dlaczego twoje dziecko choruje jpg Powiększ

Dlaczego twoje dziecko choruje?

01555014

Autor: Kelly Dorfman

Studio Astropsychologii

What's Eating Your Child?: The Hidden Connection Between Foo

24 godziny + czas dostawy

24 godziny

Ocena 

Cena katalogowa:

49,40 zł

Nasza cena:

41,99 zł

Poznaj związki między żywieniem, a chronicznymi dolegliwościami wieku dziecięcego. Dr Kelly Dorfman – specjalizująca się w rozwiązywaniu problemów zdrowotnych poprzez odżywianie – proponuje rodzicom proste i skuteczne rozwiązania, których potrzebują, by pomóc dzieciom zdrowo się rozwijać. Poznasz znaczenie cynku w diecie i sposoby na unikanie problemów wynikających z nietolerancji glutenu i kazeiny. Dowiesz się, jak leczyć zaburzenia snu melatoniną, nadpobudliwość magnezem, a niepokój olejem rybnym. Znajdziesz tutaj również łatwy w zastosowaniu program żywieniowy, dzięki któremu możesz skorygować dietę swoich pociech. Dzięki poradom dr Dorfman przestaniesz faszerować dzieci antybiotykami i innymi niezdrowymi środkami. Niech Twoje dziecko je na zdrowie!

EAN9788373775435
ISBN978-83-7377-543-5
Rok wydania2012
Numer wydania1
Format14,5 x 20,5 cm
Ilość stron104
Oprawamiękka

Patronat medialny

Polecamy również

Opinie

Oceń 
2015-06-23

Dlaczego twoje dziecko choruje?

,,Dlaczego Twoje dziecko choruje?" to publikacja dr Kelly Dorfman. Jakie są przyczyny zachorowań u dzieci? Jak się okazuje bardzo często to właśnie jedzenie staje się źródłem dolegliwości

W książce znajdziemy ważne informacje na temat tego, na co uważać w dziecięcym jadłospisie, w jaki sposób unikać antybiotyków i chemicznych dodatków. Jest to swego rodzaju apel do rodziców o świadome komponowanie posiłków.

Według dr Dorfman prawidłowo skomponowana dieta nie tylko poprawi zdrowie fizyczne naszych pociech, ale również wpłynie na jakość ich snu, koncentrację oraz pomoże pokonać problem z nadpobudliwością.

Autorka zadbała o to, aby nie pozostawić w nas uczucia niedosytu z powodu sporej dawki "suchych" teorii, dlatego w książce znajdziemy prawdziwe historie rodziców i ich dzieci będące według mnie wiarygodnym przykładem tego, jaki wpływ na dziecięcy organizm ma jedzenie.

Dzięki książce dowiemy się m.in. jakie są przyczyny grymaszenie i w jaki sposób temu zaradzić a także co takiego kryje się pod nazwą E.A.T. (Elimination, Addition, Try).

Mimo, iż książka porusza bardzo istotny temat jest napisana lekkim, przyjemnym językiem. Czyta się ją bardzo szybko a wiedzą w niej zawarta dzięki swojej prostocie wyrazu pozostaje w pamięci.

Jest to pozycja, którą powinien zainteresować się każdy rodzic, bez względu na to, czy ostatecznie zgodzi się z zawartymi w książce wskazówkami czy też nie. Z pewnością prawidłowa dieta nie pomoże rozwiązać wszystkich problemów zdrowotnych wieku dzi

  Oceń 
  2012-10-22

  Każdy z nas wie, że jest jedzenie i jedzenie. Dzisiejsze czasy nie sprzyjają zdrowemu odżywianiu, często mamy zbyt mało czasu, i zbyt dużo pokus, szybkiego i gotowego jedzenia. Zamiast przygotować smaczny i zdrowy obiad, kupujemy gotowy, by tylko przygotować go w mikrofali, często zapominamy też o śniadaniu, lub w drodze na szybko coś przekąszamy. Jednak my wiemy kiedy coś nam szkodzi, a dzieci? One nie zawsze są w stanie nam przekazać, że coś im dolega, że źle się czują.

  Dr Kelly Dorfman specjalizuje się w rozwiązywaniu problemów zdrowotnych poprzez odżywianie. Przez dwadzieścia pięć lat pracowała z rodzinami tysięcy dzieci w różnym wieku i badała „przyczyny pozornie nieszkodliwych, zachowań oraz stanów kondycji dzieci.”

  To co jemy wpływa na nasz nastrój, energię, podatność na choroby, trawienie, sen, naukę, zdolność powrotu zdrowia i wiele innych czynników. Autorka w 18 rozdziałach pokazuje, jak wykryć problemy zdrowotne dziecka oraz jak znaleźć odpowiednią terapię żywieniową. Gdy pojawia się problem, gdy naszemu dziecku coś się dzieje, to zawsze w pierwszym odruchu idziemy do lekarza. Jednak lekarz nie zawsze jest w stanie nam pomóc, nawet jeśli zdiagnozuje, co dolega naszemu maleństwu, to nie zawsze umie określić, co może wywoływać daną chorobę. Jeśli okaże się, że dziecko ma refluks żołądkowy, zespół jelita drażliwego, to tu najczęściej kończy się rola lekarza i samemu musimy dojść do tego, co powoduje daną przypadłość. Podobnie jest z alergiami, nie zawsze mamy objawy zewnętrzne, takie jak wysypki, pokrzywki czy inne, a testy nie wykazują, że istnieje jakiś problem. Czasem się tak zdarza, że nie jesteśmy uczuleni, ale nie tolerujemy jakiegoś składnika naszej diety.

  „Ludzie mogą źle reagować na niektóre posiłki, nawet jeśli nie mają nietolerancji żywieniowej ani rozwiniętej chory. Na przykład może się zdarzyć tak, że dziecko nietolerujące glutenu nie będzie cierpiało na celiakię, a dziecko nietolerujące laktozy nie będzie miało alergii na mleko”.

  Małe dzieci mają słabo rozwinięty układ odpornościowy, dlatego też testy na alergię nie zawsze dobrze wychodzą, w wieku późniejszym mogą dać zupełnie inny wynik. Dlatego oprócz wizyty u lekarza, warto czasem się zastanowić nad tym co je nasze dziecko, od kiedy zaczął się dany problem. Autorka pokazuje nam na co zwracać największą uwagę, pokazuje związki między jedzeniem a chorowaniem, czy choćby złym zachowaniem naszych dzieci. W końcu dla nikogo nie jest tajemnicą, że zbyt duże spożywanie cukrów, może się wiązać z nadpobudliwością naszych pociech.

  „Dlaczego Twoje dziecko choruje” to poradnik, który pomoże nam zrozumieć dolegliwości, które nękają nasze dzieci. Nie zastąpi on oczywiście wizyty u lekarza, ale pomoże obudzić w nas detektywa, naprowadzić na problem. Bo często niestety się zdarza, że nie zdajemy sobie sprawy z tego ile nasze dzieci jedzą słodyczy, i nie chodzi tu o same batoniki, ale o płatki śniadaniowe czekoladowe, mleczne kanapki – jesteśmy bombardowani gotowymi produktami, które niekoniecznie są najlepsze dla zdrowia.

  Polecam tę książkę mamom, które borykają się z bólami brzucha, napadami złości, ciągłymi infekcjami, które mają w domu małego niejadka. To naprawdę wartościowy poradnik, bardzo przystępnie napisany, który może pomóc rozwiązać wiele problemów, a przede wszystkim zwróci nam uwagę, na to co jedzą nasze dzieci.

   Oceń 
   2012-09-21

   Sam byłem chorowitym dzieckiem i sądziłem, że moje pociechy będą miały identyczne problemy. Pamiętam niekończącą się pielgrzymkę po ośrodkach zdrowia i niezliczone zastrzyki z ampicyliny i penicyliny, od których w moich pośladkach aż porobiły się twarde jak kamień zrosty. Nie zdziwi to chyba nikogo, ze chciałem podobnego losu oszczędzić swoim dzieciom. Teraz znalazłem na to sposób. Okazało się, że wystarczą drobne zmiany w diecie by nie musieć cierpieć w gabinetach lekarskich. Jedyne, czego żałuję to to, że ta książka nie została napisana w moim dzieciństwie. Marek


    + więcej opini - mniej opini

    Napisz opinię

    Napisz opinię
    Dlaczego twoje dziecko choruje?

    Dlaczego twoje dziecko choruje?

    Autorka proponuje rodzicom proste i skuteczne rozwiązania, których potrzebują, by pomóc dzieciom zdrowo się rozwijać.