Obniżona cena! M j najlepszy nauczyciel Powiększ

Mój najlepszy nauczyciel. Od nienawiści do miłości

01001815

Autor: Wayne W. Dyer Lynn Lauber

Studio Astropsychologii

My Greatest Teacher: A Tales of Everyday Magic Novel

24 godziny + czas dostawy

24 godziny

Ocena 

-28%

Cena katalogowa:

24,20 zł

Nasza cena:

17,42 zł

Pomimo kochającej rodziny i spełnienia zawodowego, Ryan Kilgore zawsze czuł głęboki uraz do ojca, który go porzucił tuż po narodzinach. Gdy negatywne emocje zaczynają zbierać żniwo w małżeństwie i relacjach z własnym synem, Ryan uświadamia sobie, że musi zrobić krok naprzód i uleczyć niezagojone rany. Wyrusza na poszukiwania człowieka, który tak bardzo go zawiódł i rozpoczyna podróż, która odmieni jego życie. Każdy z napotkanych po drodze przyjaciół ojca ukazuje mu bowiem inny obraz człowieka, którego Ryan szuka. Oto inspirująca opowieść o tym, jak zmienić ból i cierpienie w zrozumienie i miłość, a także – jakie nauki możesz czerpać z najtrudniejszych wyzwań. Dr Wayne W. Dyer prezentuje nowe oblicze przebaczenia. Przed Tobą najważniejsza lekcja.

EAN9788373775473
ISBN978-83-7377-547-3
Rok wydania2012
Numer wydaniaI
Format14,5 x 20,5 cm
Ilość stron104
Oprawamiękka

Patronat medialny

Polecamy również

Opinie

Oceń 
2015-06-11

Mój najlepszy nauczyciel

Jesteś nauczycielem lub uczniem?!
Stworzyliśmy specjalny serwis Preply http://preply.com/pl/ , w którym możecie polecić innym najlepsze Korepetycje online czyli nauka przez internet. Połączenie ofert prywatnych lekcji z opiniami o nauczyciel stanowi o unikalności portalu na tle innych serwisów z ofertami Polska tutor. Osoby chcące nauczyć się języka obcego wykorzystują potencjał internetowych giełd korepetycji, wiedząc, że w gronie ponad miliona zarejestrowanych tutorów zawsze znajdzie się ktoś zainteresowany ich niecodzienną praca.

  Oceń 
  2012-10-10

  Miłość i nienawiść to dwa najsilniejsze uczucia jakich doświadcza człowiek, są one blisko związane ze sobą i obecne w życiu każdego z nas. Jednak to, które z nich będzie odgrywało większą rolę zależy nie tylko od nas, jesteśmy kształtowani najpierw przez rodziców, następnie przez środowisko i to jacy będziemy zależy głównie od tych dwóch czynników.

  Ryan Kilgore to kochany mąż i ojciec, to profesor uniwersytecki i wydawać by się mogło, że nic więcej do szczęścia mu nie potrzeba, bo co może być ważniejszego niż spełnienie zawodowe i rodzina? A jednak Ryan nie jest szczęśliwym człowiekiem, a jego rodzina co raz bardziej na tym cierpi. Nie potrafi on poradzić sobie z przeszłością i choć już spełnił swoje największe marzenia, założenia, plany, to cały czas czuje, że jego życie jest niepełne, że czegoś mu brakuje.

  Ryan i jego bracia nie mieli łatwego życia, najpierw odszedł ojciec, potem trafili do różnych rodzin zastępczych, w których również nie zaznali miłości. Przybrani rodzice czerpali dochody z opieki nad dziećmi, i to głównie na pieniądzach im zależało. Po jakimś czasie matka ponownie wyszła za mąż, i zabrała dzieci do siebie, niestety ojczym ich nie znosił i życie chłopców wcale nie było ani trochę lepsze ani prostsze. Ale tylko Ryanowi zależało na tym by odnaleźć ojca, by dowiedzieć się dlaczego ich zostawił, bo tylko on tak naprawdę nigdy go w życiu nie poznał. I chociaż sam już założył rodzinę, to brak ojca ma na niego bardzo negatywny wpływ.

  „Mój najlepszy nauczyciel” to bardzo życiowa opowieść, która pozwoli zrozumieć nam to co w życiu jest najważniejsze. Nie zawsze to my odpowiadamy za to jak postępujemy, często złe nawyki, a przede wszystkim uczucia, wynosimy z domu rodzinnego. Często decyzje jakie podejmujemy, zależą od tego jak zostaliśmy wychowani, jaki przykład dawali nam rodzice, bo to oni przez wiele lat są dla nas wzorem, są naszymi nauczycielami. Dlatego w życiu nie warto pielęgnować złych uczuć, trzeba rozmawiać, a przede wszystkim wyjaśnić niedomówienia z przeszłości. Warto poznać całą przeszłość i się z nią pogodzić. W końcu jeśli nic nie zmienimy, to nasi najbliżsi będą cierpieć tak jak my kiedyś.

  Od nienawiści do miłości jest tylko jeden krok, i warto go zrobić, nie warto pielęgnować w sobie gniewu, bo choć sami kiedyś dostaliśmy zły przykład, to należy pamiętać, że i my stajemy się dla kogoś nauczycielami.

  „Mój najlepszy nauczyciel” to krótka historia, ale bardzo pouczająca, pozwalająca zastanowić się nad relacjami z najbliższymi, ukazująca jak trudne dzieciństwo ma wpływ na nasze dalsze życie.

   Oceń 
   2012-10-02

   Obecne trendy w kinie są dość mocno niepokojące. Coraz więcej filmów skupia się na motywie zemsty i walce. Dobrze jest, gdy ktoś dobry „załatwia” tego złego. Wspaniale, gdy ktoś kieruje się starotestamentowym „oko za oko” i wyrzyna zastępy czarnych charakterów w poszukiwaniu ukojenia swojego wnętrza. Nikt jednak nie zastanawia się nad tym, co się dzieje potem. Co możemy zrobić, gdy ostatnia krzywda zostanie już przez nas wyrównana i gdy na deski padnie ostatni przeciwnik. Czy w tym momencie czujemy się spełnieni? Osiągamy stan Nirvany? A może pojawia się pustka, którą filmowi twórcy tak chętnie przemilczają? Ta książka wskazuje nową drogę. Nie jest ona równie efektowna, jak zemsta, ale daje gwarancję, że po zakończeniu działań w naszej duszy będzie tlił się jasny ogień, który pozwoli nam na dalsze szczęśliwe życie. Ten ogień ma nazwę. Jest nią przebaczenie. Wiola


    + więcej opini - mniej opini

    Napisz opinię

    Napisz opinię
    Mój najlepszy nauczyciel. Od nienawiści do miłości

    Mój najlepszy nauczyciel. Od nienawiści do miłości

    Poruszająca opowieść pozwalająca dostrzec praktyczne zastosowanie nauk dr. Wayne'a W. Dyera.