czy twoje dziecko ma zdrowy kregoslup Powiększ

Czy Twoje dziecko ma zdrowy kręgosłup? Bezpieczne i nowoczesne ćwiczenia do wykorzystania w domu

01557027

Autor: Zdzisław Drobner

Studio Astropsychologii

24 godziny + czas dostawy

24 godziny

Ocena 

Zobacz ebooka 20,57 zł

Książka

Cena katalogowa:

29,20 zł

Nasza cena:

24,90 zł

Wady postawy są prawdziwą epidemią wśród dzieci i młodzieży. Obciążone jest nimi ponad 50% młodych ludzi. Boczne skrzywienie kręgosłupa, tzw. skolioza zalicza się do jednej z nich. Jeśli nie jest leczona szybko postępuje i doprowadzić może do poważnych uszkodzeń organizmu. Dzięki temu poradnikowi i ekspertowi w dziedzinie zdrowia – Zdzisławowi Drobnerowi teraz sam będziesz w stanie rozpoznać rozwój tej choroby u swojego dziecka. Stosując odpowiednie leczenie możesz uchronić Je przed operacją. Książka stanowi zestaw prostych, a zarazem skutecznych ćwiczeń w pełni bezpiecznych do wykorzystania w domowym zaciszu. Wystarczy, że położysz na podłodze koc i dwa ciasno zwinięte ręczniki, a Twoja pociecha może sama ćwiczyć bądź Ty razem z nią. Wyginaj śmiało ciało!

EAN9788373775336
ISBN978-83-7377-533-6
Rok wydania2012
Numer wydaniaI
Format14,5 x 20,5 cm
Ilość stron168
Oprawamiękka

Patronat medialny

Opinie

Oceń 
2012-10-04

Jedną z plag dzisiejszych czasów są choroby kręgosłupa. Mało kto o tym myśli dopóki jego samego to nie spotka. Ja, jakiś czas temu miałam spory problem z kręgosłupem, na szczęście okazało się że to nic poważnego, ale od tego czasu zmienił się mój stosunek do tej części ciała. Skończyło się garbienie, zła pozycja siedząca, zaczęłam więcej w domu ćwiczyć, po prostu dbać o kręgi szyjne. Ale żeby nie dopuścić do choroby, ważna jest nasza świadomość, ważne jest by wiedzieć, jak możemy ją rozpoznać, a przede wszystkim jak jej zapobiegać.

Skolioza, bo o niej tu mowa, stanowi prawdziwą epidemię wśród młodzieży, prawie 50 % populacji jest nią obciążona. Najbardziej narażone są dzieci w wieku 7-9 lat oraz 12-15 kiedy to następuje szybki wzrost, a zła postawa w szkole, czy też w domu prowadzi do skrzywienia. Dlatego ważna jest świadomość jak można jej zapobiegać, bądź jak ją rozpoznać.

Autor w swojej książce przedstawia nam podstawowe wiadomości dotyczące skoliozy, jakie mamy rodzaje, kogo najczęściej dotyka, jak można ją szybko w warunkach domowych rozpoznać. Kładzie przede wszystkim duży nacisk na zapobieganie, bo wiadomo, że łatwiej jest zapobiegać niż leczyć. Dlatego większa część książki poświęcona jest ćwiczeniom, oddechowym, symetrycznym, asymetrycznym, wspomaganych przez partnera, itd. Nie są to trudne ćwiczenia, większość z nas zna je ze szkoły, w każdym bądź razie, ja je pamiętam z zajęć wychowania fizycznego. Są one bezpieczne do wykonywania w warunkach domowych i z całą pewnością poprawią one naszą ogólną sprawność fizyczną, usuną przykurcze mięśni, wyrobią nawyk prawidłowej postawy ciała.

„Czy Twoje dziecko ma zdrowy kręgosłup” to świetny poradnik, który pomoże nam nie tylko rozpoznać u własnego dziecka, czy bliskich, czy nie mają oni wady postawy, czy przypadkiem nie doszło u nich do poważnych zmian w kręgosłupie, ale też pomaga zapobiegać powstawaniu choroby. Jednak należy pamiętać, że skolioza „jest zbyt poważnym schorzeniem, aby diagnozować je samemu i samemu ustalać program terapeutyczny”. Książka ta mam na celu przedstawić nam bliżej czym jest skolioza, jak rozpoznać ją u dziecka, by następnie udać się do specjalisty, jakie są jej pierwsze oznaki, oraz pokazuje co robić, by nie doszło do skrzywienia.

Polecam ją przede wszystkim rodzicom, oraz osobom, które od jakiegoś czasu cierpią na bóle kręgosłupa, z pewnością pomoże ona podjąć odpowiednie kroki, by nie tylko poprawić stan zdrowia, ale by nie dopuścić więcej do takich sytuacji :)

  Oceń 
  2012-07-23

  W stu procentach zgadzam się z autorem, że skrzywienie kręgosłupa jest najczęstszą wadą postawy obecnie występującą wśród dzieci. Styl życia, jaki w dzisiejszych czasach prowadzą sprzyja temu schorzeniu. Wieczne ślęczenie przed komputerem, brak ruchu robi niestety swoje. Dlatego cała nadzieja w rodzicach, którzy w odpowiednim momencie zareagują i zaczną leczyć skoliozę u swoich pociech. Nie leczona może doprowadzić nawet do śmierci...
  Teraz dzięki temu poradnikowi dowiesz się wszystkiego na temat skrzywienia kręgosłupa występującego u młodzieży i osób dorosłych. Znajdziesz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania, tzn.: jak można samodzielnie wykryć skoliozę w domu, jakie zastosować leczenie, jaki zestaw ćwiczeń wykonywać, czy ćwiczyć samemu czy wspólnie? Szereg ilustracji i opisów pomoże Ci również w walce z tym schorzeniem.


   + więcej opini - mniej opini

   Napisz opinię

   Napisz opinię
   Czy Twoje dziecko ma zdrowy kręgosłup? Bezpieczne i nowoczesne ćwiczenia do wykorzystania w domu

   Czy Twoje dziecko ma zdrowy kręgosłup? Bezpieczne i nowoczesne ćwiczenia do wykorzystania w domu

   Książka stanowi zestaw prostych, a zarazem skutecznych ćwiczeń, które zahamują rozwój skoliozy u Twojego dziecka.