Obniżona cena! Ajurweda Powiększ

Ajurweda – medycyna indyjska. Tysiącletnia tradycja gwarancją Twojego zdrowia

01001813

Autor: Monika Ptak-Korbacz

Wydawnictwo Vital

24 godziny + czas dostawy

24 godziny

Ocena 

Zobacz ebooka 25,42 zł

Książka

-28%

Cena katalogowa:

39,90 zł

Nasza cena:

28,73 zł

Ajurweda to prosta i praktyczna nauka, której zasady mają szerokie zastosowanie w codziennym życiu każdego człowieka. Obejmuje ćwiczenia oddechowe, oczyszczanie organizmu, zmianę sposobu myślenia, regulację emocji dzięki medytacji i jodze, a także wprowadzenie harmonijnych relacji z otoczeniem. Pomoże Ci w tym użycie odpowiednich ziół, właściwy dobór olejków eterycznych i kolorów oraz stosowanie ajurwedyjskiej diety – odpowiedniej do Twojego rodzaju doszy. Dzięki tej książce poznasz od podstaw ajurwedyjski system leczenia, dowiesz się w jaki sposób powstaje choroba, nauczysz diagnostyki z języka, pulsu, warg, oczu czy paznokci. Odkryjesz również skuteczne terapie naturalne, które wyeliminują stany zapalne i powszechne dolegliwości. Ajurweda – Twój klucz do zdrowia!

EAN9788381681674
ISBN978-83-8168-167-4
Rok wydania2019
Numer wydaniaIV
Format14,5 x 20,5 cm
Ilość stron356
Oprawamiękka

Patronat medialny

Polecamy również

Opinie

Oceń 
2012-11-26

Z każdym rokiem, miesiącem, dniem, medycyna idzie do przodu, co raz więcej chorób zostaje odkrytych, co raz więcej leków powstaje, by chronić nasze zdrowie, by przedłużyć życie. Jednak nie zawsze i nie na wszystko lekarze mają odpowiedź, nie na wszystkie choroby można wziąć pigułkę i po problemie. W takim razie czy istnieje, jakiś sposób by ustrzec się przed chorowaniem, czy możliwe jest przeżycie stu lat bez chorowania?

Ajurweda – medycyna indyjska – to sposób na nowe i lepsze życie, to bardzo rozbudowany system medyczny, który rozwijał się w ciągu tysięcy lat. „100 lat w zdrowiu i pełnej jasności umysłu to czas, jaki według ajurwedy może przeżyć każdy człowiek.” Nie od dziś wiadomo, że łatwiej jest zapobiegać niż leczyć, i właśnie celem tej nauki jest profilaktyka – jak najdłuższe utrzymywanie organizmu w zdrowiu. Ciało i umysł to jedność, dlatego tak ważna jest samoświadomość i odpowiednie nastawienie do życia.

Ajurweda nie polega na krótkotrwałych interwencjach, jest ona sposobem na życie. To ile wysiłku włożymy by osiągnąć cel, to nasza droga do zdrowia. A najważniejszy w tym wszystkim jest oczywiście pokarm, który spożywamy - „może być on naszym lekarstwem, ale zarazem może stanowić największe zagrożenie, należy więc świadomie sięgać po produkty, które wylądują w żołądku.” ale pokarmem jest wszystko co widzimy, to co wdychamy jest pokarmem dla pramy, a to co zjadamy – konstytuuje ciało.

Racjonalna ajurweda koncentruje się bardziej na fizycznych niż duchowych czy religijnych przyczynach choroby. Jednak najważniejsze to wiedzieć do jakiej doszy się zaliczamy. To one, dosze zawiadują wszystkimi biologicznymi, psychologicznymi i fizjologicznymi funkcjami ciała, umysłu i duszy.

„Ajurweda. Medycyna indyjska” to niezwykle interesująca książka, napisana bardzo przystępnym językiem, zawierająca, bardzo dużo informacji. Tak naprawdę nie sposób wymienić wszystkiego co znajduje się w książce, gdyż jest tego bardzo dużo. Autorka zawarła wiele informacji, od podstaw ajurwedy, poprzez podstawowe pojęcia, choroby, leczenie, kończąc na aktywności życiowej i równowadze. Dużo uwagi poświęciła samemu jedzeniu, opisując zalety warzyw i owoców, bo to że są zdrowe, to każdy wie, ale nie każdy wie jak wspomagają one organizm i co jeść przy danej dolegliwości.

Do tej pory, zanim nie przeczytałam tej książki, nie miałam zbyt dużego pojęcia o medycynie indyjskiej, a okazuje się, że jest ona szeroko stosowana i bardzo lubiana przez Francuzów czy Niemców. Nie jest to w rzeczywistości nic skomplikowanego, potrzeba tylko trochę większej świadomości, dlatego polecam tę książkę, pomoże ona lepiej dbać o zdrowie własne jak i bliskich :)

 • 2 z 2 ludzi uznało tą opinię za pomocną.
Oceń 
2012-10-02

W książce Ajurweda - Medycyna Indyjska autorka, Monika Ptak (kulturoznawca, dietetyk ajurwedyjski i instruktorka pilatesu) pisze: Ajurweda (ayus - życie, veda - wiedza) to wiedza (...) o życiu w zgodzie z naturą, wszechświatem i samym sobą. Terapia obejmuje ćwiczenia duchowe i fizyczne, oczyszczanie organizmu, korekcję sposobów myślenia, regulację stanów emocjonalnych, odpoczynek, uregulowanie stosunków z otoczeniem, użycie ziół, dobór kolorów, kamieni, metali oraz diety. (s. 7) Ajurweda jest starą metodą uzdrawiania, czerpiącą z wielu źródeł. Co ważne - traktaty medyczne wykluczają interwencję sił nadprzyrodzonych w powstawanie choroby (s. 94) Uzdrawianie odbywa się za pomocą obserwacji, dotykania i przesłuchania (wywiadu). (Przyznam, że mam skojarzenia z psychoanalizą Junga). Pacjent sam może, że coś z jego organizmem jest nie tak, podczas samoobserwacji na przykład języka, warg, czy paznokci (obłożenie języka świadczy o chorobie, tak samo jak zmieniony kształt płytek paznokci, lub białe 'plamki' na nich mogą świadczyć o braku cynku lub wapnia). Ajurweda nie wyklucza nowoczesnej medycyny, wręcz zachęca do uzupełniania jej metod. Przecież w czasie przeziębienia sięgamy przeważnie najpierw po domowe sposoby, jak cytryna, imbir itp.
Czytelnicy żywo zainteresowani ajurwedą, a także uwielbiające - jak ja - sporządzanie mnóstwa notatek, będą zachwyceni; wiedzy teoretycznej jest tu pod dostatkiem. W ostatniej części Ptak podaje kilka praktycznych rad na radzenie sobie z najczęściej występującymi dolegliwościami. Ja oczywiście wchłonęłam część dotyczącą uzdrawiania odpowiednią dietą; oczy otworzył mi fragment o tym, jak smakami można stymulować energię, a tym samym i zdrowie. Już jakiś czas temu czytałam o ajurwedzie. Mam szajbkę na punkcie zdrowego odżywiania i obserwacji własnego organizmu. Większość zaleceń żywieniowych ajurwedy pokrywa się z zaleceniami 'zachodniej' dietetyki: oczyszczanie organizmu, jedzenie o stałych porach, ćwiczenia fizyczne, etc. Ptak daje kilka świetnych porad praktycznych; bardzo chciałabym się głębiej wgryźć w temat. Jeśli chodzi o typy budowy i konstrukcję mentalną - no, jakbym o sobie czytała! Okazało się, że jem zgodnie ze swoją doszą, a także dokładnie opisuje ona mój charakter i typ osobowości.
Ta książka jest doskonała dla ludzi chcących poznać własny organizm, żyć z nim w zgodzie i pokoju przez długie lata. Ajurweda dostarcza ku temu doskonały klucz.

Recenzja ukazała się na stronie: http://sprawydomowe.blogspot.com/2012/10/ajurweda-medycyna-indyjska-monika-ptak.html

 • 1 z 1 ludzi uznało tą opinię za pomocną.
Oceń 
2012-09-18

Ajurweda intrygowała mnie od wielu lat. Nic w tym dziwnego. Przecież ta sztuka uzdrawiania istnieje już od tysiącleci. Skoro skorzystały z niej już miliony osób i nie zniknęła w mrokach niepamięci, coś musi być na rzeczy. Z wielką chęcią sięgnęłam po opracowanie autorstwa Pani Moniki Ptak. I muszę powiedzieć, że byłam bardzo pozytywnie zaskoczona. Po raz pierwszy znalazłam wszystkie niezbędne informacje dotyczące Ajurwedy w jednym, porządnym tomiszczu. Ta książka to „musisz-mieć” dla każdego, kto chciałby czerpać zdrowie z mądrości indyjskich mędrców. Dominika

 • 1 z 1 ludzi uznało tą opinię za pomocną.
Oceń 
2013-09-07

Zmiana na lepsze

Statystyki pokazują, że najczęściej odwiedzanym lekarzem jest Google.pl. Niestety. Jednak aż strach przyznać, ale nawet normalni lekarze ostatnimi czasy idą na tzw. łatwiznę. Nie wykazują zainteresowania pacjentem, po prostu wypisują na szybko antybiotyk albo inny lek i jest po sprawie. Oczywiście nie mam na myśli wszystkich, bo zdarzają się wyjątki. Jednak pacjenci też są sobie trochę sami winni, ponieważ nie dbają o własne organizmy, a to niestety niesie ze sobą wiele skutków ubocznych. Jednak jest dosyć ciekawa rzecz, o której chciałabym Wam napisać.

Ajurweda to medycyna indyjska, która jednak nie polega na faszerowaniu się sztuczną chemią, a na czymś zupełnie innym, lepszym dla naszego ciała i umysłu. To zbiór zasad, które umożliwiają człowiekowi życie w harmonii i zdrowiu. Kluczem jest dobre podejście do własnego organizmu. Jest to bardzo stara technika, jej początki sięgają jeszcze VII wieku p.n.e. Mimo tego wcale nie straciła na wartości, wręcz przeciwnie – uważam, że jest dużo bardziej efektywna i pomocna niż medycyna konwencjonalna. Jeżeli chcielibyście się bliżej z tą tematyką zapoznać, to zachęcam do przeczytania książki pani Moniki Ptak.

Cała recenzja: http://www.sheti-shetani.blogspot.com/p/parapsychologiczne-c.html


  + więcej opini - mniej opini

  Napisz opinię

  Napisz opinię
  Ajurweda – medycyna indyjska. Tysiącletnia tradycja gwarancją Twojego zdrowia

  Ajurweda – medycyna indyjska. Tysiącletnia tradycja gwarancją Twojego zdrowia

  Poznaj podstawy zdrowego stylu życia i zrozum powiązania pomiędzy swoją dietą, a nękającymi Cię dolegliwościami.