Kwarc różowy nieszlifowany wys. 5-6 cm Powiększ

Kwarc różowy nieszlifowany wys. 5-6 cm

13169099

Hanczel

24 godziny + czas dostawy

24 godziny


  Nasza cena:

  12,00 zł

  Kwarc różowy to minerał będący odmianą kwarcu, który swoje charakterystyczne różowe zabarwienie zawdzięcza domieszkom pierwiastków tytanu i manganu.

  Oferowane kamienie są nieregularne, nieszlifowane. Każdy kamień ma swój specyficzny kształt i rozmiar, jest niepowtarzalnym egzemplarzem i może różnić się od załączonego na obrazku. Dla klienta wybieramy go intuicyjnie i zawsze z pozytywną energią :)

  Każdy kamień ma swój specyficzny kształt, jest niepowtarzalny.
  Cena dotyczy 1 sztuki kamienia.
  Charakterystyka:
  Najbardziej popularną barwą tego kamienia jest jasny róż, ale spotykane jest w naturze także zabarwienie bardzo jasne - z lekkim odcieniem różu oraz intensywnie różowe. Niekiedy, dzięki obecności rutylu, w strukturze kwarcu tworzą się złociste wrostki (Kwarc Rutylowany) lub powstaje zjawisko asteryzmu - na powierzchni kamienia wąskie pasma świetlne układają się w kształt gwiazdy (Kwarc Gwiaździsty). Często spotyka się kwarc różowy z mlecznobiałym zmętnieniem.
  Właściwości ezo:
  Kwarc Różowy nazywany jest „kamieniem miłości” odnoszącym się do dobrych relacji z samym sobą, innymi ludźmi oraz szeroko pojętej natury (wszechświata). Różowa barwa kwarcu wytwarza silne pole energetyczne oddziałujące na współodczuwanie, bezinteresowność, altruizm, gotowość do dawania bezwarunkowej miłości oraz jej przyjmowania. Sprzyja osobom, które mają trudności z zaufaniem innym lub noszą w sobie urazę, winę lub strach w wyniku dotychczasowych doświadczeń. Kamień ten pomaga budować harmonijne i pełne relacje z innymi ludźmi i naturą. Dzięki jego energii dostrzegamy prawdziwe intencje innych osób, stajemy się empatyczni i doceniamy piękno w drobnych rzeczach lub zdarzeniach. Ponadto potrafimy bezbłędnie odczytać własne uczucia rozpoznając swój stan emocjonalny, który czasami trudno jest nam samym zidentyfikować
  Energia kamienia:
  Łagodzi wszelkie dolegliwości związane z sercem, układem krążenia i cyrkulacją krwi, wspiera system immunologiczny (odporność na choroby), poprawia pamięć i likwiduje ospałość, łagodzi niepokój wewnętrzny, stres, nerwowość, sprzyja płodności.
  Wymiary:
  5 x 4 cm
  Waga:
  30-45 g
  Kraj pochodzenia:
  Brazylia

  Informacje ogólne:
  O wyjątkowych właściwościach kamieni wiedzieli już starożytni – Babilończycy, Egipcjanie, Grecy, Rzymianie. Według wschodniego mistycznego poglądu każdy kamień ma duszę oraz potrafi gromadzić, przechowywać i emitować wspaniałą, dobroczynną energię. W związku z tym uzdrawiająca moc kamieni bierze się z tej pozytywnej energii, która na zasadzie rezonansu oddziałuje na człowieka. W skład związków chemicznych kamieni i organizmu ludzkiego wchodzą te same biopierwiastki, dlatego też człowiek ma tak wiele wspólnego z kamieniami i może wykorzystywać ich energię.

   Minerały fascynowały mistyków, magów, filozofów i uczonych. Stały się nieodłącznym elementem życia człowieka – wznoszono z nich ołtarze, domy, noszono jako ozdoby, talizmany, amulety oraz wykorzystywano jako leki. Współczesna medycyna coraz częściej odwołuje się do starożytnych metod. Część leków homeopatycznych zawiera śladowe ilości kamieni szlachetnych.

   Obecnie litoterapia znajduje coraz więcej zwolenników. Odpowiednio dobrane minerały mogą pomóc w wyleczeniu wielu dolegliwości, a ich pozytywna energia pozwala zachować wewnętrzną równowagę. Najlepszy efekt uzyskuje się gdy kamień dotyka ciała w najbardziej chorym miejscu. Dobre efekty daje również obracanie kamieni w dłoni.

   Każdy rodzaj kamienia charakteryzuje się określonymi właściwościami, ma specyficzną wibrację, bardziej lub mniej dla nas odpowiednią.
  EAN2017660054852
  Napisz opinię
  Kwarc różowy nieszlifowany wys. 5-6 cm

  Kwarc różowy nieszlifowany wys. 5-6 cm