pulapka szczescia Powiększ

Pułapka szczęścia. Jak przestać walczyć i zacząć żyć

01555008

Autor: Russ Harris

Studio Astropsychologii

24 godziny + czas dostawy

24 godziny

Ocena 

Cena katalogowa:

39,30 zł

Nasza cena:

33,40 zł

Dlaczego w świecie, gdzie wiele dóbr mamy na wyciągniecie ręki, wciąż czujemy się nieszczęśliwi? Czy to możliwe, że to właśnie pogoń za szczęściem czyni nas nieszczęśliwymi? Odpowiedzi udziela dr Russ Harris – znany na całym świecie lekarz i psychoterapeuta i twórca innowacyjnej terapii opartej na akceptacji i zaangażowaniu (ACT). Terapia ta sprawdziła się w zwalczaniu wielu rodzajów problemów, poczynając od stresu i lęku, a kończąc na depresji i wszelkich uzależnieniach. Jeśli chcesz zmniejszyć efekty negatywnego myślenia i wpływ, jakie ono na ciebie wywiera, jest to książka dla Ciebie. Dzięki niej zaczniesz inaczej radzić sobie z bolesnymi uczuciami, ulepszysz swoje związki, spełnisz się w pracy oraz nadasz swojemu życiu większe znaczenie. Zamiast gonić szczęście, złap je!

EAN9788373775510
ISBN978-83-7377-551-0
Rok wydania2012
Numer wydaniaI
Format14,5 x 20,5 cm
Ilość stron340
Oprawamiękka

Patronat medialny

Polecamy również

Opinie

Oceń 
2012-11-15

Nie jesteśmy w stanie uniknąć nieprzyjemnych zdarzeń, negatywnych emocji czy natrętnych myśli ale możemy nauczyć się sobie z nimi skutecznie radzić. Doświadczamy zarówno negatywów jak i pozytywów. Lęk, strach, smutek, stres, depresja nie są elementami, które możemy na zawsze usunąć. Są one nam potrzebne, by doznać prawdziwego spełnienia w życiu. Oczekiwanie, że możemy odczuwać tylko szczęście, błogostan powoduje, że w efekcie nastawiamy się na poniesienie porażki i powrotu do problemu, którego unikaliśmy.
Książka podzielona jest na trzy części. W pierwszej z nich autor uzmysławia nam w jaki sposób popadamy w „błędne koło” i na czym polega tzw. „pułapka szczęścia”. Opisuje cztery podstawowe mity, które są najczęściej omawiane przez różnych ekspertów, psychologów i są popularne w kręgach ludzi zajmujących się m.in. duchowością i kreacją życia. Czy faktycznie szczęście jest naszym naturalnym stanem? Czy brak szczęścia jest równoznaczne z tym, że „coś z nami jest nie tak”? Czy jesteśmy w stanie skutecznie kontrolować myśli i uczucia? Często można spotkać teorię, że aby zmienić swoje życie na lepsze powinniśmy wyeliminować swoje negatywne uczucia. Czy jest to możliwe? W kolejnej części w sposób praktyczny uczy jak unikać i eliminować bolesne doświadczenia, przykre sytuacje, myśli i uczucia. Przedstawia sześć podstawowych zasad ACT: łagodzenie, rozszerzenie, łączenie, obserwujące ja, wartości i zaangażowanie, dokładnie je opisuje i uczy jak je zastosować. W ostatniej autor skupił się na tworzeniu warunków naszego bytu zgodnych z naszymi oczekiwaniami. Znajdziemy tu m.in. „Kwestionariusz Wartości Życiowych” skłaniający do przeanalizowania co jest dla nas ważne, listę „demonów”, które zniechęcają do zmian i jak sobie z nimi poradzić, sposoby wyznaczania celu i opracowania planu działania. Autor uczy nas jak zmniejszać efekty negatywnego myślenia i wpływ, jak radzić sobie z bolesnymi uczuciami, jak zmienić na plus swoje związki i spełnić się w pracy. Książka zawiera wiele ćwiczeń, testów, wskazówek, przemyśleń, które ułatwią wprowadzenie ACT i ukierunkują nasze życie na lepsze dla nas tory. Jedna z ciekawszych pozycji na naszym rynku.

  Oceń 
  2012-11-15

  Ostatnio przypadek mojego szefa skłonił mnie do refleksji. Człowiek, o którym mówię zaliczał się do najbardziej majętnych obywateli naszego miasta. Miał wspaniały dom, kochającą rodzinę, znakomicie prosperującą firmę, a na wczasy wyjeżdżał tylko w najpiękniejsze zakątki naszego globu. Cieszył się też dobrym zdrowiem i kroczył od sukcesu do sukcesu. Z czasem jednak zaczął przygasać. Pewnego razu zaprosił mnie do siebie na obiad i podczas poobiedniego drinka oświadczył, że jest strasznie nieszczęśliwy. Spytałem go, dlaczego. Odparł, że nieważne, co osiągnie i jak wspaniały gadżet sobie kupi – zawsze ma gwarancję, że wkrótce pojawi się coś nowszego i lepszego. Coś, za czym zacznie znowu pędzić i spalać się w tej pogoni. I nigdy nie będzie mu dane zaznanie szczęścia. Doskonale wypowiedź ta współgra z treścią książki dr. Harrisa. Wciąż gonimy za czymś lepszym i dla nas nieosiągalnym. A wystarczyłoby, żebyśmy potrafili zacząć cieszyć się życiem tu i teraz. Dzięki tej książce dowiecie się, jak to zrobić.


   + więcej opini - mniej opini

   Napisz opinię

   Napisz opinię
   Pułapka szczęścia. Jak przestać walczyć i zacząć żyć

   Pułapka szczęścia. Jak przestać walczyć i zacząć żyć

   Dowiedz się dlaczego nie jesteśmy w stanie osiągnąć szczęścia w świecie pełnym dobrobytu.