New Obniżona cena! Egz. ekspozycyjny - Słońce na miedzy - U Pana Boga na Podlasiu Powiększ

Egz. ekspozycyjny - Słońce na miedzy - U Pana Boga na Podlasiu

015561004

Autor: Józef Rybiński

INSTYTUT WYDAWNICZY KREATOR

24 godziny + czas dostawy

24 godziny


  -50%

  Cena katalogowa:

  29,20 zł

  Nasza cena:

  14,60 zł

  Egzemplarz ekspozycyjny - może mieć lekkie uszkodzenia (np. zarysowanie, otarcie okładki, zagięty róg, ślad po cenie), ale merytorycznie jest pełnowartościowy.

  Miłośnikom Podlasia Józefa Rybińskiego specjalnie przedstawiać nie trzeba. Wielu z nich wychowało się na jego, wydanym w dwóch tomach, ciepłym i gawędziarskim „Słońcu na miedzy” sprzed prawie 30-tu lat.
  Odkryte w szufladzie kolejne losy mieszkańców wsi Saczkowce i okolic często też wplecione w losy okrutnej historii stanowią dopełnienie tamtych opowieści. Beztroska, niemal sielska aura podlaskich wsi poznała gorzki smak wojny. Jednak bezstronny obserwator życia, jakim niewątpliwie był Autor pozwala spoglądać na minione wydarzenia okiem kronikarza. Uczestniczymy w podróży po powiecie sokólskim i jego „długich wioskach” z wianuszkiem drzew: jabłoni, grusz, śliw, czereśni i wiśni. Poznajemy bardzo urokliwy zwyczaj sadzenia drzew owocowych, które były swoistym tabu, a nawet świętością.
  EAN
  ISBN978-83-7344-060-9
  Oprawamiękka
  Napisz opinię
  Egz. ekspozycyjny - Słońce na miedzy - U Pana Boga na Podlasiu

  Egz. ekspozycyjny - Słońce na miedzy - U Pana Boga na Podlasiu

  Autor pozwala spoglądać na minione wydarzenia okiem kronikarza i odkryć wydarzenia, w których uczestniczyli nasi przodkowie.