Anielski Tarot - karty + książeczka (instrukcja)

03555016

Autor: Doreen Virtue

Studio Astropsychologii

Tego produktu brak w magazynie + czas dostawy

Tego produktu brak w magazynie

Ocena 

-25%

Cena katalogowa:

119,10 zł

Nasza cena:

89,33 zł

Pierwsza talia łącząca skuteczność tradycyjnego Tarota z bezpieczeństwem i przepełnionym miłością przesłaniem kart anielskich. Jest ona efektem współpracy trzech wybitnych artystów, a każda z zawartych w niej ilustracji jest nie tylko piękna i pozytywna, ale jednocześnie posiada magiczną moc tradycyjnych talii Tarota. Z każdej karty zostały usunięte wszelkie negatywne słowa i symbole. Na ilustracjach znajdują się natomiast wizerunki aniołów, jednorożców, wróżek i syren. Do kart wchodzących w skład Arkan Wielkich zostali przypisani Archaniołowie, modlitwy do których znajdziesz w dołączonym podręczniku. A to dopiero początek innowacji, które Cię pozytywnie zaskoczą podczas pracy z tą talią. Bezpieczna wróżba - dobra przyszłość.

EAN
ISBN978-83-7377-539-8
Format8.9 x 12.7

Patronat medialny

Polecamy również

Opinie

Oceń 
2012-12-07

Tarot swoją genezę ma w odległych wiekach. Dokładnie nie wiadomo skąd się wziął, jakie były jego początki. W Europie pojawił się w XIV wieku i do dziś jest jednym z najpopularniejszych systemów wróżebnych. Dla tych, którzy chcieliby zgłębiać jego tajniki, ale mimo wszystko mają pewne obawy, dobrym narzędziem do przełamania tego lęku może być połączenie go z subtelnymi energiami za jakie uważane są energie anielskie. Doreen Virtue wraz z Radleigh’em C. Valentine’em i Steve'em A. Roberts’em stworzyła talię niezwykłą i nazwała ją „Anielskim Tarotem”. Dla wielu tarocistów takie podejście może być nie do przyjęcia ale z pewnością u tych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z Tarotem, wzbudza on pozytywne odczucia. Ja osobiście nazwałabym go Kartami Żywiołów i Aniołów ponieważ takie treści są przedstawione w tej pięknej talii.
„Anielski Tarot” to delikatne połączenie tradycyjnych znaczeń tarota z anielskimi przesłaniami, wskazówkami, miłością i poczuciem bezpieczeństwa. Negatywne skojarzenia zostały tu zastąpione pozytywnymi znaczeniami kart. Często np. karta nr. XIII Śmierć budzi niemiłe emocje i błędne interpretacje. W tych kartach została nazwana „Uwolnienie” i zapowiada koniec jakiegoś etapu życiowego oraz daje radę, by ruszyć naprzód. Autorzy tej talii mieli na celu „oświecenie, a nie przerażanie osób”, które będą z niej korzystały. W nowy sposób została ujęta tarotowa symbolika a jednak jest w niej wiele z jej tradycji i typowych znaczeń. Są one prostsze, łatwiejsze do zapamiętania a dzięki temu ułatwiają interpretację kart w rozkładach.
Zachowana została ilość kart w talii i podział na Wielkie i Małe Arkana. Autorzy zdecydowali się też przywrócić pierwotną kolejność kart, gdzie Sprawiedliwość ma numer 8 a Moc – 11. Wielkie Arkana są reprezentowane przez Archanioły, natomiast Małe Arkana to baśniowy świat elfów, jednorożców, smoków i syren. Wszystkie są niezwykle barwne, obfitujące w wiele szczegółów i działające na podświadomość. Zaletą kart jest z pewnością ich wielkość, ponieważ dzięki temu wszelkie detale są dobrze widoczne. Całość sprawia estetyczne wrażenie czego dopełnieniem jest wykończenie brzegów złotymi barwami i staranne wykonanie.
Odkąd mam te karty, ciągle odkrywam je na nowo. Zauważyłam, że ich pojawianie się w związku z moimi pytaniami jest niezwykle trafne. Z powodzeniem można je stosować do codziennych przesłań, podpowiedzi rozwiązań jak i profesjonalnych wróżbach. Niezwykle pomocna jest niewielka książeczka, która ułatwia posługiwanie się talią. Nie ma w niej rozkładów poza popularnym „Krzyżem Celtyckim”, za to zawiera ona podstawową wiedzy o kartach, podpowiada jak się nimi posługiwać, jak je przygotować, by jak najlepiej służyły ich właścicielowi.

www.wewnetrzne-swiatlo.orangespace.pl

 • 5 z 6 ludzi uznało tą opinię za pomocną.
Oceń 
2012-11-09

Tarot od zawsze wydawał mi się czymś niedobrym. Nie to, żebym zaraz słuchała księdza grzmiącego z ambony, że wszelkie wróżby to grzech, ale często spotykałam się z opiniami, że ta talia jest niebezpieczna – zarówno dla wróżącego, jak i dla tych, których wróżby dotyczą. Sądziłam, że to może i lekka przesada, ale w każdej plotce ponoć tkwi ziarenko prawdy. Teraz pojawił się jednak na polskim rynku Tarot, którego mogę spokojnie używać. Zastąpiono w nim wszystkie negatywne symbole i przesłania pozytywami i cała talia wręcz emanuje pozytywną energią. Polecam ją gorąco każdemu, kto się bał spróbować, jak smakuje wróżenie z kart Tarota.

 • 2 z 2 ludzi uznało tą opinię za pomocną.
Oceń 
2012-12-28

Tarotem interesuję się od dawna. Sama właściwie nie pamiętam już, kiedy po raz pierwszy się nim zainteresowałam. Nie mnie jedną fascynują te karty. Pierwsza talia powstała najprawdopodobniej już w czasach starożytnego Egiptu i przez wiele setek lat była wielokrotnie udoskonalana i poprawiana. Najbardziej znaną talią jest bodaj ta stworzona przez Arthura Edwarda Waite'a, z której korzysta wielu tarocistów. Pan Waite w swej talii zamienił miejscami kartę Sprawiedliwość (karta nr 8) z Mocą (karta nr 11). Autorzy zestawu "Anielski Tarot. Pozytywna symbolika i bezpieczeństwo" postanowili powrócić do pierwotnej kolejności kart.

Wiele osób podchodzi dość sceptycznie do Tarota. Nie wierzą, że talia kart mogłaby odpowiedzieć na ich pytania, wskazać co może ich czekać w przyszłości. Zwyczajnie odczuwają obawy, a nawet strach przed sięgnięciem po Tarota. Powodem tej niechęci mogą być np ilustracje zamieszczone na tradycyjnej talii kart. Wcale się nie dziwię. Nie jednej osobie na widok Śmierci przejdą ciarki po plecach i będzie miała nieprzyjemne myśli z nią związane. Dlatego też autorzy omawianego zestawu postanowili stworzyć taką talię kart, która będzie łączyła w sobie starożytną sztukę wróżbiarską z pozytywnymi, łagodnymi i afirmującymi życie słowami i ilustracjami. Ich celem było stworzenie talii, dzięki której będziemy otrzymywać przesłania podnoszące nas na duchu, odświeżające i zawsze celne.

Tarot składa się z dwóch talii - Wielkich i Małych Arkanów. Tak też jest i w przypadku "Anielskiego Tarota". Wielkie Arkana składają się z 22 kart i reprezentują główne wydarzenia i punkty zwrotne w życiu każdego człowieka. Małe Arkana odpowiadają bardziej zwyczajnym i codziennym wydarzeniom. Wielkie i Małe Arkana można używać razem, ale również oddzielnie. W tradycyjnym Tarocie mamy podział Małych Arkanów na karty denarów, mieczy, kielichów i buław. W talii "Anielski Tarot" zostały one zastąpione przez cztery żywioły. I tak: ziemię reprezentują wróżki, powietrze - jednorożce, wodę - syreny, a ogień - przyjacielskie smoki. Wielkie Arkana zostały również odpowiednio zmodyfikowane. Każda karta wchodząca w ich skład powiązana jest z jednym z piętnastu podstawowych archaniołów. Autorzy postanowili uprościć interpretację poszczególnych kart, aby tarocista nie musiał za każdym razem przebijać się przez wielostronicowe podręczniki w poszukiwaniu znaczenia danej karty. I tak na każdej karcie odnajdziemy opis podzielony na dwie części. Pierwsza stanowi ogólne znaczenie, przesłanie, natomiast druga to już spersonalizowane wskazówki, które mogą dotyczyć danej osoby bądź wydarzenia, o które pytamy karty. Wykonanie samej talii dopracowane jest w najdrobniejszym szczególe. Obrazy na poszczególnych kartach są piękna, choć to mało powiedziane, brakuje wręcz słów, żeby opisać ich urodę. Do tego krawędzie każdej z nich są pozłacane, przez co cudownie mienią się w świetle. Podręcznik dołączony do zestawu zawiera najpotrzebniejsze, podstawowe informacje pozwalające rozpoczęcie korzystania z Tarota nawet osobie, która ma z nim po raz pierwszy do czynienia. Zawiera opis poszczególnych kart z uwzględnieniem możliwej interpretacji podczas rozkładu. Są również wskazówki dotyczące tego, w jaki sposób można rozkładać karty i jak odczytywać dany układ.

"Anielski Tarot" zrobił na mnie ogromne wrażenie. Z całą pewnością będę chętnie korzystała z dołączonej talii, za każdym razem podziwiając piękno poszczególnych kart. Pani Virtue oraz pan Valentine stworzyli doprawdy bardzo ciekawe wydanie Tarota, które być może zainteresuje wiele osób, nie tylko doświadczonych Tarocistów, ale również zwyczajnych laików w tej dziedzinie. Ze swojej strony gorąco polecam.

Moja ocena: 5/6
recenzja pochodzi z mojego bloga: http://magicznyswiatksiazek.blogspot.com/2012/12/anielski-tarot-pozytywna-symbolika-i.html

 • 1 z 1 ludzi uznało tą opinię za pomocną.
Oceń 
2016-01-07

Tarot zawierający wyłącznie pozytywne symbole

Tarotów na rynku jest wiele. Jest coś, co je łączy – przerażają mnie. Jak można bowiem znaleźć dobrą wróżbę dla siebie, jeśli karty przedstawiają okrwawione miecze, szkielety czy powieszonych ludzi? Z tego też powodu nie sięgałam nigdy po karty Tarota choć z chęcią powróżyłabym sobie czymś dużo bardziej pozytywnym. Teraz mogę skorzystać z mocy tych niezwykłych kart. Wystarczyło, że połączono Tarota z aniołami. Złagodziły one w dużym stopniu wymowę co straszniejszych kart z tradycyjnego Tarota i sprawiły, że cała talia zaczęła emanować ciepłem i dobrocią. I zakładam, że wróżby otrzymywane z jej pomocą są też dużo milsze:)

  Oceń 
  2013-03-07

  Bardzo ładne karty :)


   + więcej opini - mniej opini

   Napisz opinię

   Napisz opinię
   Anielski Tarot - karty + książeczka (instrukcja)

   Anielski Tarot - karty + książeczka (instrukcja)

   Pierwsza talia łącząca skuteczność tradycyjnego Tarota z bezpieczeństwem i przepełnionym miłością przesłaniem kart anielskich.

   Brak tej pozycji na stanie.

   Specjalnie dla Ciebie proponujemy:

   • 25,30 zł W magazynie

    Wybitny radiesteta - praktyk od lat zajmujący się neutralizowaniem szkodliwych promieniowań oraz kształtowaniem w najbliższym otoczeniu człowieka pozytywnych energii, dysponując kilkudziesięcioletnim doświadczeniem, dzieli się nim w przejrzysty sposób, gotowy do natychmiastowego zastosowania w naszym życiu. Przy takim podejściu nie sposób pominąć wielu współczesnych zagadnień z pogranicza radiestezji, ezoteryki i nauki, takich jak agnihotra, ciała subtelne człowieka, aura, homeopatia, makrobiotyka, biodynamika,...

    25,30 zł
    W magazynie