Kolorowy łowca snów z koralikami - fioletowy DC32 Powiększ

Kolorowy łowca snów z koralikami - fioletowy

17176065

PUCKATOR

24 godziny + czas dostawy

24 godziny


  Nasza cena:

  12,00 zł

  Łowca snów jasne wstążki z piór - obręcz 11cm

  Materiał: drewno, pióra, nić bawełniana i korale.

  Kolorowa ozdoba do sypialni lub pokoju dziecięcego. Ciekawa propozycja na prezent dla bliskiej osoby - imieniny, święta. Sprawdzi się także jako nietuzinkowy upominek do nowego pokoju, mieszkania.

  Łapacz snów (ang. dreamcatcher lub dream catcher) – niegdyś amulet niektórych plemion Indian z Ameryki Północnej, obecnie także popularna nie tylko w Ameryce ozdoba o charakterze etnicznym.

  Składa się z sieci wplecionej w okrąg wykonany ze sprężystego pręta. Wewnątrz ramy wpleciona jest schodząca się spiralnie ku środkowi sieć ze ścięgna, włosia lub rzemienia. Amulet przyozdobiony jest zwykle piórami, paciorkami i innymi ozdobami, którym Indianie przypisywali określone właściwości magiczne. Łapacze snów zwykle wieszane były nad posłaniem lub przy wejściu do domostwa indiańskiego. Według wierzeń niektórych plemion Indian Ameryki Płn. sny nawiedzające śpiących w domu musiały przejść przez amulet. Gęsta sieć miała przepuszczać jedynie dobre sny, a zatrzymywać nocne koszmary, które ginęły wraz z pierwszymi promieniami słońca. Taki sen miał łapać się w sieć i spływać po piórach.

  Współcześnie łapacz snów jest popularną pamiątką często kupowaną przez turystów w sklepach i na straganach z indiańskimi pamiątkami (choć wiele tanich imitacji łapaczy produkowanych jest obecnie w krajach Dalekiego Wschodu). W związku z modą na New Age w Ameryce Północnej (a czasem i na innych kontynentach) rodzice wieszają łapacze snów jako mające przynosić szczęście amulety np. w pokojach dziecięcych lub na lusterkach wstecznych w samochodach.


  EAN2017660136725

  Polecamy również

  Napisz opinię

  Kolorowy łowca snów z koralikami - fioletowy

  Kolorowy łowca snów z koralikami - fioletowy