Obniżona cena! Efekt placebo Powiększ

Efekt placebo. Naukowe dowody na uzdrawiającą moc Twojego umysłu

01001978

Autor: Joe Dispenza

Wydawnictwo Vital

You Are the Placebo: Making Your Mind Matter

24 godziny + czas dostawy

24 godziny

Ocena 

-35%

Cena katalogowa:

59,50 zł

Nasza cena:

38,68 zł

Książka wyjaśnia efekt placebo łącząc najnowsze odkrycia w dziedzinie neurobiologii, biologii, psychologii, hipnozy, warunkowania behawioralnego oraz fizyki kwantowej. Autor przytacza wiele udokumentowanych historii pacjentów, którym dzięki temu zjawisku udało się cofnąć dolegliwości serca, depresję, zapalenie stawów czy objawy choroby Parkinsona. Opisuje również odwrotne przypadki, w których chorzy pogorszyli swój stan zdrowia, a nawet doprowadzili do własnej śmierci z powodu wiary w ciężką chorobę. Znajdziesz tu instrukcję przeprowadzenia medytacji zmiany przekonań i percepcji, które nas ograniczają, dzięki czemu będziesz w stanie samodzielnie wykorzystać potencjał kryjący się za efektem placebo. Jest to pierwszy krok do samoleczenia. Poznaj moc placebo!

EAN9788381680356
ISBN978-83-8168-035-6
Rok wydania2020
Numer wydaniaIII - dodruk
Format14,5 x 20,5 cm
Ilość stron448
Oprawamiękka

Patronat medialny

Opinie

Oceń 
2017-11-04

Niezwykła

Recenzja Wellnessday.eu:

Fantastyczna książka o sile umysłu dla racjonalistów, sceptyków, wszystkich tych, którzy poszukiwali naukowych dowodów na to, że umysł może mieć ogromną władzę nad ciałem.
Przytaczane przez autora badania naukowe, wnioski z eksperymentów, pokazują jak bardzo mało w sumie zbadanym aspektem jest siła umysłu, a jak wielką ma ona moc. Tak wielu rzeczy nauka jeszcze nie wie, a z drugiej strony to co zostało zbadane - nierzadko szokuje. Bo czy można oślepnąć, mając biologicznie zupełnie zdrowy narząd wzroku? Przypadki kobiet, które widziały piekło wojny wskazuje na to, że można. To jeden z najbardziej niewiarygodnych i szokujących wniosków naukowych publikowanych w książce, po którym - przyznaję - odłożyłam pozycję na półkę na dobry tydzień, aby dotychczas przeczytania treść NAPRAWDĘ do mnie dotarła.

Czytając o tym, jak wiele złego możemy sobie wyrządzić samym tylko błędnym myśleniem i utrwalaniem negatywnych emocji w sobie, nasuwa się wniosek, że skoro działa to w jedną stronę - powinno i w drugą. I rzeczywiście tak jest - Dispenza przytacza na to szerego dowodów w postaci skanów MRI mózgu osób przed i po jego specyficznych medytacjach. Wyjaśnia nam też nieco zagadnień związanych z fizyką kwantową, dzięki którym łatwiej zrozumieć niematerialne aspekty oddziaływania umysłu na ciało, na otaczającą nas rzeczywistoć i odwrotnie. To trudne zagadnienia i zapewne - nie wszystkim będą potrzebne, jednakże sprawiają, że książka ta nie jest jakimś tam kolejnym poradnikiem w amerykańskim stylu "uwierz w to, że możesz wszystko". Absolutnie! Choć nie brak w niej niezwykłych historii, to jednak Dispenza cały czas podpiera się badaniami, wynikami skanów itd.
Najważniejsze, że rozbudzając zainteresowanie, apetyt na zmiane, na doświadczenie owego efektu placebo, Dispenza nie zostawia nas głodnych - końcowe strony umożliwiają nam (przy ogromnych nakładach własnych - czasu, wytrwałości, zaciętości) doświadczenie tego o czym autor pisze. A przynajmniej pozostawia nam
wybór - możemy tego spróbować, jeżeli tylko chcemy.
Jak to zwykle bywa zapewne 90% czytelników po przeczytaniu książki odłoży ją po prostu na półkę. Pozostałym 10% życzę tej wytrwałości, jaką miał sam autor - który dokonał tego, co lekarzom medycyny wydawało się niemożliwe - właśnie za pomocą swojego umysłu.

Pełna recenzja na: http://www.wellnessday.eu/przeglad-wellness/ksiazki/1598-efekt-placebo-naukowe-dowody-na-uzdrawiajaca-moc-twojego-umyslu-dr-joe-dispenza-informacje-i-recenzja.html

 • 1 z 1 ludzi uznało tą opinię za pomocną.
Oceń 
2015-07-05

Efekt placebo - prawda czy fałsz?

„Efekt placebo. Naukowe dowody na uzdrawiającą moc Twojego umysłu” to zdecydowanie książka, która zmieni Wasze podejście do życia. Zrozumiecie, że placebo to nie jest tylko chory wymysł nie przynoszący żadnych korzyści, ale że staje się on powoli kwestią nauki i medycyny. To doskonała pozycja, która nauczy nas korzystania z mocy placebo i przekona do odstawienia całej „leczniczej” chemii, która zdominowała świat. Nasze ciało i umysł są dla siebie najlepszymi lekarzami i doskonale wiedzą, czego potrzebują – dlaczego nie wykorzystać drzemiącego w nich potencjału? Wtedy zdecydowanie będzie to można nazwać życiem w zgodzie z samym sobą. Jak najbardziej polecam, doskonała pozycja!

bookeaterreality.blogspot.com / zdrowotnieiradosnie.blogspot.com

  Oceń 
  2014-12-31

  O taki efekt mi chodzi!

  Placebo – wszyscy o tym słyszeliśmy, ale nie wszyscy wiemy, że każdy z nas może z niego skorzystać. Stary i młody, ładny i brzydki, uczciwy i polityk. Jak to możliwe? Wszystko za sprawą organu, który każdy człowiek nosi w głowie. To właśnie mózg odpowiada za spontaniczne uzdrowienia na całym świecie. Teraz każdy z nas może to robić w domowym zaciszu. Wszystko za sprawą tej przełomowej książki, która polecam wszystkim zdrowym… na umyśle!

   Oceń 
   2016-07-06

   Super ksiażka

   Świetna książka gorąco polecam. Dzięki niej zupełnie inaczej patrzę na swoje zdrowie.


    + więcej opini - mniej opini

    Napisz opinię

    Napisz opinię
    Efekt placebo. Naukowe dowody na uzdrawiającą moc Twojego umysłu

    Efekt placebo. Naukowe dowody na uzdrawiającą moc Twojego umysłu

    Dzięki tej książce nauczysz się samodzielnie wykorzystywać efekt zwany placebo.

    TAGI: