Obniżona cena! Wampiry wsrod nas Powiększ

Wampiry wśród nas. Ukryta prawda

01558052

Autor: Konstantinos

Studio Astropsychologii

24 godziny + czas dostawy

24 godziny

Ocena 

-49%

Cena katalogowa:

34,30 zł

Nasza cena:

17,49 zł

Kim są, co potrafią i czy stanowią dla Ciebie bezpośrednie zagrożenie. Autor nie tylko zgłębił ich możliwości, ale także wkroczył do ich środowiska. Ta łamiąca stereotypy książka pozwoli Ci odróżnić prawdę od fikcji. Dowiesz się z niej, jak naprawdę wyglądają wampiry i jakimi dysponują mocami. Poznasz ich cztery podstawowe typy i sposoby na sprawdzenie, czy nie stałeś się ofiarą ataku jednego z nich. Dowiesz się także, w jaki sposób mogą być one jednocześnie szanowanymi członkami społeczeństwa. Autor opisuje zarówno wampiry energetyczne, jak i klasycznych krwiopijców. Ponadto podaje sprawdzone sposoby na zapewnienie sobie i swoim bliskim niezawodnej ochrony przed ich wpływem. Spójrz już dziś na wampiry z ich własnej perspektywy. O ile się tego nie boisz…

EAN9788373775046
ISBN978-83-7377-504-6
Rok wydania2011
Numer wydaniaI
Format14,5 x 20,5 cm
Ilość stron224
Oprawamiękka

Patronat medialny

Polecamy również

Opinie

Oceń 
2012-01-03

Przeraża mnie to, co współczesność zrobiła z wampirami. W przeszłości były to istoty mityczne. W średniowieczu stanowiły postrach chłopów. Później zostały znakomitymi bohaterami różnego rodzaju powieści - wielkie znaczenie miał klasyk gatunku czyli Dracula. W ostatnich latach stały się jednak już rozmydloną, anemiczną i metroseksualną wersją pierwowzoru. W dużej mierze wynika to z faktu, że stały się one pożywką dla niezliczonych mas młodzieży i raczej obiektem westchnień nastolatek niż powodem do przejścia dreszczu po plecach. Ta książka wlała w moje serce nadzieję, że jednak wampiry są czymś więcej niż fikcją. I czymś zdecydowanie więcej niż przypudrowany Robert Pattison. Sam nigdy nie spotkałem wampira, ale gdybym miał kiedyś okazję to wolałbym żeby była to wszechmocna i niezwykle mądra postać szanująca swoją moc, a nie flegmatyczny nastolatek z wiecznie nażelowaną grzywą i wyrazem twarzy sprawiającym, ze człowiek w pierwszym odruchu ma ochotę dać mu 2 złote i powiedzieć: masz tu na bułkę bo słabo coś wyglądasz.

 • 2 z 2 ludzi uznało tą opinię za pomocną.
Oceń 
2012-12-25

„Pamiętajcie - na ludzi z otwartymi umysłami zawsze czekają nowe odkrycia. Nawet, jeśli podmiotem badań są istoty znane od zarania dziejów… takie jak wampiry.”Nie bez powodu wybrałam tę właśnie książkę, jako lekturę na moje, zimowe wieczory. Temat wampirów od zawsze fascynował ludzi, jednak to co się dzieje ostatnimi czasy to apogeum zainteresowania wampiryzmem. O wampirach czytają dzieci, czyta młodzież i czytają dorośli. O wampirach się słyszy i ogląda filmy. Jednak wszystko to jest jedynie dobrze wykonaną obróbką dostępnej wiedzy dla celów beletrystycznych czy filmowych. Ten tytuł to całkowicie inne ujęcie tematu sławnych już mieszkańców nocy zwanych wampirami.

Konstantinos (tak, to prawdziwe imię autora) od ponad piętnastu lat zajmuje się okultyzmem. Jego pasja pozwoliła mu na napisanie opowiadań, wielu artykułów oraz sześciu książek dotyczących tej tematyki. Do tego prowadzi wykłady na uniwersytetach i w księgarniach, dotyczące oczywiście zjawisk paranormalnych. Oprócz okultyzmu, Konstantinos praktykuje również magię oraz użycza swojego wokalu w zespole gotyckim. Sam określa siebie neopoganinem. Z wykształcenia jest dziennikarzem.

Książka „Wampiry wśród nas. Ukryta prawda” składa się z dziesięciu rozdziałów. Autor uświadamia nas w kwestii pomieszania faktów z mitami dotyczącymi wampirów. Następnie przedstawia skrótowe legendy o stworzeniach nocy z całego świata. Co ciekawe, to właśnie folklor daje początek historiom, które do dzisiaj mrożą nam krew w żyłach. Przekrój legend jest dość szeroki, bowiem zabiera nas w podróż od starożytności do czasów nam współczesnych. Konstantinos dzieli wampiry na cztery typy: nieśmiertelni krwiopijcy, śmiertelni krwiopijcy, mimowolne wampiry widmowe oraz świadome wampiry widmowe. Każdy z tych typów opisany jest dość szczegółowo przez autora. W książce znajdziecie również nawiązania do znanych postaci historycznych takich jak Wład Drakula, Hrabina Batory czy Gilles de Rais. Dowiecie się również jak skutecznie chronić swoją osobę przed wampirami.

Rozdział, który może was najbardziej zainteresować to część dotycząca śmiertelnych krwiopijców naszych czasów. Autor bowiem nie skupił się wyłącznie na przekazach i legendach, ale wpadł na dość innowacyjny pomysł. Zamieścił ogłoszenie w czasopiśmie dla fanów horrorów i wampirów, zachęcające do zgłaszania się osób uważających się za dzieci nocy. Niespodziewanie przyszło aż osiemdziesiąt listów, z których autor wybrał kilka do swojej książki. To chyba najciekawszy rozdział w tej rozprawie.

Konstantinos w dość prosty i enigmatyczny sposób przedstawił czytelnikom ewolucję postaci wampira do czasów nam współczesnych. Od odrażająco brzydkiego i śmierdzącego stworzenia w przeszłości do ówczesnego bożyszcza nastolatek, jakim jest chociażby Edward ze słynnej sagi „Zmierzch” Stephanie Meyer. To bardzo inspirujące, jak na przestrzeni lat zmieniło się wyobrażenie o krwiopijcach, zapoczątkowane z pewnością przez książkę Anny Rice.

Ciekawymi przystankami były wątki dotyczące nosferatu czyli stworzenia, którego korzenie sięgają Rumunii jak również osławionej krwawej Hrabiny, o której już wcześniej czytałam w literaturze. Autor przedstawia czytelnikowi ich prawdziwą historię, okraszoną okrucieństwami jakimi się pałali. Ale jaki związek te postacie mają z wampiryzmem? Tego wam nie powiem, musicie koniecznie zajrzeć.

Konstantinos dość wnikliwie wprowadza nas w temat wampirów. Wiele źródeł na jakie się powołał w swojej książce jest godnych uznania. Pierwszoosobowa narracja sprzyja wgłębieniu się w myśli i tezy autora. Z pewnością nie jest to fantastyczna opowieść o wampirach, gdyż autor w wielu miejscach w książce poddaje w wątpliwość swoje twierdzenia i każe zastanowić się czytelnikowi co może być faktem, a co jedynie mitem.

Na niektóre informacje zawarte w książce „Wampiry wśród nas. Ukryta prawda” możecie spojrzeć z przymrużeniem oka, na niektóre ze strachem w oczach. Jedno jest jednak pewne. W każdej legendzie czy micie jest ziarno prawdy. A jak napisał autor:

„Pamiętajmy, że wiele zjawisk uważanych przez starożytnych za tajemnicze udało się wyjaśnić naukowo. A starożytni wierzyli też w istnienie wampirów.”

Książka daje do myślenia. Dla sympatyków demonów nocy to pozycja obowiązkowa. Polecam.

  Oceń 
  2012-12-13

  Książkę polecam osobą, które nie wiedzą czym tak naprawdę jest wampir. Ta książka jest bardzo dobrą lekturą na zimowe wieczory.


   + więcej opini - mniej opini

   Napisz opinię

   Napisz opinię
   Wampiry wśród nas. Ukryta prawda

   Wampiry wśród nas. Ukryta prawda

   Ta łamiąca stereotypy książka pozwoli Ci odróżnić prawdę od fikcji. Dowiesz się z niej, jak naprawdę wyglądają wampiry i jakimi dysponują mocami.