Jaspis czerwony - kamień bębnowany (3 x 3,5 cm) Powiększ

Jaspis czerwony - kamień bębnowany (3 x 3,5 cm)

13279063

CIG Import & Großhandel

Tego produktu brak w magazynie + czas dostawy

Tego produktu brak w magazynie


  Nasza cena:

  6,00 zł

  Jaspis jest odmianą chalcedonu, niekiedy jednak ze względu na ziarnistą strukturę traktuje się go jako samodzielną grupę w obrębie grupy kwarców. Związki żelaza nadają jaspisom barwę brązową, żółtą, czerwoną lub zieloną.

  Każdy kamień ma swój specyficzny kształt i rozmiar, jest niepowtarzalnym egzemplarzem i może różnić się od załączonego na obrazku. Dla klienta wybieramy go intuicyjnie i zawsze z pozytywną energią :)
  Cena dotyczy 1 sztuki kamienia.
  Właściwości ezo:
  Jaspis czerwony jest silnym kamieniem ochronnym. Chroni przed rzeczami które nie są korzystne dla osoby noszącej go, zmniejsza wpływ stresów na stan emocjonalny, daje poczucie stabilizacji i ugruntowania. Chroni przed strachami, które nachodzą ludzi wieczorem i w nocy. Jaspis jest jednym z najstarszych znanych kamieni, wymieniano jego nazwę kilkakrotnie w Biblii. Jaspis jest kamieniem niezależności i odważnego wyrażania swojej prawdy. Polecany jest dla aktorów. Dodaje stabilności, cierpliwości, a także przywraca siły witalne. Jest to kamień, który transformuje nasze ciało fizyczne, daje poczucie bezpieczeństwa - wtedy możemy czerpać siłę i spokój z natury. Talizman z jaspisu poprawia wzrok i umacnia zdolności przewidywania. Świetny talizman poprawiający atmosferę w pracy i rodzinie. Czyni człowieka niezależnym i odpornym na wpływy zewnętrzne.
  Energia kamienia:
  Harmonizuje energetycznie czakry, pochłania negatywne energie
  W astrologii:
  Kamień dla osób spod znaku Barana, Byka, Bliźniąt
  Zdrowie:
  Jaspis wzmacnia naszą krew. Pomaga w chorobach kobiecych. Chroni podczas porodu. Zaostrza nasz węch. Strzeże od bólów głowy. Wpływa uspokajająco na system nerwowy. Wpływa pozytywnie na stres, stąd niejednokrotnie jest nazywany kamieniem antystresowym. Jaspis noszony bezpośrednio na ciele - równoważy pracę wszystkich gruczołów dokrewnych, (którym w ezoterycy odpowiadają tzw. centra energetyczne, czyli czakramy) a tym samym wyrównuje aurę człowieka. Dzięki temu wzmacnia system odpornościowy. Stosuj go również przy dolegliwościach żołądkowych, rwie kulszowej, bezsenności, schorzeniach pęcherza i wątroby, przy uczuciu pełności, zaparciach, zmęczeniu i żylakach.
  Wymiary:
  3 x 3,5 cm
  Waga:
  20-25 g
  Kraj pochodzenia:
  RPA (Republika Południowej Afryki)

  Informacje ogólne:
  O wyjątkowych właściwościach kamieni wiedzieli już starożytni – Babilończycy, Egipcjanie, Grecy, Rzymianie. Według wschodniego mistycznego poglądu każdy kamień ma duszę oraz potrafi gromadzić, przechowywać i emitować wspaniałą, dobroczynną energię. W związku z tym uzdrawiająca moc kamieni bierze się z tej pozytywnej energii, która na zasadzie rezonansu oddziałuje na człowieka. W skład związków chemicznych kamieni i organizmu ludzkiego wchodzą te same biopierwiastki, dlatego też człowiek ma tak wiele wspólnego z kamieniami i może wykorzystywać ich energię.

   Minerały fascynowały mistyków, magów, filozofów i uczonych. Stały się nieodłącznym elementem życia człowieka – wznoszono z nich ołtarze, domy, noszono jako ozdoby, talizmany, amulety oraz wykorzystywano jako leki. Współczesna medycyna coraz częściej odwołuje się do starożytnych metod. Część leków homeopatycznych zawiera śladowe ilości kamieni szlachetnych.

   Obecnie litoterapia znajduje coraz więcej zwolenników. Odpowiednio dobrane minerały mogą pomóc w wyleczeniu wielu dolegliwości, a ich pozytywna energia pozwala zachować wewnętrzną równowagę. Najlepszy efekt uzyskuje się gdy kamień dotyka ciała w najbardziej chorym miejscu. Dobre efekty daje również obracanie kamieni w dłoni.

   Każdy rodzaj kamienia charakteryzuje się określonymi właściwościami, ma specyficzną wibrację, bardziej lub mniej dla nas odpowiednią.
  EAN2017660143686

  Polecamy również

  Napisz opinię
  Jaspis czerwony - kamień bębnowany (3 x 3,5 cm)

  Jaspis czerwony - kamień bębnowany (3 x 3,5 cm)

  Brak tej pozycji na stanie.

  Specjalnie dla Ciebie proponujemy:

  • 45,00 zł W magazynie

   Akwamaryn jest kamieniem szlachetnym z grupy beryli. Zieloną odmianą berylu jest Szmaragd, natomiast niebieską odmianą berylu jest właśnie Akwamaryn. Jego nazwa pochodzi od połączenia łacińskich słów „aqua marine” czyli „woda morska” nawiązujących do barwy minerału. Ten piękny kamień jubilerski w naturze ma zabarwienie ciemnozielone lub zielononiebieskie. Szczególnie cenne i poszukiwane są Akwamaryny błękitne o masie powyżej 10 karatów (ct). Pierwiastkiem, który nadaję taką barwę jest...

   45,00 zł
   W magazynie
  • 49,00 zł W magazynie

   Zestaw drobnych kamyków zamkniętych w buteleczkach. Istana gratka dla wszystkich ceniących piękno, estetykę i jakość wykonania. Ten zestaw nie tytlko cieszy oczy, ale zmusza do zastanowienia nad bogactwem budulca naszej planety. Wszak Ziemia jest największą planetą sklaną Układu Słonecznego. Jedyna okazja, aby choć w niewielkim procencie docenić tę różnorodność...Kamienie zestawu:(rząd I) awenturyn, ametyst, kryształ górski, kwarc różowy, oliwin, agat czerwony (rząd II) cytryn,...

   49,00 zł
   W magazynie
  • 35,00 zł W magazynie

   Jajko rodonitJajo:To chiński symbol płodności, symbolizuje jedność świata – „ nieba i ziemi”. Mity chińskie opowiadają, że na początku świat był jajkiem, z którego powstało wszelkie życie. Dlatego też w Chinach jajko jest dobrym prezentem na różne okazje: dla nowożeńców (jako symbol płodności i pragnienia posiadania potomstwa), przynosi się w darze choremu, zwiastuje radość na Nowy Rok.Właściwości ezo:Rodonit to dobry kamień na...

   35,00 zł
   W magazynie