Geranium - esencja 100% olejek 15 ml Powiększ

Geranium - esencja 100% olejek 15 ml

08277035

SHAMASA

24 godziny + czas dostawy

24 godziny


  Nasza cena:

  38,00 zł

  GERANIUM - esencja - 100% naturalny olejek

  Naturalne esencje 100% olejki - stężone wyciągi z roślin, owoców, kwiatów, ziół, drzew, krzewów pozyskiwane na drodze destylacji i posiadające określone właściwości terapeutyczne. Dzięki połączeniu czynników naturalnych korzyści odnosi zarówno ciało jak i umysł. Pozyskiwane esencje aromatyczne przynoszą ulgę i relaks , a także uwodzą nas swoim przeogromnym bogactwem aromatów. Naturalna esencja jest wyciągiem z jednej konkretnej rośliny z zachowaniem swoich właściwości parafarmaceutycznych. Naturalne olejki można stosować pojedynczo lub tworzyć mieszanki olejków o podobnych właściwościach.
  Właściwości:
  Olejek geraniowy powinna mieć każda kobieta w swoim domu. Jest szczególnym darem dla kobiet ze względu na jego korzyści działania w cyklu menstruacyjnym. Przynosi ulgę też w stanach napięć przed-menstruacyjnych (dużą rolę odgrywają tu jego właściwości moczopędne, powoduje on bowiem usuwanie płynów, które gromadzą się w nadmiarze wielu kobiet w okresie przedmiesiączkowym). Przydatny również w trakcie menopauzy w powodu wysokiej zawartości estrogenów. Geranium jest szczególnie przydatne w pielęgnacji naskórka, to prawdziwe remedium na problemy skórne.
  Olejek geraniowy znajduje zastosowanie medyczne oraz pielęgnacyjne, co czyni go uniwersalnym środkiem, w dodatku naturalnym.

  Lecznicze działanie olejku geraniowego obejmuje:
  •     właściwości przeciwbakteryjne i przeciwwirusowe (olejek geraniowy blokuje dostęp wirusów, bakterii i roztoczy do organizmu);
  •     właściwości moczopędne (co prowadzi do wydalania toksyn z ustroju człowieka oraz obniżenia ciśnienia tętniczego krwi);
  •     właściwości gojące (olejek z geranium sprawia, że blizny zmniejszają się, bledną, a nawet znikają; poza tym pomaga uporać się z innymi defektami skóry, jak wypryski, przebarwienia, cellulit i rozstępy, itp.);
  •     właściwości wzmacniające (reguluje gospodarkę hormonalną wspierając prawidłowe działanie układu trawiennego, krążeniowego, nerwowego i wydalniczego);
  •     właściwości uspokajające (olejek wycisza problemy nerwowe, redukuje stres oraz korzystnie wpływa na kłopoty z pobudzeniem płciowym).
  Zapach:
  Bardzo intensywny, cytrynowo - kwiatowy.
  Stężenie:
  100 %
  Składniki:
  INCI: Pelargonium Graveolens Oil
  Sposób użycia:
   aromatyzacja - rozcieńczyć kilka kropel olejku w odrobinie wody i umieścić mieszankę w kominku zapachowym, zapalić świecę podgrzewającą.
  zasypianie - skropić róg poduszki olejkiem eterycznym, aby uprzyjemnić zasypianie.
  jako perfumy - kilka kropel rozsmarowac na nadgarstkach i dekolcie.
  do inhalacji - kilka kropli dodac do gorąacej wody. Nakryć głowę ręcznikiem, wdychać przez kilkanaście minut.
  kompres - przy trądziku, liszajach, wrzodach itp.
  aromatyzowanie kremów lub toników - dodac kilka kropel esencji, dokładnie rozmieszać
  do masażu - dodać kilka kropel do olejku do masażu.

  Objętość netto:
  15 ml

  Zastosowanie terapeutyczne olejków eterycznych:

  Pielęgnacja twarzy - 1 kroplę olejku, dodać do jednorazowo stosowanej porcji kosmetyku na twarz - kremu, fluidu pielęgnacyjnego lub żelu. Przed rozprowadzeniem na twarzy, olejek i kosmetyk połączyć na dłoni. Powstały preparat delikatnie wmasować w skórę, unikając kontaktu z oczami. W przypadku dostania się preparatu do oczu, przemyć je obficie wodą.
  Pielęgnacja ciała - olejek i kosmetyk do ciała (krem, balsam, żel, mleczko lub inny kosmetyk do ciała) połączyć każdorazowo w proporcjach 1- 2 krople olejku/olejków z 10 ml kosmetyku do ciała. Olejek i kosmetyk połączyć bezpośrednio przed wmasowaniem w skórę.
  Masaż relaksacyjny i pielęgnacyjny-  olejek i olej bazowy połączyć każdorazowo w proporcjach 2-3 kropli olejku/olejków z 10 ml oleju/olejów bazowych (aromaterapeutyczny preparat do masażu przygotować przed przystąpieniem do zabiegu).
  Peeling ciała - 3 łyżki sypkiego drobnego cukru lub soli, połączyć z 2 łyżkami oleju i 2-3 kroplami olejku eterycznego. Olejek można również dodać do gotowego peelingu dodając 1 kroplę olejku do każdej porcji peelingu do ciała - jednorazowo aplikowanej na skórę.
  Kąpiele - do wanny wypełnionej wodą o temp 37-38oC dodać 3-5 kropli olejku/olejków eterycznych. Dla pełnego efekt terapeutycznego i relaksacyjnego kąpieli, można dodać również 1 łyżkę miodu lub mleka, soli, oleju roślinnego (wybrany składnik/składniki dodać bezpośrednio do wody).
  Inhalacje - do naczynia wypełnionego gorącą wodą dodać 1-2 krople olejku. Głowę nakryć ręcznikiem, koniecznie zamknąć oczy. Czas zabiegu od 3 do 7 minut.
  Kominek do aromaterapii - do kominka wypełnionego zimną wodą wkroplić 3-5 kropli olejku. Naturalne olejki eteryczne 100% posiadają bardzo intensywny zapach, dlatego podczas stosowania nowego aromatu, sugerujemy wkraplanie do 3 kropli.
  EAN2017660152206

  Polecamy również

  W pakiecie taniej

  Napisz opinię
  Geranium - esencja 100% olejek 15 ml

  Geranium - esencja 100% olejek 15 ml