PALO SANTO kadzidło drewniane Bursera Graveolens, święte drzewo Indian (100 g) Powiększ

PALO SANTO - 100g - kadzidło drewniane Bursera Graveolens, święte drzewo Indian

17280011

SacredSmoke

24 godziny + czas dostawy

24 godziny


  Nasza cena:

  25,00 zł

  Palo Santo słynie z wielu właściwości leczniczych i oczyszczających podobnych do białej szałwii. To mistyczne drzewo, które rośnie na wybrzeżu Ameryki Południowej. W języku hiszpańskim nazwa oznacza dosłownie "Święte Drzewo".

  Drewno pochodzi z lasów w północnych rejonach Peru. To tam rośnie najwięcej Bursera graveolens. Zgodnie z tamtejszym prawem, drzew tych nie wolno wycinać. Materiał pozyskuje się z tych, które same padły. Tak więc drewno żywiczne na kadzidła pozyskiwane jest legalnie, z odpowiednim certyfikatem pochodzenia.
  Właściwości:
  Niesamowity i unikalny zapach jest połączeniem słodkich nut różano-żywicznych, mięty i cytrusów, służy doskonale jako odświeżacz powietrza i pochłaniacz nieprzyjemnych zapachów. Najbardziej powszechną formą jest oczywiście uwalnianie zapachu podczas spalania drewna – oczyszczone w ten sposób powietrze działa kojąco na układ oddechowy, łagodzi podrażnienia i niszczy alergeny. Uspokaja emocje, harmonizuje umysł, a także działa wyciszająco. Jego wyjątkowy zapach wykazuje zbawienne działanie w przypadku stresu.
  Dodatkowo Święte Drzewo wspiera nasz organizm podczas występowania przeziębień, grypy, astmy migreny, czy też choroby lokomocyjnej. Zwłaszcza dym, ulatniający się po zgaszeniu płomienia, wspaniale wypełnia pomieszczenie mgiełką zapachową.
  Ezoteryka:
  Sapalnie Palo Santo oczyszcza umysł, sprzyja medytacji, zwiększa przepływ energii ciała, doskonale sprawdza się w pracy z negatywnymi energiami. Jego moc sprawia, że wszystkie energie, które nie są sprzyjające ani dla nas, ani dla osób z naszego najbliższego otoczenia, opuszczają nas podczas okadzania mieszkania. Drewno bardzo przydatne do oczyszczania: pieniędzy, pracy, zdrowia, firmy, samochodu, zagrody ze zwierzętami. Dzięki swojemu aromatowi uwalnianemu podczas spalania zapewnia nie tylko ochronę energetyczną i usuwa złą energię ale także podnosi na duchu, przynosi szczęście, łagodzi bóle głowy jak i również zwyczajnie odstrasza komary.
  Forma kadzidła:
  Kawałki drewna o długości ok. 10 cm, nieregularnej szerokości
  Waga netto:
  100 g
  Kraj pochodzenia:
  Peru
  Uwaga:
  Podczas palenia palo santo, należy zachować szczególną ostrożność, zawsze należy to robić nad żaro/ognio-odpornym naczyniem (np. metalowa miseczka, duża muszla, kominek z kamienia itp.) i w żadnym wypadku nie pozostawiać palącego się kadzidła bez opieki.
  Produkt aromatyczny, do użytku zewnętrznego!

  Informacje ogólne:
  • Magia Palo Santo ma swoje źródło w alchemicznym procesie, który ma swój początek w chwili śmierci drzewa. Aby w pełni uzyskać jego właściwości magiczne i lecznicze drzewo musi umrzeć ale nie chodzi tu o zwykłe ścięcie - tylko o naturalną śmierć starego, mądrego drzewa.  
  • Drzewa Palo Santo rosną od 80-90 lat. Po "śmierci" drzewo musi pozostać w jego naturalnym środowisku od 4 do 10 lat, aby dokończyć swoją metamorfozę. Tylko wtedy jego święte, lecznicze i mistyczne właściwości ożywają.
  • Palo Santo jest stosowany od tysięcy lat przez szamanów i uzdrowicieli w Peru i Ekwadorze. Do dziś podróżując przez Andy można jeszcze spotkać szamanów i uzdrowicieli używających Palo Santo w ramach swoich uzdrawiających rytuałów i ceremonii.
  • Palo Santo zwrócił nawet uwagę zachodnich naukowców ze względu na swoje właściwości chemiczne obejmujące limonen i monoterpeny, które są istotą badań pod kątem ich możliwych właściwości antynowotworowych.
  • Palo Santo może być stosowany jako amulet, noszony przy sobie. To także ważny element stosowany w ceremonii Ayahuasca. Ludność Ameryki Południowej wierzy także, że oczyszczanie się dymem z tego kadzidła sprzyja dobremu życiu, przynosi szczęście i przyciąga życiowe okazje.  Warto więc się nim oczyszczać za każdym razem, gdy myślimy o podjęciu nowych działań, lub stajemy przed wyzwaniami zawodowymi, miłosnymi, bądź osobistymi problemami.
  EAN2017660160379

  Polecamy również

  Napisz opinię
  PALO SANTO - 100g - kadzidło drewniane Bursera Graveolens, święte drzewo Indian

  PALO SANTO - 100g - kadzidło drewniane Bursera Graveolens, święte drzewo Indian