Naszyjnik na sznurku CELTIC - Krzyż celtycki w kole Powiększ

Naszyjnik na sznurku CELTIC - Krzyż celtycki w kole

14250004

SPERKY

24 godziny + czas dostawy

24 godziny


  Nasza cena:

  18,90 zł

  Talizman ochronny - Krzyż celtycki w kole

  Naszyjnik składa się z mocnego, woskowanego czarnego sznurka o regulowanej długości, który ozdobiony jest lśniącym wisiorkiem ze stopu cyny w kolorze srebrnym.
  Wisiorek ma kształt krzyża, na którego obwodzie przebiega obrys koła. Na krzyżu wyryte są węzły celtyckie tworzące trójkątne motywy, które łączą się na środku krzyża.
  Średnica zawieszki:
  2,5 cm
  Długość sznurka:
  Od 42 do 87 cm
  Zastosowany metal:
  Stop cyny
  Symbolika:
  Krzyż umieszczony w okręgu zwany też krzyżem słonecznym od najdawniejszych czasów symbolizował Słońce. Koło z dwiema przeciętymi osiami to jeden z najstarszych symboli solarnych Indoeuropejczyków, występujący zresztą nie tylko u Celtów, motyw pojawia się np. wśród Słowian wschodnich. W północno-zachodniej Europie czasów pogańskich stał się atrybutem nordyckiego boga Odyna, inaczej Wodana. Kształt tego symbolu przejęli chrześcijanie zamieszkujący Brytanię i Irlandię.

  Poziome ramiona znaku symbolizują świat niematerialny, z kolei ramię pionowe świat fizyczny. Symbol ten oznacza zgodność z wszechświatem, drogę ku innemu światu, most do innego świata. Koło oparte na ramionach jest symbolem jedności, harmonii i kompletności.
  EAN

  Polecamy również

  Napisz opinię
  Naszyjnik na sznurku CELTIC - Krzyż celtycki w kole

  Naszyjnik na sznurku CELTIC - Krzyż celtycki w kole