Mięta pieprzowa - esencja 100% olejek 15 ml Powiększ

Mięta pieprzowa - esencja 100% olejek 15 ml

08277031

SHAMASA

24 godziny + czas dostawy

24 godziny


  Nasza cena:

  15,00 zł

  MIĘTA PIEPRZOWA - esencja - 100% naturalny olejek

  Naturalne esencje 100% olejki - stężone wyciągi z roślin, owoców, kwiatów, ziół, drzew, krzewów pozyskiwane na drodze destylacji i posiadające określone właściwości terapeutyczne. Dzięki połączeniu czynników naturalnych korzyści odnosi zarówno ciało jak i umysł. Pozyskiwane esencje aromatyczne przynoszą ulgę i relaks , a także uwodzą nas swoim przeogromnym bogactwem aromatów. Naturalna esencja jest wyciągiem z jednej konkretnej rośliny z zachowaniem swoich właściwości parafarmaceutycznych. Naturalne olejki można stosować pojedynczo lub tworzyć mieszanki olejków o podobnych właściwościach.
  Właściwości:
  Mięta pieprzowa ma korzystne działanie na na żołądek, jelita i wątrobę, układ pokarmowy (trawienie), układ oddechowy i układ krążenia oraz na chorobę lokomocyjną.
  Olejek eteryczny z mięty pieprzowej działa przeciwbólowo na zasadzie „efektu zimna” łagodząc tym samym bóle mięśni, stłuczenia, nerwobóle oraz bóle głowy. Lekko znieczula również błonę śluzową żołądka zapobiegając mdłościom oraz wymiotom. Olejek działa nadciśnieniowo, stymuluje mięsień sercowy poprzez swoje działanie kardiotoniczne. Działa również na układ nerwowy poprawiając czujność i koncentrację. Posiada silne właściwości przeciwwirusowe. Niszczy w szczególności wirusy odpowiedzialne za opryszczkę. Pomocniczo przy infekcjach górnych dróg oddechowych. Olejek  działa aktywnie na grzyby wywołujące infekcje płucne, skórne oraz drożdżyce (części ustnej gardła, przewodu pokarmowego, pochwy). Działa przeciwko pasożytom układu pokarmowego zwalczając głównie szigelozę, ostrą chorobę zakaźną jelit. Olejek skutecznie likwiduje kurcze trawienne i jelitowe działając na skurcze mięśniowe jelita cienkiego (wzdęcia, skurcze żołądka, nudności występujące po zabiegach operacyjnych). Utrudnia tworzenie się substancji zaostrzających stany zapalne oraz działa na nawracające stany zapalne dróg oddechowych i okrężnicy. Olejek uławia odprowadzanie żółci do jelit oraz wydzielanie żółci przez wątrobę.
  Zapach:
   Silny, czysty, świeży, miętowy
  Stężenie:
  100 %
  Składniki:
  INCI: mentha piperita
  Sposób użycia:
   aromatyzacja - rozcieńczyć kilka kropel olejku w odrobinie wody i umieścić mieszankę w kominku zapachowym, zapalić świecę podgrzewającą.
  zasypianie - skropić róg poduszki olejkiem eterycznym, aby uprzyjemnić zasypianie.
  jako perfumy - kilka kropel rozsmarowac na nadgarstkach i dekolcie.
  do inhalacji - kilka kropli dodac do gorąacej wody. Nakryć głowę ręcznikiem, wdychać przez kilkanaście minut.
  kompres - przy trądziku, liszajach, wrzodach itp.
  aromatyzowanie kremów lub toników - dodac kilka kropel esencji, dokładnie rozmieszać
  do masażu - dodać kilka kropel do olejku do masażu.

  Objętość netto:
  15 ml

  Zastosowanie terapeutyczne olejków eterycznych:

  Pielęgnacja twarzy - 1 kroplę olejku, dodać do jednorazowo stosowanej porcji kosmetyku na twarz - kremu, fluidu pielęgnacyjnego lub żelu. Przed rozprowadzeniem na twarzy, olejek i kosmetyk połączyć na dłoni. Powstały preparat delikatnie wmasować w skórę, unikając kontaktu z oczami. W przypadku dostania się preparatu do oczu, przemyć je obficie wodą.
  Pielęgnacja ciała - olejek i kosmetyk do ciała (krem, balsam, żel, mleczko lub inny kosmetyk do ciała) połączyć każdorazowo w proporcjach 1- 2 krople olejku/olejków z 10 ml kosmetyku do ciała. Olejek i kosmetyk połączyć bezpośrednio przed wmasowaniem w skórę.
  Masaż relaksacyjny i pielęgnacyjny-  olejek i olej bazowy połączyć każdorazowo w proporcjach 2-3 kropli olejku/olejków z 10 ml oleju/olejów bazowych (aromaterapeutyczny preparat do masażu przygotować przed przystąpieniem do zabiegu).
  Peeling ciała - 3 łyżki sypkiego drobnego cukru lub soli, połączyć z 2 łyżkami oleju i 2-3 kroplami olejku eterycznego. Olejek można również dodać do gotowego peelingu dodając 1 kroplę olejku do każdej porcji peelingu do ciała - jednorazowo aplikowanej na skórę.
  Kąpiele - do wanny wypełnionej wodą o temp 37-38oC dodać 3-5 kropli olejku/olejków eterycznych. Dla pełnego efekt terapeutycznego i relaksacyjnego kąpieli, można dodać również 1 łyżkę miodu lub mleka, soli, oleju roślinnego (wybrany składnik/składniki dodać bezpośrednio do wody).
  Inhalacje - do naczynia wypełnionego gorącą wodą dodać 1-2 krople olejku. Głowę nakryć ręcznikiem, koniecznie zamknąć oczy. Czas zabiegu od 3 do 7 minut.
  Kominek do aromaterapii - do kominka wypełnionego zimną wodą wkroplić 3-5 kropli olejku. Naturalne olejki eteryczne 100% posiadają bardzo intensywny zapach, dlatego podczas stosowania nowego aromatu, sugerujemy wkraplanie do 3 kropli.
  EAN2017660152169

  Polecamy również

  Napisz opinię
  Mięta pieprzowa - esencja 100% olejek 15 ml

  Mięta pieprzowa - esencja 100% olejek 15 ml