Gleboka prawda Powiększ

Głęboka prawda. Ostatnia szansa ludzkości

01555147

Autor: Gregg Braden

Studio Astropsychologii

Deep Truth: Igniting the Memory of Our Origin, History, Dest

24 godziny + czas dostawy

24 godziny

Ocena 

Cena katalogowa:

49,40 zł

Nasza cena:

42,00 zł

Wojny, terroryzm, samobójstwa, ludobójstwo, kara śmierci, ubóstwo, kryzys gospodarczy i wojna nuklearna – te pozornie nie związane ze sobą problemy są w rzeczywistości ściśle ze sobą połączone! Wszystkie wyrastają z fałszywych założeń przestarzałej nauki. Przywiodły nas one na skraj katastrofy i utraty wszystkiego, co ceni sobie nasza cywilizacja. Zbliża się moment wyboru pomiędzy unicestwieniem planety, a wejściem na nowy poziom rozwoju cżłowieka. Autor ujawnia, jak uniknąć zagrożenia globalną wojną, nadużywania zasobów naturalnych i rosnących niedoborów żywności i wody pitnej. Podaje również nieznane dotychczas fakty dotyczące historii i ewolucji człowieka. Udowadnia także, że ludzie są z natury „zaprogramowani” na pokojową egzystencję. Poznaj najgłębszą z prawd!

EAN9788373775350
ISBN978-83-7377-535-0
Rok wydania2012
Numer wydaniaI
Format14,5 x 20,5 cm
Ilość stron396
Oprawamiękka

Patronat medialny

Opinie

Oceń 
2012-07-30

Z wielką niecierpliwością oczekuję każdej kolejnej książki Gregga Bradena. Wszystkie jego dzieła mam już w swojej domowej biblioteczce i nie mogło w niej zabraknąć również najnowszej pracy tego wybitnego badacza. W „Głębokiej prawdzie” łączy on odkrycia, których udało mu się dokonać na przestrzeni ostatnich dwóch dekad. Robi to jednak w sposób niezwykle umiejętny dzięki czemu nawet ktoś, kto nie czytał wcześniejszych książek Braden, jest w stanie ogarnąć temat. A tematem tym jest nie byle co, bo przyszłość naszego gatunku i całej zamieszkiwanej przez niego planety. Teraz właśnie decydujemy, jaka może ona być. I czy w ogóle jakiejkolwiek możemy się spodziewać... Rafał

 • 2 z 2 ludzi uznało tą opinię za pomocną.
Oceń 
2012-07-10

Pamiętacie lekcje historii ze szkoły? Albo biologii? A co jeśli okazałoby się, że tak naprawdę nie do końca uczyli nas prawdy? Jeśli pewne rzeczy, które przyswajano nam już w szkole podstawowej są kłamstwem i sprawy mają się inaczej? Pewnie mało kto z Was by uwierzył i uznalibyście to za abstrakcję. A gdyby Wam to udowodnić?

Gregg Braden właśnie to robi w książce „Głęboka prawda”. Próbuje pokazać nam, że pewne rzeczy, które wiemy od małego, są błędne. Co więcej – moim zdaniem bardzo dobrze mu to wychodzi. „Głęboka prawda” jak sam autor twierdzi nie jest książką naukową, jednakże wiele możemy się z niej dowiedzieć – zarówno z dziedziny biologii, historii, a nawet po prostu tak zwanej wiedzy ogólnej. W końcu żeby się z czymś nie zgadzać, najpierw trzeba to poznać, prawda?

Autor zadaje początkowo jedno konkretne pytanie – „Kim jesteśmy?”. Każdy z nas odpowie wtedy prosto – „Ludźmi”. Jednakże z tej książki dowiemy się, że odpowiedź wcale nie jest taka prosta i oczywista. Tak samo jak oczywista nie jest nasza natura. W dalszych częściach książki autor także stawia pytania, które na pozór wydają się łatwe. Ale to tylko na pozór. Tak naprawdę można nad nimi myśleć bardzo długo, a konkretnej odpowiedzi i tak nie uzyskamy. Pan Braden udziela nam po części odpowiedzi, jednakże zostawia nam także pole do popisu – każdy ma czas na własne refleksje i przemyślenia.

Nie będę ukrywać, że książka może zmienić dotychczasowy światopogląd wielu osób. Ale ponoć najgorsza prawda jest lepsza niż kłamstwo… więc osobiście uważam, że lepiej poznać prawdę i na spokojnie ją przeanalizować niż nadal żyć w złudnym kłamstwie. Im wcześniej odkryjemy to, kim jesteśmy i jakie mamy znaczenie, tym lepiej dla nas. Trzeba też przyznać, że w książce tej zawartych jest wiele mądrych słów, jest przytoczone wiele mądrych cytatów, które po prostu stanowią dla nas naukę. Sam cytat George’a Santayany „Ci, którzy nie pamiętają przyszłości, skazani są na jej powtarzanie” daje już nam mnóstwo do myślenia, od razu po pierwszym jego przeczytaniu.

Język na pierwszy rzut oka wydaje się być przystępny dla czytelnika, jednakże nie oznacza to, że jest to książka lekka. Trzeba się skupić czytając ją, najlepiej robić to w ciszy i spokoju. Inaczej nie będziemy mieć z tej książki żadnego pożytku. W nią trzeba się zagłębić i ją zrozumieć. Następnie poddać to wszystko analizie i własnym przemyśleniom, aż w końcu w naszej głowie zaświta żaróweczka „Ten facet ma naprawdę racje!”. Poza tym sam dopisek „Ostatnia szansa ludzkości” pod głównym tytułem mówi sam za siebie, prawda? Nie ciężko zauważyć, że z naszym światem i społeczeństwem jest coraz gorzej… i nikt inny jak my sami tego nie naprawi.

Podobało mi się to, że autor faktycznie włożył serce w pisanie tej książki, sięgnął do źródeł, sam wiele rzeczy poddał analizie, wszystko dopracował, łącznie ze szczegółami. Plus także za to, że pod koniec znajduje się podsumowanie, dodatkowo świetnie zrobione.

Książkę polecam jak najbardziej, mimo tego, że zmienia ona nasz punkt widzenia – myślę jednak, że na lepsze. Zmusza do przemyśleń, do refleksji, a dzięki temu prowadzi do tego, że stajemy się bardziej oświeceni i zaczynamy zdawać sobie sprawę z tego, z czego wcześniej sobie jej nie zdawaliśmy.


  + więcej opini - mniej opini

  Napisz opinię

  Napisz opinię
  Głęboka prawda. Ostatnia szansa ludzkości

  Głęboka prawda. Ostatnia szansa ludzkości

  Poznaj nieznane dotychczas fakty dotyczące historii i ewolucji człowieka oraz dowiedz się, jak wpłyną one na naszą przyszłość.