Czaszka z ornamentami - Naszyjnik na sznurku SCREAMING SKULL Powiększ

Czaszka z ornamentami - Naszyjnik na sznurku SCREAMING SKULL

14250112

SPERKY

24 godziny + czas dostawy

24 godziny


  Nasza cena:

  18,90 zł

  Czaszka z ornamentami - talizman ochronny

  Naszyjnik składa się z mocnego, woskowanego czarnego sznurka o regulowanej długości, który ozdobiony jest wisiorkiem ze stopu cyny w kolorze srebrnym z delikatną patyną.
  Zawieszka wykonana jest w  postaci błyszczącej, srebrzystej czaszki, z widocznymi ornamentami.
  Wymiary zawieszki:
  2,1 x 2,7 cm (szerokość x wysokość)
  Długość sznurka:
  Od 43 do 85 cm
  Zastosowany metal:
  Stop cyny
  Symbolika:
  Czaszka symbolizuje śmierć, kruchość życia, marność, przemijanie, niezniszczalność. Kojarzona jest także z odwagą, siłą, próżnością, pokonywaniem wroga i wszelkich zagrożeń oraz z nadchodzącymi zmianami. Czaszka często reprezentuje śmiertelność poza śmiercią, czyli odrodzenie lub przejście do wyższej sfery zrozumienia i osiągnięcia jedności ciała i duszy.

  W kulturach pierwotnych czaszki używane były do odwracania zła lub choroby. Natomiast noszenie czaszki miało zapewnić ochronę i dobre samopoczucie. W chrześcijaństwie czaszka jest atrybutem świętych: Franciszka z Asyżu, Marii Magdaleny, Hieronima i Romualda. Czaszka to emblemat Golgoty, której nazwa po aramejsku znaczy „miejsce czaszek”. W średniowieczu czaszka stanowiła przypomnienie o śmierci. W kulturze celtyckiej czaszkę uważano za siedzibę władzy i dom dusz.

  Obecnie dla niektórych czaszka symbolizuje ochronę, siłę, moc, odwagę, mądrość, przetrwanie w trudnym czasie, a nawet nieśmiertelność. Noszenie naszyjnika z wizerunkiem czaszki ma na celu wywołanie strachu lub zmuszenie do większej ostrożności, uczczenie pamięci zmarłych, buntu lub jako czysta dekoracja.
  EAN2017660149251

  Polecamy również

  Napisz opinię
  Czaszka z ornamentami - Naszyjnik na sznurku SCREAMING SKULL

  Czaszka z ornamentami - Naszyjnik na sznurku SCREAMING SKULL