Obniżona cena! Alchemia szczescia Powiększ

Alchemia szczęścia – nieważne co robisz ważne co myślisz

01001764

Autor: Bogusława Krause

Studio Astropsychologii

24 godziny + czas dostawy

24 godziny

Ocena 

Zobacz ebooka 20,57 zł

Książka

-28%

Cena katalogowa:

29,20 zł

Nasza cena:

21,02 zł

Rolą Alchemii szczęścia jest wyjaśnienie, co zrobić, by zawsze czuć się dobrze i przyciągać do siebie jedynie to, co chcemy oraz jak sprawić, by podejmowane w życiu decyzje zamieniać na… dobre decyzje. Książka uświadomi Ci, jakie korzyści dla ciała ma zrozumienie swoich prawdziwych pragnień zakorzenionych w podświadomości. Wolność, radość i zadowolenie z tego, co się w Twoim życiu dzieje, mogą przynieść jedynie pozytywne myśli. Odkryjesz także, jak ważną rolę w postrzeganiu świata odegrały bajki Twojego dzieciństwa i bądź uważny na to, czego teraz słuchają Twoje dzieci. Pamiętaj, że Prawo Przyciągania wyjaśnia, żeby osiągnąć szczęście nie ma znaczenia, co robisz, ważne jest tylko to, co myślisz. Alchemia szczęścia – odmień swój umysł i stwórz własne szczęście!

 

EAN9788373774988
ISBN978-83-7377-498-8
Rok wydania2011
Numer wydaniaI
Format14,5 x 20,5 cm
Ilość stron216
Oprawamiękka

Patronat medialny

Polecamy również

Opinie

Oceń 
2013-02-20

"Bo widzisz, szczęście i zadowolenie to stan umysłu, zupełnie niezależny od tego, co masz, co robisz i w jakim stanie jest Twoje zdrowie."


Spotkaliście się kiedyś z przekształcaniem waszych myśli w rzeczywistość. Myślę, że wielokrotnie, począwszy od codziennych, prostych czynności do życiowych, wielkich wydarzeń. Nie każdy z nas jednak analizuje swoje myśli pod kątem rzeczy jakie nas spotykają. Odkąd usłyszałam o Prawie Przyciągania, moja fascynacja ludzkim umysłem i mocą kreowania przez niego naszego życia ciągle wzrasta. "Alchemia szczęścia" traktuje ten temat troszkę z innej strony, dlatego nie mogłam przegapić okazji zaznajomienia się z przemyśleniami autorki.

Bogusława Krause to absolwentka kierunku technologia żywności i żywienie człowieka na Wydziale Nauk o żywności i Rybactwa, stąd pewnie jej pierwsza książka nawiązująca do odchudzania i prawa przyciągania. Autorka osobiście poznała Ester i Jerry’ego Hicksów uczestnicząc w ich wykładach. Wiedzę, którą posiada stara się wykorzystywać w swoim życiu, a do tego zajmuje się swoimi pasjami, takimi jak pływanie czy jazda konna.

Poszczególne rozdziały poradnika uszeregowane są tematycznie, odnośnie różnych pojęć jakie napotykamy w naszym życiu. Autorka stara się dowieść tezy, że nasza myśl stwarza rzeczywistość wokół nas na wielu polach. Spytacie jakich? Pracy, miłości, zdrowia czy naszych pragnień i marzeń. Co ważne i co może was totalnie zaskoczyć: Myślą przewodnią książki jest egoizm. Bogusława Krause bowiem uświadamia czytelnikowi, że wszystko co robimy, nieważne z jakich pobudek, robimy tylko i wyłącznie dla siebie. Pomoc ludziom czy wszelkie inne pola, na których możemy zrobić coś dla innych, wynikają wyłącznie z pragnienia naszego dobrego samopoczucia. Zgadzam się z tą tezą, mimo kontrowersji jaką za sobą niesie.

Autorka dzięki pierwszoosobowej narracji i częstym wtrącaniu żartów, zyskała moje uznanie. Prosty język, używanie wprost do czytelnika wielu pytań, skłania do natychmiastowej kooperacji z autorką. I co ważne, Bogusława Krause nie używa techniki "masło maślane", ukazane są bowiem konkrety z codziennymi sytuacjami, na które jak się okazuje mamy wpływ. Autorka często odnosi się do nauki, zaznaczając, że jest "niekompletna i nieskończona", nie można więc z góry zakładać, że tylko to co udowodnione jest faktem. Przytacza nawet postacie z historii, które za swoje nowatorskie jak na tamte czasy poglądy, ponosiły śmierć. Nie da się zaprzeczyć, iż daje do to myślenia. Ciekawym fragmentem są wywody dotyczące wpływu myśli na nasz układ nerwowy i hormonalny oraz pojęcie efektu placebo, o którym pewnie każdy z was słyszał. Niewiarygodne działanie placebo podczas brania tabletek antykoncepcyjnych to najbardziej szokująca informacja o jakiej się ostatnio dowiedziałam.

Jako gatunek ludzki jesteśmy skłonni do obarczania za nasze niepowodzenia w życiu wszystkiego, tylko nie samych siebie. A może właśnie w tym tkwi sekret? Może wszystko zależy wyłącznie od nas i naszego nastawienia? Warto zapoznać się poradnikiem "Alchemia szczęścia. Nieważne, co robisz, ważne co myślisz" i skonfrontować nasze poglądy. Może kiedyś, w przyszłości nauka o pozytywnym myśleniu zagości na uniwersytetach jako jedna z oficjalnych nauk. Polecam.

  Oceń 
  2011-11-01

  Cudna książka, może dlatego, że napisana z wielką pasją. Trochę przewrotna, gdyż zaczyna od akcentowania "zdrowego" egoizmu a wielu z nas uczono, że nie można być egoistą... Ale jak się czytelnik nie zrazi na początku i dojdzie do kolejnych rozdziałów, to naprawdę można dać się ponieść entuzjazmowi autorki i uwierzyć, że sami jesteśmy twórcami swojego szczęścia i wszystko jest możliwe... Z kilku przeczytanych przeze mnie książek o pozytywnym myśleniu ta książka jest najlepsza - oczarowała mnie...

   Oceń 
   2011-10-13

   Autorkę poznałam rok temu na wykładzie na Targach w Katowicach. Zachwycił mnie wtedy jej entuzjazm, z jakim opowiadała o Prawie Przyciągania. Więc zainteresowałam się tym i po tych kilku miesiącach stwierdzam, że działa ono znakomicie w każdej sytuacji. Jeśli chcę przyciągnąć szczęście, to muszę myśleć o rzeczach radosnych, pogodnych, szczęśliwych. Po prostu muszę czuć się dobrze, wtedy wszystko (wszechświat) wokół mnie "dopasuje" zdarzenia, ludzi sytuacje, które sprawią, że świat będzie kolorowy!
   Jeden z rozdziałów książki uświadomił mi tak oczywistą prawdę - ja nigdy nie poczuję tego, co czuje ktoś inny - mogę więc zadbać tylko o to, co sama czuję. Więc jeśli muszę wybierać: ja czy inni, to oczywiście wybieram siebie. Czy to egoizm? Może i tak! Polecam jednak każdemu pobycie takim egoistą i sprawdzenie, jak się z tym czuje.


    + więcej opini - mniej opini

    Napisz opinię

    Napisz opinię
    Alchemia szczęścia – nieważne co robisz ważne co myślisz

    Alchemia szczęścia – nieważne co robisz ważne co myślisz

    Książka pomoże Ci uświadomić, jakie korzyści dla ciała ma zrozumienie swoich prawdziwych pragnień.