Łapacz snów wilk i wilczki 16 cm DCP06A Powiększ

Łapacz snów wilk i wilczki 16 cm

17176076

Tego produktu brak w magazynie + czas dostawy

Tego produktu brak w magazynie


  Nasza cena:

  10,50 zł

  Łapacz snów - obręcz 16cm

  Przepiękny łapacz snów z magiczną grafiką zaprojektowaną przez Lisę Parker.

  Kolorowa ozdoba do sypialni lub pokoju dziecięcego. Ciekawa propozycja na prezent dla bliskiej osoby - imieniny, święta. Sprawdzi się także jako nietuzinkowy upominek do nowego pokoju, mieszkania.

  Łapacz snów (ang. dreamcatcher lub dream catcher) – niegdyś amulet niektórych plemion Indian z Ameryki Północnej, obecnie także popularna nie tylko w Ameryce ozdoba o charakterze etnicznym.

  Składa się z sieci wplecionej w okrąg wykonany ze sprężystego pręta. Wewnątrz ramy wpleciona jest schodząca się spiralnie ku środkowi sieć ze ścięgna, włosia lub rzemienia. Amulet przyozdobiony jest zwykle piórami, paciorkami i innymi ozdobami, którym Indianie przypisywali określone właściwości magiczne. Łapacze snów zwykle wieszane były nad posłaniem lub przy wejściu do domostwa indiańskiego. Według wierzeń niektórych plemion Indian Ameryki Płn. sny nawiedzające śpiących w domu musiały przejść przez amulet. Gęsta sieć miała przepuszczać jedynie dobre sny, a zatrzymywać nocne koszmary, które ginęły wraz z pierwszymi promieniami słońca. Taki sen miał łapać się w sieć i spływać po piórach.

  Współcześnie łapacz snów jest popularną pamiątką często kupowaną przez turystów w sklepach i na straganach z indiańskimi pamiątkami (choć wiele tanich imitacji łapaczy produkowanych jest obecnie w krajach Dalekiego Wschodu). W związku z modą na New Age w Ameryce Północnej (a czasem i na innych kontynentach) rodzice wieszają łapacze snów jako mające przynosić szczęście amulety np. w pokojach dziecięcych lub na lusterkach wstecznych w samochodach.
  EAN5055071633294

  Napisz opinię

  Łapacz snów wilk i wilczki 16 cm

  Łapacz snów wilk i wilczki 16 cm

  Brak tej pozycji na stanie.

  Specjalnie dla Ciebie proponujemy: