Obniżona cena! Niebezpieczne zboza Vital Powiększ

Niebezpieczne zboża. Groźny gluten

01001862

Autor: Bożena Przyjemska

Wydawnictwo Vital

24 godziny + czas dostawy

24 godziny

Ocena 

Zobacz ebooka 33,41 zł

Książka

-28%

Cena katalogowa:

44,40 zł

Nasza cena:

31,97 zł

Niemal we wszystkich kulturach produkty zbożowe są podstawowym elementem diety. Czy rzeczywiście są one zdrowe dla każdego? Dla osób, które są uczulone na gluten – białko znajdujące się we wszystkich zbożach, produkty mączne są toksyną i zagrażają ich życiu. Natomiast dla tych, którzy mają na nie nadwrażliwość, spożywanie ich powoduje groźne choroby, rzadko jednak kojarzone z tym produktem. Dzięki Autorce – naturoterapeutce i dietetyczce z 30 – letnim doświadczeniem, będziesz mógł sam przekonać się o wartościach terapeutycznych diety bezglutenowej, która pomaga w leczeniu i zapobiega ponad 200 przewlekłym chorobom, mającym związek z celiakią i nietolerancją glutenu. Znajdziesz tu także informacje na temat Specyficznej Diety Węglowodanowej, która jest w stanie wyleczyć również wiele poważnych chorób. Zdrowe życie bez glutenu.

EAN9788381684514
ISBN978-83-8168-451-4
Rok wydania2020
Numer wydaniaV - zmienione
Format14,5 x 20,5 cm
Ilość stron272
Oprawamiękka

Patronat medialny

Polecamy również

Opinie

Oceń 
2013-07-09

Tak sobie nie raz myślę, że ludzki organizm to jednak dzieło niedoskonałe. Bo gdyby było idealnie zaprogramowane, to nie cierpielibyśmy na żadne choroby. A tu proszę… jest ich z dnia na dzień coraz więcej. Ciężko znaleźć osobę, która by powiedziała „Tak czuję się znakomicie, nic mi nie dolega”. No i jak to jest, że nawet coś, co teoretycznie utrzymuje nas przy życiu i daje nam energię, czyli jedzenie, może mieć na nas niszczący wpływ?

„Niebezpieczne zboża” to książka napisana przez Bożenę Przyjemską, która od lat zajmuje się dietetyką i naturoterapią. Co więcej – posiada medyczne wykształcenie, a więc możemy wnioskować, że kobieta naprawdę ma spore pojęcie na temat, o którym pisze. I rzeczywiście tak jest. Właśnie to urzekło mnie w tej pozycji najbardziej – mnóstwo konkretnych informacji, specjalistyczny język, wiedza z dziedziny biochemii, dietetyki i patologii (chorób). Brzmi może strasznie, bo w sumie człowiek, który nie posiada wykształcenia biologiczno-medycznego może się obawiać, że nic z tego nie zrozumie, a jednak! Jestem pełna podziwu dla pani Przyjemskiej, że w tak przyjemny sposób przedstawiła znienawidzony przez studentów kierunków medycznych przedmiot, jakim jest biochemia.

Cieszy mnie także jeszcze jedna rzecz w tej książce. Już pomijając sam fakt, że urzekło mnie naukowe podejście do tematu, bo po prostu leży to w moich zainteresowaniach i z pewnością wiele informacji mi się kiedyś przyda, tak jest tu jeszcze jedna bardzo istotna rzecz. W książkach o zdrowym odżywianiu zazwyczaj czyta się rzeczy w stylu: „Jeżeli całkowicie wykluczysz to i to ze swojej diety, to ominą Cię wszystkie choroby!”. Bardzo nie lubię takiego podejścia, że jedna zmiana diety wyleczy mnie ze wszystkiego, bo uważam, że to trochę niepoważne. Tutaj natomiast autorka faktycznie bardziej podkreśla to, że osoby uczulone na gluten czy kazeinę powinny faktycznie wyeliminować ze swojego pożywienia produkty, które je zawierają. Czyli nie ma cudownych ozdrowień, a szczera prawda i wiedza.

Bardzo dobra jest również forma – świetne wprowadzenie i rozwinięcie. Sporo ilustracji, które po prostu sprawiają, że książka wydaje się nam lepsza. Autorka przekazała naprawdę ogrom informacji, opisała mnóstwo chorób, ich przyczyn i skutków. A jakby tego było mało to na końcu umieściła sporo przepisów dla osób, które powinny zmienić swoją dietę i wyeliminować gluten. Powiem szczerze, że te przepisy będą dobre nawet dla kogoś, kto po prostu lubi sobie poeksperymentować w kuchni.

Bardzo przystępna, dobrze dopracowana i napisana książka, która z pewnością przyda się osobom, których ten problem dotyczy. Chociaż mogłabym ją też śmiało polecić lekarzom, dietetykom, studentom medycyny, którzy być może w swoich pracach licencjackich czy magisterskich poruszają podobne tematy. Również każdy, kto interesuje się zdrowym odżywianiem i wpływem diety na nasz organizm powinien sięgnąć po tę pozycję. Zdecydowanie godna uwagi!

 • 1 z 1 ludzi uznało tą opinię za pomocną.
Oceń 
2013-06-24

Jestem mamą 3-letniej Zosi, która od ponad pół roku jest na diecie bezglutenowej i bezmlecznej. Po zapoznaniu się z tą książką zaczęłam stosować u córci specyficzną dietę węglowodanową polecaną przez autorkę. Stosujemy ją od 2 tygodni. Jest bardzo odżywcza, dobrze zrównoważona i bezpieczna. Polega na dostarczaniu organizmowi prostych węglowodanów, które strawione są od razu i nie zalegają w jelitach. Dieta ta jest trochę wymagająca i trzeba poświęcić na nią trochę czasu, ale efekty zauważalne są dość szybko. Jak zapewnia autorka jest niezwykle skuteczna w przezwyciężeniu wielu przewlekłych i dokuczliwych problemów układu trawiennego. I to jest prawda. Sama zauważyłam u Zosi, że jej brzuszek nie jest już tak napięty jak był wcześniej, zmniejszyła się ilość biegunek i ogólnie jej samopoczucie się zdecydowanie poprawiło. Jestem przekonana, że dzięki tej diecie moje dziecko całkowicie wyzdrowieje. To niezwykle pomocna książka, polecam.

  Oceń 
  2014-05-18

  Sceptycyzm

  Proszę was badania jasno wskazują że to całe zawirowanie wokół zbóż jest marketingiem. Kobieta chce zarobić idąc z nurtem a wy łykacie jak ryba przynętę. Jeżeli ktoś nie zna angielskiego i nie czyta medycznych publikacji które jasno pokazały że choroby zbożowe to mit, niech chociaż pomyśli Kraje takie jak choćby Włochy czy Japonia jedzą w porównaniu z nami astronomiczne ilości zbóż w tym glutenu i są jednymi z najzdrowszych narodów. Jako dowód niekompetencji autorki można podać chociaż fakt że zboża europejskie są zupełnie inne od tych z USA ludzie ze stanów którzy zwiedzają Europę nawet chorzy na Celiakie nie doświadczają tych symptomów w Europie jedząc chleb


   + więcej opini - mniej opini

   Napisz opinię

   Napisz opinię
   Niebezpieczne zboża. Groźny gluten

   Niebezpieczne zboża. Groźny gluten