bez ciebie wsparcie po stracie bliskiej osoby jpg Powiększ

Bez ciebie – wsparcie po stracie bliskiej osoby

01555007

Autor: Freya v. Stülpnagel

Studio Astropsychologii

Ohne dich

Tego produktu brak w magazynie + czas dostawy

Tego produktu brak w magazynie

Ocena 

Cena katalogowa:

29,90 zł

Nasza cena:

25,40 zł

Śmierć kogoś bliskiego to jeden z największych kryzysów w życiu, na który nigdy nie jesteśmy przygotowani. Książka adresowana jest do wszystkich osób pogrążonych w żałobie po stracie ukochanej osoby. Podpowiada również jak odnaleźć się w sytuacji i jak zareagować, gdy ktoś z naszego otoczenia straci najbliższą osobę. Autorka w tej publikacji oferuje pociechę i zrozumienie, a także praktyczne wsparcie, aby móc otrząsnąć się z emocjonalnego odrętwienia. Pomaga odnaleźć drogę do normalnego funkcjonowania w życiu codziennym. Dzięki zawartym w książce wskazówkom i rytuałom poradzisz sobie w tych pierwszych dniach po stracie, jak również podczas bolesnych chwil kojarzących się ze zmarłą osobą, takich jak Boże Narodzenie, Wielkanoc czy jej urodziny. Pomóż sobie i innym w tych trudnych chwilach.

EAN9788373775664
ISBN978-83-7377-566-4
Rok wydania2013
Numer wydaniaI
Format14,5 x 20,5 cm
Ilość stron152
Oprawamiękka

Patronat medialny

Opinie

Oceń 
2015-04-27

Polecam, bo warto!

Autorka Freya v. Stülpnagel napisała ten poradnik po samobójczej śmierci swojego syna. Zrezygnowała z dotychczasowej pracy i jako psychoterapeutka zaczęła pomagać osobom, które są pogrążone w żałobie.

Bez Ciebie - wsparcie po stracie bliskiej osoby składa się z siedmiu głównych części. Poradnik wyjaśnia wiele kwestii dotyczących śmierci - istoty żałoby, samobójstwa, odejścia członków rodziny: rodziców, dziecka, brata, siostry oraz ukochanej osoby. Znajdziemy tutaj również rady dla otoczenia, które musi radzić sobie z żałobą bliskiej osoby. Całość przeplatana jest nastrojowymi, refleksyjnymi wierszami oraz czarno-białymi ilustracjami. Książka napisana jest prostym, zrozumiałym językiem. Z pewnością będzie zrozumiała dla każdego.

Bez Ciebie - wsparcie po stracie bliskiej osoby jest to swoisty poradnik, w których znajdziemy wiele cennych wskazówek , jak radzić sobie ze śmiercią kogoś bliskiego, ale także jak pomóc osobom pogrążonym w żałobie. Wiadomo, że ta książka nie jest vademecum na całe zło i nie uczyni cudu. Warto jednak przyswoić sobie kilka informacji, które być może sprawią, że będzie nam odrobinę lżej.

  Oceń 
  2013-05-22

  "Tak, jesteśmy bowiem ograniczeni w swych działaniach, nie jesteśmy wszechmocni. Jesteśmy ludźmi świadomymi swych zalet i wad, ograniczonymi przez nasze starania jak i w naszych działaniach, jakkolwiek ogromne by one nie były, a nasze możliwości kształtowania rzeczywistości i wpływania na nią są niewielkie!"  Śmierć to jedyna sprawiedliwość na świecie. Nikt z nas nie jest w stanie jej oszukać, bowiem po każdego przyjdzie w odpowiednim czasie. Co jednak zrobić, gdy umiera nam ktoś bardzo bliski, lub przyjaciel potrzebuje naszej pomocy w okresie żałoby? I czy można na ten temat napisać poradnik?

  Freya v. Stülpnagel po samobójczej śmierci swojego syna, zaniechała wykonywania zawodu adwokata celem pomocy innym. Tragedia jaka ją spotkała, spowodowała całkowity zwrot w życiu, jaki dotychczas prowadziła. Autorka jest członkiem stowarzyszenia "Osieroceni Rodzice" w Monachium, w którym jako psychoterapeuta udziela rad rodzinom, które straciły najbliższych, pisze mowy pożegnalne oraz organizuje nabożeństwa żałobne.

  Poradnik dzieli się na siedem głównych rozdziałów dotyczących śmierci. Autorka nawiązuje do istoty żałoby, samobójstwa, mocy żałoby czy odejścia na wieczność członków rodziny: rodziców, dziecka, brata lub siostry oraz ukochanej osoby. Nie zabraknie również odniesienia do szczególnie ważnych dni w roku jak chociażby Boże Narodzenie czy zbawiennej mocy rytuałów. Poradnik zawiera także rady dla otoczenia, które musi radzić sobie z żałobą bliskiej osoby.

  Przyznam, że do wyboru tego tytułu skłoniła mnie ciekawość. Ciekawość dotycząca potraktowania tematu żałoby i porad w tym przedmiocie. Większość ludzi, w tym ja, podchodzi bowiem sceptycznie do takiego rodzaju publikacji. Zapytacie dlaczego? Dlatego, że każdy z nas inaczej przeżywa śmierć drugiego człowieka, trudno więc nam zrozumieć udzielanie rad akurat w tym drażliwym i delikatnym temacie. Okazało się jednak, że książka w swojej istocie jest głęboko refleksyjna. Nie bez znaczenia jest fakt, iż autorka sama doświadczyła bolesnej straty, ma więc swoiste "doświadczenie" w tej materii.

  Dość niespodziewanym okazało się poruszenia w rozdziale dotyczącym śmierci partnera lub partnerki, tematu związków homoseksualnych. To dość spore zaskoczenie, a dla osób zainteresowanych cenne rady. Ciekawie został również potraktowany wątek śmierci samobójczych. Na uwagę zasługuje również szata graficzna poradnika oraz wplatane w poszczególne rozdziały, nastrojowe wiersze i obrazy. To dobre połączenie, strofy przy pomocy zdjęć potrafią na chwilę zatopić się w specyficzny nastrój refleksji i melancholii.

  Książka "Bez Ciebie. Wsparcie po stracie bliskiej osoby" z pewnością nie uczyni cudu. Cierpienie spowodowane śmiercią kogoś bliskiego nie ominie was za sprawą poradnika. Jednakże, wskazówki w nim zawarte, mogą przyczynić się do zrozumienia pewnych zachowań i nie popełniania błędów w przyszłości.

   Oceń 
   2013-02-25

   Niezwykle mądra książka, towarzysz w tych ciężkich chwilach. Pocieszyciel w smutku i bólu niosący w sobie wielką wrażliwość. Dzięki specjalnej konstrukcji książki i dodatkowo zawartym zdjęciom i wierszom to nieoceniona lektura. To mały skarb, który niesie dużo komfortu i nadziei. Dla mnie osobiście, to niezwykła pozycja dająca wsparcie i odwagę, aby móc żyć dalej. Dziękuję, pani von Stuelpnagel!


    + więcej opini - mniej opini

    Napisz opinię

    Napisz opinię
    Bez ciebie – wsparcie po stracie bliskiej osoby

    Bez ciebie – wsparcie po stracie bliskiej osoby

    Autorka w tej książce pomaga przeżyć bolesny czas po śmierci kogoś bliskiego i wyjść z żałoby.

    Brak tej pozycji na stanie.

    Specjalnie dla Ciebie proponujemy:

    • 33,40 zł W magazynie

     Każdy z nas posiada zdolności przewidywania przyszłości. Dzięki zaprezentowanej w książce autorskiej metodzie Free Soul nauczysz się w pełni wykorzystywać bezgraniczną energię i moc umysłu. Autor – Pete A. Sanders Jr – prowadzi naukowe badania i szkolenia w zakresie ludzkiego potencjału i możliwości mózgu. Przedstawia cztery główne obszary odbioru proroczej wiedzy czyli odczuwanie, widzenie, słyszenie i intuicja. Dokładnie opisuje w jaki sposób je wykorzystać, aby łatwiej radzić sobie z codziennymi sprawami. Prezentuje program prostych...

     33,40 zł
     W magazynie
    • 29,20 zł W magazynie

     Ho’oponopono to najprawdopodobniej najradośniejszy sposób przywracania harmonii w życiu. Książka dostosowała pradawne hawajskie techniki do potrzeb człowieka Zachodu. Znajdziesz tu zarówno tradycyjne Ho’oponopono, jak i jego różne odmiany, w tym uwspółcześnioną i uproszczoną. Pozwoli Ci ono osiągnąć równowagę pomiędzy braniem i dawaniem. Nauczysz się wybaczać i zaakceptujesz swoje życie. Wyrwiesz się z zaklętego kręgu negatywnych myśli, które uniemożliwiały Ci pójście naprzód. Osiągniesz również samouzdrowienie, szczęście i wewnętrzną...

     29,20 zł
     W magazynie
    • 28,30 zł 39,30 zł -28% W magazynie

     Każdy z nas może dokonywać dowolnych zmian w swoim zdrowiu, życiu i całym otoczeniu. A wszystko za sprawą metody, którą praktykują już setki tysięcy ludzi na całym świecie. Z książki dowiesz się, jak poradzić sobie z różnymi życiowymi sytuacjami i wyzwaniami oraz doświadczyć pełnej radości i osobistego spełnienia. Kluczem do tego jest pole serca, które jest portalem do wewnętrznej mocy oraz osobistej i globalnej przemiany. Nauczysz się szybko w nie wchodzić, koncentrować się na nowych aspektach codzienności i obserwować przełomowe zmiany w...

     28,30 zł 39,30 zł -28%
     Promocja
     W magazynie