JODŁA - Naturalny olejek eteryczny (12ml) Powiększ

JODŁA - Naturalny olejek eteryczny (12ml)

08141143

Naturalne Aromaty

24 godziny + czas dostawy

24 godziny


Nasza cena:

7,00 zł

Jodła - w 100% Naturalny olejek eteryczny
Naturalne Olejki Zapachowe to stężone wyciągi z roślin, owoców, kwiatów, ziół, drzew, krzewów pozyskiwane na drodze destylacji i posiadające określone właściwości terapeutyczne. Dzięki połączeniu czynników naturalnych korzyści odnosi zarówno ciało jak i umysł. Pozyskiwane esencje aromatyczne są stosowane w terapii wspomagającej leczenie. Przynoszą ulgę i relaks , a także uwodzą nas swoim przeogromnym bogactwem aromatów. Naturalny olejek eteryczny jest wyciągiem z jednej konkretnej rośliny z zachowaniem swoich właściwości parafarmaceutycznych. Naturalne olejki można stosować pojedynczo lub tworzyć mieszanki olejków o podobnych właściwościach.
Właściwości:
Działa przeciwzapalnie, stosowany w leczeniu przeziębień, grypy i innych problemów układu oddechowego oraz schorzeń skórnych. Zmniejsza skurcze dróg oddechowych np: przy kaszelu. Działa antyseptycznie, łagodzi infekcje górnych dróg oddechowych - przeziębienie, grypę, zapalenie oskrzeli, zapalenie zatok.
Stężenie:
100%
Pojemność:
12 ml
Przykładowe zastosowania:
Prozdrowotne
Esencje stosujemy zawsze w rozcieńczeniu, dobierając odpowiednie nośniki czyli np. wodę i oleje roślinne. Kąpiele z kilkoma kroplami olejku naturalnego będą działały relaksująco, uspakajająco lub pobudzająco w zależności od użytego olejku. Masaże z użyciem olejku dodanego do bazowego oleju roślinnego dają uczucie komfortu, odprężenia i relaksacji. Inhalacje w pomieszczeniach odświeżą powietrze, zdezynfekują, polepszą nastrój i swobodne oddychanie.
Odświeżanie powietrza
w domu - nasączyć gazik i wciągnąć go na początku odkurzania, w samochodzie - nasączyć wyschniętą choinkę samochodową lub uzupełnić wkład odświeżacza powietrza
Kominki do aromaterapii
rozcieńczyć kilka kropel olejku w odrobinie wody i umieścić mieszankę w kominku zapachowym, zapalić świecę podgrzewającą.

Informacje dodatkowe o naturalnym olejku jodłowym:
Olejek eteryczny z jodły balsamiczej zawiera głównie monoterpeny, związki uznane za swoje właściwości oczyszczające powietrze. Alfa pinen jest szczególnie skuteczny w walce przeciwko grzybom, wirusom oraz bakteriom, przy bezpośredniej aplikacji lub poprzez dyfuzję. Jego działanie jest wzmocnione dzięki obecności innych monoterpenów.
 Olejek wykazuje właściwości relaksujące - łagodzi stres i napięcie, działa tonizująco w przypadkach umysłowego i fizycznego wyczerpania.
 Olejek działa antyseptycznie, łagodzi infekcje górnych dróg oddechowych – przeziębienie, grypę, zapalenie oskrzeli, zapalenie zatok.
 Wskazany jest w bólach reumatycznych, artretycznych, mięśniowych.
 Działa silnie wykrztuśnie, łagodzi astmę.

Metody stosowania:
PIELĘGNACJA TWARZY: 1 kroplę olejku, dodać do jednorazowo stosowanej porcji kosmetyku na twarz - kremu, fluidu pielęgnacyjnego lub żelu. Przed rozprowadzeniem na twarzy, olejek i kosmetyk połączyć na dłoni. Powstały preparat delikatnie wmasować w skórę, unikając kontaktu z oczami. W przypadku dostania się preparatu do oczu, przemyć je obficie wodą.
 PIELĘGNACJA CIAŁA: olejek i kosmetyk do ciała (krem, balsam, żel, mleczko lub inny kosmetyk do ciała) połączyć każdorazowo w proporcjach 1- 2 krople olejku/olejków z 10 ml kosmetyku do ciała. Olejek i kosmetyk połączyć bezpośrednio przed wmasowaniem w skórę.
 MASAŻ RELAKSACYJNY I PIELĘGNACYJNY: olejek i olej bazowy połączyć każdorazowo w proporcjach 2-3 kropli olejku/olejków z 10 ml oleju/olejów bazowych (aromaterapeutyczny preparat do masażu przygotować przed przystąpieniem do zabiegu).
 PEELING CIAŁA: 3 łyżki sypkiego drobnego cukru lub soli, połączyć z 2 łyżkami oleju i 2-3 kroplami olejku eterycznego. Olejek można również dodać do gotowego peelingu dodając 1 kroplę olejku do każdej porcji peelingu do ciała - jednorazowo aplikowanej na skórę.
 KĄPIEL: do wanny wypełnionej wodą o temp 37-38oC dodać 3-5 kropli olejku/olejków eterycznych. Dla pełnego efekt terapeutycznego i relaksacyjnego kąpieli, można dodać również 1 łyżkę miodu lub mleka, soli, oleju roślinnego (wybrany składnik/składniki dodać bezpośrednio do wody).
 INHALACJE: do naczynia wypełnionego gorącą wodą dodać 1-2 krople olejku. Głowę nakryć ręcznikiem, koniecznie zamknąć oczy. Czas zabiegu od 3 do 7 minut.
KOMINEK DO AROMATERAPII: do kominka wypełnionego zimną wodą wkroplić 3-5 kropli olejku. Naturalne olejki eteryczne 100% posiadają bardzo intensywny zapach, dlatego podczas stosowania nowego aromatu, sugerujemy wkraplanie do 3 kropli.
EAN 2017660062710

Polecamy również

W pakiecie taniej

Napisz opinię

JODŁA - Naturalny olejek eteryczny (12ml)

JODŁA - Naturalny olejek eteryczny (12ml)

Olejek jodła ma świeży, czysty, leśny zapach.