Naszyjnik na sznurku DREAM CATCHER - Łapacz snów z tańczącym Indianinem Powiększ

Naszyjnik na sznurku DREAM CATCHER - Łapacz snów z tańczącym Indianinem

14250009

SPERKY

24 godziny + czas dostawy

24 godziny


  Nasza cena:

  18,90 zł

  Talizman ochronny - Łapacz snów z tańczącym Indianinem

  Naszyjnik składa się z mocnego, woskowanego czarnego sznurka o regulowanej długości, który ozdobiony jest lśniącym wisiorkiem ze stopu cyny w kolorze srebrnym.
  Zawieszka to miniaturka łapacza złych snów, koloru srebrnego. Przeplecione elementy twarzą obraz słońca, w którego centrum znajduje się tańczący Indianin. Na wisiorku zawieszone są indiańskie piórko i strzała.
  Wymiary zawieszki:
  2,9 x 5,7 cm (szerokość x wysokość)
  Długość sznurka:
  Od 41 do 82 cm
  Zastosowany metal:
  Stop cyny
  Symbolika:
  Łapacz snów (ang. dream catcher, dreamcatcher) to amulet wywodzący się z kultury niektórych plemion Indian z Ameryki Północnej. Pojawił się około 1975 roku i składa się z sieci wplecionej w okrąg wykonany ze sprężystego drewnianego pręta (np. wierzby). Kolisty kształt jego ramy symbolizuje cyklicznie powtarzający się krąg czasu, Matkę Ziemię, cztery strony świata, w których żyją ludzie. Sieć wyobraża jedność rodziny z wszystkimi jej powiązaniami, zaś więzy - więzy rodzinne.

  Dla rdzennej ludności amerykańskiej łapacz snów oznaczał sposób w jaki chronili się przed złymi snami i koszmarami. Zawieszony nad łóżkiem zapewnia ochronę śpiącym.
  EAN

  Polecamy również

  Napisz opinię
  Naszyjnik na sznurku DREAM CATCHER - Łapacz snów z tańczącym Indianinem

  Naszyjnik na sznurku DREAM CATCHER - Łapacz snów z tańczącym Indianinem