Wi Powiększ

Więź. Odkryj połączenie między Tobą a resztą świata

01555017

Autor: Lynne McTaggart

Studio Astropsychologii

The Bond: How to Fix Your Falling-Down World

24 godziny + czas dostawy

24 godziny

Ocena 

Cena katalogowa:

49,90 zł

Nasza cena:

42,40 zł

Autorka przekazuje matrycę, dzięki której możesz zmienić swoje życie. Do jej opracowania posłużyła fizyka kwantowa, genetyka, ewolucyjna biologia, neurobiologia i inne nauki. Osiągnięcia badaczy pozwoliły Autorce udowodnić, że wszyscy jesteśmy ze sobą połączeni. Musimy się tylko nauczyć z tego połączenia właściwie korzystać. Ta śmiała, obalająca paradygmaty książka oferuje plan, który umożliwi Ci życie w harmonii zarówno z otoczeniem, jak i ze swoją najprawdziwszą naturą. Dzięki niej odnajdziesz ścieżki prowadzące ku głębokiej empatii, harmonii społecznej i jedności. Więź zakłada istnienie alternatywnej przyszłości, w której nowy paradygmat obejmujący życie w duchu partnerstwa i połączenia zastępuje społeczeństwo oparte na walce. Umocnij swoje więzi!

EAN9788373775947
ISBN978-83-7377-594-7
Rok wydania2013
Numer wydaniaI
Format14,5 x 20,5 cm
Ilość stron384
Oprawamiękka

Polecamy również

Opinie

Oceń 
2014-12-07

Odkryj to połączenie

Czy zdarza Wam się słysząc, oglądając lub będąc po prostu świadkiem jakiegoś zdarzenia – odczuwać pewne wibracje, współodczuwać różne emocje i identyfikować się z daną osobą? To jeden z wielu dowodów, jakie przedstawia w swojej publikacji Lynne McTaggart na poparcie forsowanej przez nią tezy. Tezy o istniejącym połączeniu wszystkiego co nas otacza – ludzi, zwierząt czy materii nieożywionej. Autorka przytacza mnóstwo argumentów, w których z pewnością znajdziecie drobne epizody z własnego życia. Dotyka tematu rywalizacji, próbując obalić wyznawany pogląd, że to właśnie rywalizacja jest źródłem rozwoju jednostki. Według niej to nie walka winna być naszym celem, lecz życie w jedności. Muszę przyznać, że wiele hipotez, jakie autorka przedstawiła w swojej publikacji częściowo mnie przekonało. Zaczęłam bowiem dostrzegać pewne sygnały w codziennym życiu, które dawniej wydawały się nieznaczące. Tak, teoria więzi do mnie przemawia.

Książkę Lynne McTaggart zaliczyłabym do literatury popularnonaukowej, gdyż jej poszczególne części dotykają takich nauk jak fizyka kwantowa, genetyka, biologia, ewolucja, jak również astronomia czy psychologia. Wielość informacji jakimi niemalże zarzuca nas autorka, może niewprawionego czytelnika nieco zaskoczyć i zniechęcić do dalszej lektury książki. Dlatego też radziłabym czytelnikom zgłębiać lekturę tej publikacji małymi partiami tak, by umysł był w stanie przetrawić mnogość informacji w niej zawartych.

  Oceń 
  2013-07-09

  Czy jesteście w stanie uwierzyć, że każda najdrobniejsza cząstka na świecie jest z Wami w jakiś sposób połączona i wywiera wpływ na Wasze życie? Czy może jednak twierdzicie, że to tylko Wy sami decydujecie o tym, co Was spotka, a poczynania innych osób i wszelkie zmiany i procesy zachodzące dookoła nie mają na to wpływu? Domyślam się, że są wśród Was tacy i tacy, ale chciałabym każdemu polecić książkę pani McTaggart „Więź. Odkryj połączenie między Tobą a resztą świata”.

  Nawet jeżeli macie sceptyczne podejście do takich poglądów myślowych to uważam, że powinniście sięgnąć po tę pozycję choćby po to, żeby zapoznać się z innym punktem widzenia. Innym powodem, dla którego tak bardzo ją polecam, jest to, że jest naprawdę znakomita! To już druga książka tej pani, którą miałam przyjemność przeczytać i jestem naprawdę bardzo zadowolona. Uwielbiam czuć oddanie pisarki podczas czytania oraz widzieć to dopracowanie każdego najmniejszego elementu. Autorka miała pomysł i potrafiła całkowicie wykorzystać jego potencjał. Potrafiła się bardzo mocno zaangażować w napisanie tych prawie 400 stron.

  „Napisałam tę książkę, aby udowodnić, że funkcjonujemy według przestarzałych zasad. Chcę pokazać, że naukowe wyjaśnienie tego, kim jesteśmy, uległo radykalnej zmianie, i że my też musimy się zmienić, żeby przetrwać.”

  Zdecydowanie te słowa pisarki w dużym skrócie mogą przedstawić tematykę tej książki, jednak jest ona znacznie bardziej rozległa i obszerna. W sumie można by ją nawet w pewien sposób zaklasyfikować do literatury popularno-naukowej, ponieważ znajdują się tutaj odniesienia do wielu badań, sporo specjalistycznego słownictwa, a styl autorki nieco podpada pod ten typowy dla owego gatunku. Z drugiej jednak strony można ją uznać za swego rodzaju poradnik, zwłaszcza biorąc pod uwagę czwartą część oraz to, że ma ona nam pomóc w zrozumieniu wielu rzeczy i otwarciu się na świat.

  Zdecydowanym plusem dzieła pani McTaggart jest już wyżej wspomniane dopracowanie, podobnie jak miało to miejsce w „Eksperymencie intencjonalnym”. Ja osobiście przepadam także za odnoszeniem się do naukowych badań, więc to kolejna zaleta. Faktem jest, że książka wymaga od nas ogromnego zaangażowania i skupienia, ponieważ tematyka wcale nie jest taka prosta, jak mogło być się wydawać, a i ten ogrom informacji musi zostać przyswojony w odpowiedni sposób. Dlatego właśnie nie jest to lektura, którą przelatujemy wzrokiem albo pomijamy jakieś zdania – jeżeli tak zrobimy to czytanie jej zupełnie mija się z celem.

  Polecam tę pozycję każdemu, ponieważ jest to naprawdę bardzo dobra książka, którą każdy powinien przeczytać. Warto poświęcić jej więcej czasu i zagłębić się w każdy temat poruszany przez autorkę. Momentami może być ciężko, ponieważ takie książki mają to do siebie, że nasz mózg czasem potrzebuje odpoczynku, ale wystarczy po prostu mu tą chwilę wytchnienia dać, a potem z pewnością będzie już lepiej. Niezależnie od tego, czy wierzycie w Wasze połączenie ze światem, czy też nie, jest to lektura godna polecenia i powinniście po nią sięgnąć jak najszybciej.

   Oceń 
   2013-07-03

   Patrzymy w ekran. Tam dwie grupy kibiców walczą między sobą. Jeden człowiek uderza drugiego cegłówką. Pstryk. Zmiana kanału. Co widzimy? Dwóch polityków skacze sobie do gardła. Nie są pewni, dlaczego. Wiedzą tylko, że muszą walczyć. Pstryk. Kolejny kanał. Patrzymy, jak na wpół obłąkany watażka odgraża się całemu światu, a inni panowie w garniturach wysyłają przeciwko niemu żołnierzy swoich krajów. Tak wygląda nasz dzisiejszy świat. Walka, rywalizacja, nienawiść i gniew mają się dobrze. Dzięki tej książce może się to wkrótce zmienić. Dzięki niej odkryjemy, że jesteśmy połączeni. Dzięki niej zrozumiemy, że jesteśmy stworzeni do pokoju, a nie walki. Dzięki niej w końcu możemy zacząć żyć. Jaca


    + więcej opini - mniej opini

    Napisz opinię

    Napisz opinię
    Więź. Odkryj połączenie między Tobą a resztą świata

    Więź. Odkryj połączenie między Tobą a resztą świata

    Więź zakłada istnienie alternatywnej przyszłości, w której nowy paradygmat obejmujący życie w duchu partnerstwa i połączenia.