Inteligencja serca Powiększ

Inteligencja serca

01001840

Autor: Dagmara Gmitrzak

Studio Astropsychologii

24 godziny + czas dostawy

24 godziny

Ocena 

Zobacz ebooka 22,00 zł

Książka

Cena katalogowa:

34,30 zł

Nasza cena:

29,20 zł

Pierwsza w Polsce książka o inteligencji serca przeniesie Cię w świat najnowszych naukowych odkryć. Autorka - trenerka rozwoju osobistego, socjolog, terapeutka reiki i dziennikarka - udowadnia, że pole elektromagnetyczne serca oraz jego rytm, wpływają na zdrowie fizyczne i samopoczucie psychiczne. Zgłębia sekrety relacji uczuciowych, wyjaśnia jakie są etapy każdego związku oraz przyczyny lęku przed miłością. Prezentuje szereg porad, które pomogą uzdrowić złamane serce po rozstaniu i otworzyć się na nową relacją. Zawarte w książce ćwiczenia nauczą Cię jak rozwijać tę inteligencję i doświadczać w życiu miłości. Dołączona do książki płyta CD zawiera prowadzoną przez autorkę medytację serca oraz trzydzieści pozytywnych afirmacji.

Kieruj się inteligencją serca!


EAN9788373775695
ISBN978-83-7377-569-5
Oprawamiękka

Patronat medialny

Polecamy również

Opinie

Oceń 
2013-06-12

Z pewnością każdy z nas słyszał i nie jeden raz używał stwierdzeń typu: „słuchaj swego głosu serca”, kieruj się sercem” miej serce i patrz sercem” itp. Serce to niezwykle ważny organ naszego organizmu. To centrum zarządzania, pompa tłocząca krew, podtrzymująca nasze życie. To także siedlisko naszych emocji, uczuć, mądrości. Wiele kultur uważa serce za miejsce, z którego czerpiemy pokłady miłości, energię. Mistycy porównują jego bicie do pulsowania wszechświata uważając je za odbicie makrokosmosu. Według medycyny chińskiej - w sercu mieści się dusza człowieka.

Ostatnie badania przeprowadzane między innymi w Instytucie Heartmath pokazały, że serce ma zdolność uczenia się, zapamiętywania, przechowywania wspomnień a nawet podejmowania decyzji. Zostały one zebrane przez Dagmarę Gmitrzak i opisane w książce „Inteligencja serca”, w której autorka pokazuje, że ten organ ma ogromny wpływ na wiele aspektów związanych z naszym zdrowiem, samopoczuciem i otoczeniem. Dagmara Gmitrzak jest trenerką rozwoju osobistego, socjologiem, terapeutką reiki i dziennikarka. Od ponad dekady pracuje ona z ludźmi korzystając z najnowszych naukowych odkryć. Teraz dzieli się swoim doświadczeniem w przełomowej książce skierowanej zarówno do ludzi pragnących podnieść jakość swojego życia jak i do kardiologów. Jej treść została podzielona na trzy główne części. Każda z nich zaczyna się pouczającą sentencją. Mądrości różnych filozofów, myślicieli, mistrzów duchowych przewijają się przez całą książkę. Główne części podzielone są na mniejsze rozdziały, które również na zakończenie ozdobione są inspirującym cytatem.

Pozytywnym aspektem książki są na pewno ćwiczenia, estetyczne wydanie, grafika, ozdobniki, wyszczególnienie w osobnych tabelkach ważnych zagadnień. Jej format jest nietypowy (14,5 X 16,5 cm) z ładną okładką. Niewątpliwym plusem tego wydania jest dołączona płyta, na której zamieszczona została „Medytacja serca” i „Afirmacje otwartego serca” prezentowane miłym głosem autorki na tle relaksującej muzyki. Każdego utworu można słuchać osobno a ich tekst znajduje się też w książce. Pierwsza medytacja ma na celu nawiązanie kontaktu z własnym sercem poprzez uważność i świadomy oddech, natomiast druga – otworzenie się na miłość, wdzięczność i radość w naszym życiu.

www.ezo-ksiazki.blogspot.com

 • 2 z 2 ludzi uznało tą opinię za pomocną.
Oceń 
2013-04-01

"Serce to uniwersalny symbol, który jest odczytywany w taki sam sposób przez ludzi na całym świecie, niezależnie od koloru skóry, wyznawanej religii czy korzeni kulturowych."


"Miej serce i patrzaj w serce" to znane słowa polskiego autora wierszy i dramatów Adama Mickiewicza. Nie bez powodu nasze serce nazywane jest pokojem duszy. Wszelkie bowiem uczucia jakie otaczają nasze codzienne życie, odczuwane są właśnie poprzez ten narząd. Należę do osób, które od niedawna borykają się z niegroźną chorobą serca, dlatego też lektura publikacji, o której dzisiaj wam opowiem, była dla mnie bardzo istotna.

Dagmara Gmitrzak to absolwentka Instytutu Stosowanych Nauk Społecznych Uniwersytetu Warszawskiego oraz podyplomowego dziennikarstwa. Autorka jest trenerką rozwoju osobistego, socjologiem oraz terapeutką reiki. Ukończyła różne warsztaty dotyczące pracy z ciałem i umysłem czy kursy medytacji. Dagmarę Gmitrzak możecie spotkać na kursie rozwoju osobistego oraz przeczytać jedną z jej pięciu wydanych dotychczas książek.

Publikacja "Inteligencja serca" podzielona jest na trzy części. Część pierwsza zawiera informacje dotyczące odkryć fizyków kwantowych na temat serca, syndromu złamanego serca czy negatywnych i pozytywnych emocji. Część druga jest już bardziej praktyczna. Poznacie w niej techniki rozwijające inteligencję serca czy informacje na temat czakr. Część trzecia omawia ścieżkę serca. Znajdziecie w niej nawiązania do opowieści rdzennych kultur czy trzydzieści afirmacji serca.

Książka Dagmary Gmitrzak jest pierwszą tego typu publikacją na rynku. Mniejszy format od zwykłej książki pozwala nazwać mi ją książeczką. Książeczką, która skupia się stricte na naszym sercu. Okazuje się bowiem, że według naukowców serce jest organem, które posiada własny mniejszy mózg, łączący się z głównym mózgiem w głowie. To pierwsza informacja jaka zszokowała moją osobę, ponieważ nigdy nie brałam takiej możliwości pod uwagę. Co więcej autorka poruszyła ciekawy temat transplantacji tego narządu i przekazywania wspomnień właściciela serca. Czytałam o tym zjawisku w różnego rodzaju publikacjach i biorąc pod uwagę tezy naukowców i ich badania, inteligencja serca nie wydaje się być jedynie mitem.

Autorka zawarła w swojej książce mnóstwo ciekawostek, które mogą skupić uwagę czytelnika. Niezwykle interesującym jest wątek tajemnicy wody czy podejście rdzennych mieszkańców Ziemi do kwestii naszej planety. Co więcej, publikacja zawiera wiele ciekawych cytatów znanych ludzi, które urozmaicają lekturę. Myślę, że dość trafionym pomysłem jest również dołączenie do książki płyty CD z przeprowadzoną przez autorkę medytacją serca oraz trzydziestoma afirmacjami. Podkład muzyczny pomoże wam ukoić wasze nerwy, a delikatny głos Dagmary Gmitrzak wprowadzi w świat waszego serca. To płyta, którą można, a nawet trzeba używać wielokrotnie, w każdej chwili, gdy chcemy nabrać pozytywnych emocji.

"Inteligencja serca" to kompendium wiedzy dotyczące religii, nauki i duchowości w kontekście naszego serca. Warto wiedzieć, że mamy wpływ na uczucia jakie wypływają z naszego środka. Uczucia, które przy odpowiednich ćwiczeniach, mogą polepszyć nasze samopoczucie. Jeśli więc chcecie wiedzieć więcej na ten temat, zachęcam do lektury.

"Życie nie jest przewidywalną układanką. Jest wielkim misterium. I być może jedynym miejscem, które pozwala zrozumieć miłość – jest serce człowieka."

  Oceń 
  2013-02-13

  Co tak naprawdę kryje się za nazwą inteligencja serca? Odpowiedzi, które znajdziesz w tej książce wywrócą Twoje życie do góry nogami. I to dosłownie. Dagmara Gmitrzak bowiem ujawnia, że naszym życiem, zdrowiem i samopoczuciem rządzi rodzaj inteligencji całkowicie niezależny od tego, co dotychczas uważaliśmy za najważniejszą inteligencję (której źródłem jest mózg). Jeśli trudno Ci w to uwierzyć, to nie jesteś sam. Ja też miałam problem z przełknięciem tej prawdy. Z dowodami naukowymi trudno jednak dyskutować. A mówią one wyraźnie: inteligencja serca istnieje i ma ogromny wpływ na życie każdego z nas. Dowiedz się, jak z niej korzystać!

   Oceń 
   2013-02-08

   Dagmara Gmitrzak to popularna trener rozwoju osobistego, socjolog, terapeutka technik holistycznych, dziennikarka. Ukończyła studia w Instytucie Stosowanych Nauk Społecznych na Uniwersytecie Warszawskim oraz specjalizację: Pomoc społeczno-terapeutyczna. Ukończyła trzyletnie szkolenie z Muzykoterapii i Psychodramy oraz podyplomowe studia dziennikarskie. Od 2001 roku prowadzi warsztaty rozwoju osobistego. Jest autorką pięciu książek.

   Serce człowieka symbolizuje miłość, czułość, troskę czy pasję. Gdy doświadczamy szczęśliwych emocji robi nam się ciepło na sercu. Jeżeli zaś jesteśmy smutni i zranieni razem z nami cierpi nasze serce. Tajemnicą nie jest iż nasze uczucia i emocje są powiązane z sercem. Czy wiedzieliście, że serce posiada własną inteligencję? Jeżeli nie, to już wiecie. Nie raz mówimy: "słuchaj głosu swego serca". Naukowcy dowiedli, że serce ma zdolność do podejmowania decyzji niezależnie od mózgu.

   "Inteligencja serca..." to świetny poradnik, który uczy nas otwierać nasze serce. Otóż raz zranieni zamykamy się na ludzi by więcej nie zostać zranionym. Dagmara Gmitrzak w pierwszej części książki, mówi nam jak stopniowo, ponownie otworzyć swoje serce na ludzi. Wyjaśnia nam na czym polega mechanizm blokowania swoich emocji, syndrom złamanego serca czy negatywne i pozytywne myślenie, które ma bardzo duży wpływ na nasze relacje.
   W drugiej części nauczymy się uzdrawiać swoje serce. Poznamy techniki, które pomogą nam rozwijać inteligencję swojego serca, odkryjemy jakie znaczenie ma relaks w związku z sercem oraz nauczymy się obdarzać siebie i innych miłością. Te ogólnikowe hasła, kryją wiele ciekawych i przydatnych informacji. Oprócz tego, w poradniku znajdują się ćwiczenia, które pomogą nam zrozumieć potrzeby naszego serca.
   Trzecia część uczy nas wykorzystywać inteligencję serca na co dzień. Nie wystarczy tylko przez tydzień podążać za ćwiczeniami i radami Dagmary Gmitrzak by osiągnąć sukces.

   Każdy z nas powinien zapoznać się z książką Dagmary Gmitrzak. Jest to rewelacyjna i jedyna w swoim rodzaju pozycja, którą koniecznie trzeba przeczytać. Polecam ją każdemu, gdyż treść zawarta w poradniku jest istotna dla wszystkich jednostek. Jeszcze raz gorąco polecam!

   www.hiboouu.blogspot.com


    + więcej opini - mniej opini

    Napisz opinię

    Napisz opinię
    Inteligencja serca

    Inteligencja serca

    Pierwsza w Polsce książka o inteligencji serca przeniesie Cię w świat najnowszych naukowych odkryć.