Andrographis paniculata - brodziuszka wiechowata 250g cięty NANGA Powiększ

Andrographis paniculata - brodziuszka wiechowata 250g cięty NANGA

23245007

NANGA

7 dni + czas dostawy

7 dni


  Nasza cena:

  47,90 zł

  Andrographis paniculata to ziele stosowane w Ajurwedzie, a także w Tradycyjnej Medycynie Chińskiej, gdzie podawany jest podczas infekcji i ogólnego osłabienia organizmu. Andrographis (wym. andrografis) posiada bardzo gorzki smak, w północno-wschodnich Indiach nazywany jest nawet „Maha-tikta”, co dosłownie oznacza “król goryczy”. Głównymi składnikami zawartymi w liściach są andrografolidy – diterpeny oraz flawonoidy.

  Z andrographisu można przygotować napar lub wyciąg na bazie alkoholu.

  Zioło w postaci ciętej i mielonej to surowiec najwyższej jakości. Sprowadzany jest w całości bezpośrednio z Indii, na miejscu w naszym zakładzie jest oczyszczany, cięty i pakowany. Każda parta jest skrupulatnie sprawdzana, dzięki temu mamy gwarancję autentyczności produktu, który oferujemy.

  ANDROGRAPHIS PANICULATA DAWKOWANIE I SPOSÓB UŻYCIA

  Andrographis paniculata herbata:

      Napar

  1 łyżka ziela andrographisu na 1 szklankę wrzątku – zalać i odstawić do zaparzenia pod przykryciem na 20 minut. Przecedzić i pić małymi porcjami.

      Odwar

  1 łyżkę ziela zalać 1 szklanką zimnej wody, powoli doprowadzić do wrzenia, następnie gotować jeszcze przez 20 minut na małym ogniu. Dziennie pić 200 ml odwaru – podzielonego na mniejsze porcje.

  Standardowa dawka Andrographis wynosi 3-6 g w postaci odwaru/naparu lub 2–5 ml nalewki. Ponieważ ziele jest bardzo gorzkie, zalecane jest podanie proszku w kapsułkach.

  Andrographis paniculata w proszku:

  1 łyżeczkę mielonego ziela zalać 0,5 szklanki wrzątku. Po ostudzeniu wypić razem z osadem. Można posłodzić miodem. Stosować 2 razy dziennie.

  INTERAKCJE I DZIAŁANIA NIEPOŻĄDANE

  Ciąża, laktacja, anizo- i oligospermia, zaburzenia płodności. Nie stosować jednocześnie z syntetycznymi lekami przeciwzakrzepowymi i na nadciśnienie (może obniżać ich skuteczność i konkurować o te same receptory).

  BEZPIECZEŃSTWO

  Przy pierwszym zastosowaniu należy zachować ostrożność ponieważ Andrographis paniculata w niektórych przypadkach może wywołać reakcję alergiczną.


  brodziuszka

  Zawartość: 250g

  EAN2017660082787

  Polecamy również

  Napisz opinię
  Andrographis paniculata - brodziuszka wiechowata 250g cięty NANGA

  Andrographis paniculata - brodziuszka wiechowata 250g cięty NANGA