Białystok romantyczne miasto zamenhofa Powiększ

Białystok romantyczne miasto zamenhofa

01001628

Autor: Przemysław Andruk

INSTYTUT WYDAWNICZY KREATOR

Tego produktu brak w magazynie + czas dostawy

Tego produktu brak w magazynie

Ocena 

Cena katalogowa:

49,80 zł

Nasza cena:

42,30 zł


Odwiedź Białystok, jakiego jeszcze nigdy nie miałeś okazji oglądać. Piotr Mojsak i Przemysław Andruk niezwykle obiecujący adepci fotografii zabiorą Cię na wyprawę w głąb romantycznego serca tego cudownego miasta. Poznasz w jej trakcie najwspanialsze budynki w tym mieście. Odwiedzisz miejsca, w których żył Ludwik Zamenhof. Zachwycisz się nocną panoramą stolicy Podlasia i zrozumiesz, jak ten niepozorny okulista mógł zostać swoistą ikoną wolności i tolerancji. Człowiekiem, który jest jednym z najbardziej cenionych na świecie Polaków. Człowiekiem, którego życiowe idee wciąż trwają, wiele lat po tym jak ich twórca opuścił ten świat.
EAN9788373440548
ISBN978-83-7344-054-8
Oprawatwarda

Opinie

Oceń 
2009-07-27

Mieszkam w Białymstoku od urodzenia i nie sądziłem, że jest on w stanie mnie jeszcze czymkolwiek zaskoczyć. Te same ulice i budynki. Ci sami ludzie. Te same, znajome od dzieciństwa, miejsca. Okazuje się jednak, że nie miałem zupełnie racji. Wystarczyło, że sięgnąłem po kolejny album Instytutu Wydawniczego Kreator. Przepiękne iluminacje, nietypowe fotografie dotychczas znanych miejsc i uchwycony romantyzm wszystkich przedstawionych miejsc sprawił, że nie byłem w stanie oderwać od tego albumu wzroku. Od teraz patrzę na wszystkie miejsca zupełnie innym okiem, pamiętając wciąż urok przedstawiony na fotografiach Panów Andruka i Mojsaka. To miasto jest bowiem jak diament, który może wyglądać jak najzwyklejszy kawałek oszlifowanego szkła. Jeśli jednak zostanie on oszlifowany i umieszczony w pięknej kolii może rozbłysnąć tysiącami kolorów, które nie pozwolą oderwać od niego wzroku.

  Napisz opinię

  Napisz opinię
  Białystok romantyczne miasto zamenhofa

  Białystok romantyczne miasto zamenhofa

  Jeśli plany a realizacja często odbiegają od siebie..., a Ty planowałeś spędzić urlop na Podlasiu warto zaopatrzyć się w tą pozycję!

  Brak tej pozycji na stanie.

  Specjalnie dla Ciebie proponujemy:

  • 55,00 zł W magazynie

   Jeśli jest takie miejsce, taki punkt, w którym zaczyna się Wschód, a kończy Zachód, to jest nim bez wątpienia Podlasie. Ale Podlasie jest także takim miejscem, w którym to Wschód się kończy, a Zachód zaczyna. To miejsce, w którym dwa spojrzenia - to z Zachodu oraz to ze Wschodu, każde wyostrzone na inny detal, inny szczegół, przyzwyczajone do wyławiania diametralnie różnych, lecz równie ważnych rzeczy - spotykają się i równoważą. Innymi słowy, to jeszcze nie...

   55,00 zł
   W magazynie
  • 12,60 zł 18,00 zł -30% W magazynie

   Kalendarz trzynastu księżyców opracowany został przez dr Jose Argullesa w roku 1993/94. Jemu to zawdzięczamy, że wiedza majów przedostała się do naszego zachodniego świata. Kalendarz Majów otwiera bramy poznania wyższych duchowych wymiarów.

   12,60 zł 18,00 zł -30%
   Promocja
   W magazynie
  • 20,30 zł 40,60 zł -50% W magazynie

   Egzemplarz ekspozycyjny - może mieć lekkie uszkodzenia (np. zarysowanie, otarcie okładki, zagięty róg, ślad po cenie), ale merytorycznie jest pełnowartościowy.Książka opowiada o mieszkańcach miasta Białegostoku z lat dwudziestych i trzydziestych.Byłem wśród nich, zrazu znany tylko sąsiadom z ulicy Mazowieckiej, potem nauczycielom i kolegom z pobliskiej szkoły powszechnej, druhnom i druhom miejscowego hufca ZHP, uczniom i uczennicom Szkoły Handlowej przy ulicy Fabrycznej. Dorastałem w Białymstoku, hartowałem ciało i...

   20,30 zł 40,60 zł -50%
   Promocja
   W magazynie