Obniżona cena! herezja znaczy wolnosc Powiększ

Herezja znaczy wolność

01001557

Autor: Jerzy Prokopiuk

Studio Astropsychologii

24 godziny + czas dostawy

24 godziny

Ocena 

-28%

Cena katalogowa:

29,60 zł

Nasza cena:

21,31 zł

Książka Jerzego Prokopiuka to inspirujący przewodnik po świecie gnozy chrześcijańskiej i niuansach współczesnej filozofii. Dzięki niej dowiesz się, czym jest herezja i poznasz zaskakujące interpretacje biblijnych symboli. Autor przenikliwie oraz z poczuciem humoru roztrząsa paradoksy wiary i eksploruje ścieżki rozwoju duchowego i osobistego. W ten sposób wskazuje drogę do prawdziwej wolności i szczęścia. Świadomość obcowania z tą niezwykłą wiedzą otwiera duszę i umysł, przyczyniając się do pogłębienia duchowości. Dołącz do grona „heretyków pozytywnych” – ludzi, którzy nie boją się krytycznego spojrzenia na rzeczywistość i wyrażania głośno swojego zdania w dążeniu do prawdziwej wolności. Porzuć utarte schematy i zacznij kształtować swoją rzeczywistość!

EAN9788373773165
ISBN978-83-7377-316-5*
Rok wydania2008
Numer wydaniaI
Format14,5 x 20,5 cm
Ilość stron240
Oprawamiękka

Patronat medialny

Opinie

Oceń 
2012-09-01

Herezja od zawsze kojarzy się ludziom, a przynajmniej większości, z czymś złym. Heretyków nie raz posądzano o konszachty z diabłem, odprawianie mrocznych rytuałów czy też szerzenie niegodziwych myśli i poglądów. Ileż to ludzi niepotrzebnie spłonęło na stosach w czasach Inkwizycji? Do tej pory herezja jest według wielu czymś zakazanym i odmiennym. Heretyk to osoba, z którą nie powinno się zadawać, a co dopiero rozmawiać lub przyjaźnić. Cóż to za błędne stwierdzenia…
Jerzy Prokopiuk jest polskim gnostykiem i antropozofem, przetłumaczył także wiele książek, napisał wiele esejów, dla wielu ludzi stanowi autorytet jeśli chodzi o ezoterykę. Do tej pory nie spotkałam się z jego twórczością, „Herezja znaczy wolność” jest pierwszym dziełem tego autora, które dane mi było przeczytać. Bardzo zainteresował mnie tytuł, bo trzeba przyznać, że brzmi nieco tajemniczo, mistycznie i fascynująco. Dlatego zapewne wybrałam tą pozycję jako pierwszą, ale myślę, że następne dzieła autora także z chęcią przeczytam.
Czym jest ta oto książka? Na pewno nie jest żadnego rodzaju poradnikiem, a co dopiero powieścią. W sumie ciężko mi ją konkretnie zakwalifikować, ponieważ znajdują się pewne elementy biograficzne, czasami wywiady, a czasami poglądy i myśli autora. Jest to chyba po prostu zbiór jego przemyśleń, którymi pragnął się podzielić z innymi ludźmi. Odwołuje się on tutaj do wypowiedzi wielu innych gnostyków, czy też po prostu ludzi z kręgu ezoteryki, chociażby Rudolfa Steinera. Dzięki temu poznajemy także ich punkt widzenia, który jest omawiany przez autora.
Znajdziemy w tej książce zupełnie nowe spojrzenie na herezję, a właściwie nie nowe, a może bardziej trzeba powiedzieć prawidłowe. Poza tym autor porusza także inne kwestie: znajdziemy tutaj wzmiankę o wolnomularstwie, Atlantydzie, religii czy też Świętym Graalu. Autor tłumaczy także różnicę między gnozą i gnostycyzmem, i to nawet parę razy, co pozwala nam jasno rozgraniczyć te dwa pojęcia. Myślę, że śmiało mogę stwierdzić, że książka ta stawia nas w obliczu poznawania nowej filozofii. Dodatkowo bardzo ciekawym rozdziałem jest rozdział poświęcony analizie historii biblijnego Hioba. Jest naprawdę niesamowity i jakże prawdziwy, chociaż myślę, że ludzie głęboko wierzący i praktykujący mogą to uznać za przysłowiową głupotę, ale z drugiej strony.. myślę, że mało kto z tych ludzi po tę książkę sięgnie.
Książka nie zalicza się do tych lżejszych, pisanych swobodnym językiem. Trzeba się naprawdę pożądnie skupić, jeśli chcemy zrozumieć to, co autor stara się nam przekazać. A myślę, że warto. Książkę należy czytać w ciszy, tak, żeby nikt nam nie przeszkadzał. Wtedy faktycznie jej przesłanie stanie się dla nas bardziej zrozumiałe. Język jest dojrzały i głęboki, a poza tym widać, że autor wiedział, co robi pisząc tę książkę. Da się zauważyć, że pan Prokopiuk posiada niesamowitą wiedzę i potrafi ją przekazać. Poza tym lubię takie książki, w których widać, że faktycznie był pomysł, został przemyślany i dobrze wykonany.
Na pewno mogę polecić ludziom, którzy szukają czegoś, co pozwoli im nieco inaczej spojrzeć na świat. Osoby, które lubią nieco kontrowersyjne i prowokujące książki także powinni się ucieszyć. Ludzie, którzy poszukują prawdy, lubią mieć własne przemyślenia i poznawać poglądy innych, powinni sięgnąć po to dzieło, ponieważ mogą znaleźć tu to, czego szukają. Mnie osobiście bardzo ono przypadło do gustu i wiem, że sięgnę po następne dzieła autora.

  Oceń 
  2008-06-30

  Nigdy wcześniej nie czytałem książek Jerzego Prokopiuka i, wstyd się przyznać, jeszcze do niedawna nie wiedziałem nawet, kto to jest! Teraz jednak staram się nadrobić zaległości i to z nawiązką! Herezję? polecił mi znajomy, który mówił, że ?jak czytałem __Kod Leonarda__ to znajdę tam coś ciekawego dla siebie?. Zacząłem wybiórczo ? najpierw trochę o Graalu, potem o ezoteryce Majów i zaczęło się okazywać, że z każdym kolejnym esejem, nabierałem apetytu na następny! Autor raz po raz zaskakiwał mnie swoimi oryginalnymi ideami i przenikliwością swojego osądu, co chwila inspirował mnie do rewizji poglądów w sprawach, które uważałem dotąd za oczywiste i jasne. A to nieczęsto się zdarza!
  Herezja znaczy wolność to nie tylko zbiór przemyśleń wybitnej osobowości ? to także cenna lekcja elastycznego myślenia, którą możemy wykorzystać z korzyścią dla nas samych! To lektura wprost wymarzona dla wszystkich, którzy lubią niekonwencjonalne podejście do problemów i błyskotliwe wnioski, inspirujące do polemiki!


   + więcej opini - mniej opini

   Napisz opinię

   Napisz opinię
   Herezja znaczy wolność

   Herezja znaczy wolność

   Książka to zbiór porywających, prowokujących do myślenia esejów, roztrząsających paradoksy wiary.