Naszyjnik na sznurku GOTHIC - Magiczny pentagram z runami w kółku Powiększ

Naszyjnik na sznurku GOTHIC - Magiczny pentagram z runami w kółku

14250003

SPERKY

24 godziny + czas dostawy

24 godziny


  Nasza cena:

  18,90 zł

  Naszyjnik na sznurku GOTHIC - Magiczny pentagram z runami w kółku

  Naszyjnik składa się z mocnego, woskowanego czarnego sznurka o regulowanej długości, który ozdobiony jest lśniącym wisiorkiem ze stopu cyny w kolorze srebrnym.
  Zawieszka składa się z magicznego pentagramu umieszczonego w płaskiej obręczy z wyrytymi  runami na obwodzie po obu stronach.
  Średnica zawieszki:
  3,2 cm
  Długość sznurka:
  Od 44 do 87 cm
  Zastosowany metal:
  Stop cyny
  Symbolika:
  Pentagram, pięcioramienna gwiazda, zwana czasem również gwiazdą pitagorejską, jest tradycyjnie w wielu kulturach uznawana za potężny symbol magiczny. Symbol ten największe zadanie zawsze odgrywał w magii ochronnej i oczyszczającej.

  W najdawniejszych czasach pentagram był znany jako Gwiazda Isztar lub jako Gwiazda egipskiej bogini Izydy. Mistycy uznawali go za synonim doskonałości, był symbolem życia i dobrego zdrowia. W starożytności przekonanie o właściwościach ochronnych pentagramu było tak silne, że czasami rysowano go na pojemnikach z żywnością, co miało zapobiegać jej zepsuciu.

  Pentagram zwrócony jednym wierzchołkiem do góry zwany jest Pentagramem Białym, jest on odzwierciedleniem sacrum, czyli sił boskich. Może również odzwierciedlać pięć ludzkich zmysłów lub też pięć żywiołów - powietrze, wodę, wiatr, ogień i światło czy też pięć światów - fizyczny, eteryczny, astralny, mentalny i duchowy, ukazując wyższość umysłu człowieka nad wszelkimi innymi żywiołami i zmysłami.

  Biały Pentagram w okręgu (inaczej pentakl) uważany jest za amulet chroniący przed zgubnym wpływem magii oraz klątwami. Można go zauważyć na różnych talizmanach i amuletach oraz odnaleźć w wielu budowlach sakralnych, itp. Pentakl jest między innymi symbolem religii Wicca i innych tradycji pogańskich.
  EAN

  Polecamy również

  Napisz opinię
  Naszyjnik na sznurku GOTHIC - Magiczny pentagram z runami w kółku

  Naszyjnik na sznurku GOTHIC - Magiczny pentagram z runami w kółku