Mistyczne Chrześcijaństwo. Wewnętrzne Nauki Mistrza Jezusa Chrystusa Powiększ

Mistyczne Chrześcijaństwo. Wewnętrzne Nauki Mistrza Jezusa Chrystusa

01005067

Autor: William Walker Atkinson

CENTRUM

24 godziny + czas dostawy

24 godziny


  Cena katalogowa:

  39,00 zł

  Nasza cena:

  27,30 zł

  Autor poszukuje tutaj głębszego, ezoterycznego znaczenia wydarzeń z życia Mistrza Jezusa Chrystusa, poczynając od przepowiedni dotyczącej jego narodzin, a na mistycznej ceremonii Ostatniej Wieczerzy kończąc. Zdaniem autora Jezus był Mistrzem Nauk Tajemnych, o umyśle i zdolnościach daleko przekraczających możliwości przeciętnego człowieka. Swoją wiedzę i umiejętności czerpał od starożytnych adeptów nauk mistycznych Egiptu, Persji oraz Indii.
  Autor wskazuje także na związki Jezusa z wyznawcami zoroastrianizmu czy bractwem Esseńczyków, od których przejął między innymi rytuał chrztu za pośrednictwem Jana Chrzciciela. To dzięki starożytnej wiedzy Wschodu, zdaniem Atkinsona, Jezus dokonywał licznych cudów, m.in. uzdrawiając chorych, dokonując rozmnożenia chleba, czy wskrzeszania zmarłych.

  Szczególnie interesująca jest interpretacja najważniejszych dogmatów, na przykład niepokalanego poczęcia czy Zmartwychwstania, które autor rozumiał nie jako zdarzenia fizyczne, ale ezoteryczne, choć wcale przez to nie mniej rzeczywiste. Autor maluje też wyrazisty obraz Jezusa – człowieka, dokonującego niezwykle trudnych wyborów, zmagającego się z samym sobą i głęboko przeżywającego swój los.
  EAN9788366388062
  ISBN978-83-66388-06-2
  Rok wydania2020
  Numer wydania1
  Format14,5 x 20,5 cm
  Ilość stron238
  Oprawamiękka

  Polecamy również

  W pakiecie taniej

  Napisz opinię
  Mistyczne Chrześcijaństwo. Wewnętrzne Nauki Mistrza Jezusa Chrystusa

  Mistyczne Chrześcijaństwo. Wewnętrzne Nauki Mistrza Jezusa Chrystusa