Obniżona cena! Egz. ekspozycyjny - Nieistniejące mniejsze cmentarze żydowskie Powiększ

Egz. ekspozycyjny - Nieistniejące mniejsze cmentarze żydowskie

01556210

Autor: Tomasz Wiśniewski

INSTYTUT WYDAWNICZY KREATOR

Tego produktu brak w magazynie + czas dostawy

Tego produktu brak w magazynie

Ocena 

-50%

Cena katalogowa:

34,90 zł

Nasza cena:

17,45 zł

Egzemplarz ekspozycyjny - może mieć lekkie uszkodzenia (np. zarysowanie, otarcie okładki, zagięty róg, ślad po cenie), ale merytorycznie jest pełnowartościowy.
Holokaust nie ma chyba w Polsce człowieka, który nie znałby znaczenia tego słowa. Mało osób jednak pamięta, że pogrom ludności żydowskiej miał wymiar o wiele głębszy niż tylko i wyłącznie masowe mordy i obozy zagłady. Próbowano bowiem jednocześnie wymazać kulturę gnębionego narodu. Kulturę, która na równi stanowiła świadomość Żydów jak i Polaków. Zbrodniarzom wojennym prawie się to udało.
Książka ta stanowi hołd tym, którzy polegli. Ma ona być również balsamem na zranione dusze potomków tych, którym udało się przetrwać II wojnę światową. Zarówno Polaków jak i Żydów. Piękne, klimatyczne fotografie wprowadzą Cię w świat dawnych cmentarzy żydowskich wschodniej Polski. Cmentarzy, które stanowiły ważny element kultury i krajobrazu II Rzeczpospolitej Polskiej. Cmentarzy, o których pamięć powoli pokrywa się warstwą kurzu zapomnienia i pajęczyną czasu.
EAN
ISBN978-83-7344-050-0
Oprawamiękka

Opinie

Oceń 
2009-07-20

Instytut Wydawniczy Kreator znów stanął na wysokości zadania. Po licznych przepięknych albumach o Podlasiu oraz książkach o II wojnie światowej i okresie międzywojennym, sprezentował on swoim czytelnikom wspaniałą pozycję poświęconą przedwojennym cmentarzom żydowskim. Znakomite fotografie. Cudowne opisy. I ten fenomenalny klimat, który wciąga szybciej niż ruchome piaski. I jeszcze trudniej się z niego wyrwać. Nigdy nie lubiłam specjalnie lekcji historii. Ale lekcje, które funduje czytelnikom Kreator to najbardziej porywające wykłady, na które grzechem byłoby się nie wybrać. A najlepsze, że jest to indywidualne nauczanie. W Twoim domu. W wolnym czasie. Z korzyścią nie mniejszą niż ukończenie studiów. Bo czyż możemy przecenić wzrost świadomości narodowej i dumę z bycia Podlasianinem?

  Napisz opinię

  Napisz opinię
  Egz. ekspozycyjny - Nieistniejące mniejsze cmentarze żydowskie

  Egz. ekspozycyjny - Nieistniejące mniejsze cmentarze żydowskie

  Brak tej pozycji na stanie.

  Specjalnie dla Ciebie proponujemy:

  • 24,30 zł W magazynie

   Historia czterech pokoleń pewnej amerykańskiej rodziny, historia dążenia do osiągnięcia oświecenia duchowego i piękna opowieść o miłości na tle gwałtownych przemian zachodzących na świecie. Losy bohaterów przeplatają się z losami trzech boskich wcieleń, tzw. awatarów, których świadkami pojawienia stały się i staną wkrótce współczesne Indie - Shirdi Sai Baby, Sathyi Sai Baby i Premy Sai. Wraz z kolejnymi inkarnacjami, bohaterowie stopniowo odkrywają boskość w sobie.

   24,30 zł
   W magazynie
  • 11,92 zł 14,90 zł -20% W magazynie

   Chcesz wiedzieć, co tak naprawdę oznacza imię Esmeralda? Pragniesz zgłębić tajniki duszy Klaudii czy Manueli? Sięgnij po Księgę imion modnych! Publikacja ta stanowi jedyny w swoim rodzaju, niepowtarzalny imiennik. Zawiera bowiem wiele dokładnie wybranych informacji dotyczących imion szczególnych (oryginalnych, egzotycznych, od wielu lat, a także ostatnio bardzo popularnych) - ich pochodzenia i znaczenia, brzmienia w innych językach, przypisywanych noszącym je osobom cech, zainteresowań, szczęśliwych dni itd. Księga imion modnych to...

   11,92 zł 14,90 zł -20%
   Promocja
   W magazynie
  • 24,70 zł 49,40 zł -50% W magazynie

   Egzemplarz ekspozycyjny - może mieć lekkie uszkodzenia (np. zarysowanie, otarcie okładki, zagięty róg, ślad po cenie), ale merytorycznie jest pełnowartościowy.O wyjątkowości tej publikacji może świadczyć fakt, że bardzo wiele miejsca poświęcono w niej życiu codziennemu dawnych Podlasian. Ponadto ukazano gospodarkę, politykę i wątki społeczne zmieniające się na przestrzeni wieków. Nie zapomniano także o ewolucji życia kulturalnego.Kolorowe zdjęcia ilustrują dawną świetność, jak i najważniejsze wydarzenia ze...

   24,70 zł 49,40 zł -50%
   Promocja
   W magazynie