Słońce na miedzy - U Pana Boga na Podlasiu Powiększ
EAN9788373440609
ISBN978-83-7344-060-9
Oprawamiękka

Słońce na miedzy - U Pana Boga na Podlasiu

01001741

Autor: Józef Rybiński

INSTYTUT WYDAWNICZY KREATOR

24 godziny + czas dostawy

Autor pozwala spoglądać na minione wydarzenia okiem kronikarza i odkryć wydarzenia, w których uczestniczyli nasi przodkowie.

Więcej informacji

24 godziny

Do przechowalni

Kupując teraz ten produkt otrzymasz 24 punktów lojalnościowych.


Cena katalogowa:

29,20 zł

Oszczędzasz:

4,40 zł

Cena internetowa:

24,80 zł

Opis

Miłośnikom Podlasia Józefa Rybińskiego specjalnie przedstawiać nie trzeba. Wielu z nich wychowało się na jego, wydanym w dwóch tomach, ciepłym i gawędziarskim „Słońcu na miedzy” sprzed prawie 30-tu lat.
Odkryte w szufladzie kolejne losy mieszkańców wsi Saczkowce i okolic często też wplecione w losy okrutnej historii stanowią dopełnienie tamtych opowieści. Beztroska, niemal sielska aura podlaskich wsi poznała gorzki smak wojny. Jednak bezstronny obserwator życia, jakim niewątpliwie był Autor pozwala spoglądać na minione wydarzenia okiem kronikarza. Uczestniczymy w podróży po powiecie sokólskim i jego „długich wioskach” z wianuszkiem drzew: jabłoni, grusz, śliw, czereśni i wiśni. Poznajemy bardzo urokliwy zwyczaj sadzenia drzew owocowych, które były swoistym tabu, a nawet świętością.

Pobierz fragment

Patronat medialny

Opinie

Oceń 
2011-05-23

Pamiętam tamte wydania sprzed lat prawie trzydziestu, jakże więc uradowała mnie wiadomość, że będzie kontynuacja opowieści o dawnym Podlasiu. Lektura okazała się fascynującą podróżą do krainy mego dzieciństwa. Pamiętam zapach łąk i pól, o których pisze autor. Pamiętam smak jabłek, ale jakie to były jabłka! Wielu odmian już dziś nie ma. Choć słyszę głosy o ratowaniu starych odmian jabłoni, to myślę, że na to już za późno. No cóż, pozostają wspomnienia. A te, czyta się cudownie. Choć jest w nich trochę smutku, bo ta część opisuje zawieruchę wojenną i losy ludzi w nią wplątanych. Na szczęście, życie toczy się dalej i zostali tam ludzie, którzy podtrzymują tradycje i obrzędy. Ot, taka gawęda o życiu. Jakże przepiękna...

  Napisz opinię

  Napisz opinię

  Słońce na miedzy - U Pana Boga na Podlasiu

  Słońce na miedzy - U Pana Boga na Podlasiu

  Autor pozwala spoglądać na minione wydarzenia okiem kronikarza i odkryć wydarzenia, w których uczestniczyli nasi przodkowie.

  W pakiecie taniej