Medytacje buddyjskie Powiększ

Medytacje buddyjskie

01001881

Autor: dr Bhante Henepola Gunaratana

Studio Astropsychologii

Tego produktu brak w magazynie + czas dostawy

Tego produktu brak w magazynie

Ocena 

Cena katalogowa:

34,30 zł

Nasza cena:

29,20 zł

Nie jest ważne czy stawiasz pierwsze kroki w medytacji, czy już jesteś zaawansowany w tej sztuce, ta książka z pewnością odkryje przed Tobą wiele tajemnic. Autor – wielki mistrz buddyjski – prostym językiem opisuje każdy etap przygotowania i praktyczną jej stronę. Dzięki jego podpowiedziom z łatwością pozbędziesz się stresu, a dzięki temu oczyścisz i uzdrowisz swoje ciało. Rozpoczniesz proces samoodkrywania i samouzdrawiania, który doprowadzi Cię do szczęścia. Aby osiągnąć ten cel wystarczy, że spełnisz pięć czynników: oczyścisz umysł, pokonasz smutek, wyzbędziesz się bólu i żalu, odkryjesz i będziesz podążał własną ścieżką wewnętrznego spokoju. Stosując je będziesz mógł iść naprzód z nadzieją i pewnością, że podążasz właściwą drogą. Odzyskaj harmonię i radość życia.

EAN9788373776029
ISBN978-83-7377-602-9
Rok wydania2013
Numer wydania1
Format14,5 x 20,5 cm
Ilość stron232
Oprawamiękka

Patronat medialny

Polecamy również

Opinie

Oceń 
2013-09-24

Odzyskaj harmonię.

Tematem "Medytacji buddyjskich" jest praktyka medytacji vipassana czyli medytacji wglądu. Sama medytacja nie jest łatwa gdyż wymaga dużo cierpliwości i czasu. Jak wiadomo często obu tych rzeczy nam brakuje. Jeżeli chcesz się pozbyć stresu i polepszyć swoje samopoczucie zarówno fizyczne jak i psychiczne to warto znaleźć czas i cierpliwość gdyż ta książka to świetny poradnik, który pozwoli Ci odzyskać harmonię. Mało tego, sprawi że nauczysz się kontrolować i nazywać swoje odczucia oraz zrozumiesz ludzi i otaczający Cię świat. Jednak by to otrzymać musisz praktykować.

Autor już na samym wstępie informuje czytelnika, że będzie używał prostego języka gdyż to właśnie on pozwala nam zrozumieć nowe rzeczy. Jak się później okazuje, dotrzymuje swojego postanowienia. Książka napisana jest językiem przystępnym i łatwym w zrozumieniu. Nie występują tu słowa, których czytelnik by nie znał. Podczas praktykowania medytacji wielu ludzi na początku się rozprasza. Nie ukrywajmy to najbardziej nas zniechęca. By wyjść naprzeciw temu problemowi Gunarata przedstawia sposoby na radzenie sobie z rozproszeniem. Jest to duży plus gdyż ta umiejętność przyda nam się nie tylko podczas medytacji ale również w codziennym życiu.

Jeżeli interesuje Was medytacja bądź chcecie się wyciszyć, zrelaksować i odzyskać harmonię gorąco Was zachęcam do sięgnięcia po ten poradnik.

  Oceń 
  2013-09-18

  Osiągnij wysoki poziom świadomości

  Prowadzę kursy metod relaksacyjnych na różnych poziomach. Uczestnicy, zwłaszcza ci początkujący, mają wiele pytań i najczęściej nurtują ich te same zagadnienia. Teraz polecam im tę książkę jako wprowadzenie do poznania sztuk relaksacji Dalekiego Wschodu. To przystępnie napisana książka, a po jej lekturze bez pomocy trenera można osiągnąć wysoki poziom świadomości.

   Oceń 
   2013-11-10

   Medytacje Buddyjskie

   Książka nastawiona jest na tych, którzy pragną medytować w sposób „właściwy”. Autor pokazuje, że medytacja jest trudna, ale niewykonalna. Trzeba praktyki, właśnie na nią nastawiona jest treść.
   Jeśli chodzi o język to jest on dość specyficzny. Prosto opisano metody, ale autor wydaje się pouczać czytelnika. Czasem czułam się tak, jakby chciał mi za wszelką cenę udowodnić, że medytacja nie jest dla mnie – jest za trudna, zbyt wiele trzeba jej poświęcić.
   Jak zwykle mamy tu nie tylko sam tekst, lecz także wyróżniki, głównie listy w punktach. Są też podrozdziały i przykłady intencji. Wszystko wyróżnione w tekście, tak by łatwiej go było przyswoić. Sama pozycja jest też dobrze wyczyszczona, korekta się postarała.
   Trzeba też powiedzieć o warstwie graficznej książki. Okładka nawiązuje do tematu, każdy rozdział zaczyna się od kamieni z kwiatem (kojarzą mi się z inną pozycją wydawnictwa). Sam kwiat powraca w książce m.in. jako zakończenie rozdziału. Co ważne, części poprzedza zazwyczaj biała, niezapisana strona, która ładnie i estetycznie przenosi nas na dalsze kartki.
   To dobry poradnik, który trochę zepsuł autor swoim tokiem narracji. Może to tylko moje odczucia. Mimo wszystko sama medytacja opisana na tylu stronach jest przedstawiona wyczerpująco i interesująco. Nie sądziłam np. że ludzie traktują medytację jako sztukę egoistów, co zresztą obala w jednym rozdziale autor. Mimo wszystko dowiedziałam się wielu rzeczy, co w ostatecznym rozrachunku uznaję na wielki plus.


    + więcej opini - mniej opini

    Napisz opinię

    Napisz opinię
    Medytacje buddyjskie

    Medytacje buddyjskie

    Czy stawiasz pierwsze kroki w medytacji, czy już jesteś zaawansowany w tej sztuce, ta książka z pewnością odkryje przed Tobą wiele tajemnic.

    Brak tej pozycji na stanie.

    Specjalnie dla Ciebie proponujemy:

    • 29,15 zł W magazynie

     Rozwój cywilizacji nieuchronnie prowadzi nas do unicestwienia świata. Zanieczyszczenie atmosfery i wody na naszej planecie może przesądzić o istnieniu całej ludzkości. Autorzy książki, znani na całym świecie rosyjscy naukowcy i badacze fizyki kwantowej, prezentują naukowe dowody na istnienie Boga i Duszy. By wyjaśnić naturę świadomości, potęgę myśli i istotę wszechświata, opierają się oni na teoriach największych fizyków w dziejach, takich jak Newton czy Einstein. Wykorzystanie tej wiedzy może być początkiem tworzenia lepszej przyszłości dla...

     29,15 zł
     W magazynie
    • 31,97 zł 44,40 zł -28% W magazynie

     Dzięki publikacji zastosujesz skuteczne techniki zapobiegające zwapnieniu szyszynki i uwolnisz ją od blokad. Poznasz sposoby na jej pobudzenie i odtruwanie z toksycznych substancji. Zrezygnujesz z używek zaburzających Twoje pozazmysłowe postrzeganie i zrozumiesz niekorzystne działanie elektrosmogu. Ograniczysz niebieskie światło z urządzeń elektromagnetycznych, a tym samym przywrócisz naturalny rytm snu i uwolnisz się od bezsenności. Błyskawicznie poprawisz swój nastrój śpiewem lub olejkami eterycznymi, aktywując swój układ nerwowy....

     31,97 zł 44,40 zł -28%
     Promocja
     W magazynie
    • 31,97 zł 44,40 zł -28% W magazynie

     Jeśli chciałbyś doświadczyć Wyższej Energii i wkroczyć w Piąty Wymiar rzeczywistości, w którym wibruje spokój, miłość i dobroć, dzięki tej książce masz na to szansę. Autorka, nauczycielka duchowa, przekazuje Ci praktyczne ćwiczenia, które chronią Twoją energię, zwłaszcza podczas snu oraz medytacje Świętej Geometrii pozwalające nawiązać kontakt z ósmą czakrą i otworzyć na wyższe częstotliwości. Nauczysz się także uzdrawiać siebie i innych, a dzięki przebudzeniu w Piątym Wymiarze nawiążesz silną więź z globalną świadomością przez co Twoje...

     31,97 zł 44,40 zł -28%
     Promocja
     W magazynie