Kadzidło sypkie Lattakasturi (Abelmoschus moschatus) - "roślinne piżmo" (50g) Powiększ

Kadzidło sypkie Lattakasturi (Abelmoschus moschatus) - "roślinne piżmo" (50g)

17085244

NEPAL

24 godziny + czas dostawy

24 godziny


  Cena katalogowa:

  12,00 zł

  Nasza cena:

  11,90 zł

  Kadzidło sypkie Lattakasturi (Abelmoschus moschatus) - "roślinne piżmo"

  Charakterystyczna nuta roślinnego piżma. Odświeżające, pobudzające, mobilizujące do działania. Przełamuje stare schematy, usuwa stagnującą energię, która musi ustąpić nowemu, twórczemu natchnieniu.
  Forma kadzidła:
  sypki proszek
  Spósb użycia
  Najlepiej umieścić na podpalonym węgielku trybularzowym, który uwolni aromat kadzidła. Na średniej wielkości pokój wystarcza mała szczypta, ok. 0,1-0,2g (!).
  Masa netto:
  60 g
  Uwaga:
  Podczas palenia należy zachować szczególną ostrożność, zawsze należy to robić w żaro/ognio-odpornym naczyniu (np. metalowa miseczka, duża muszla, kominek z kamienia itp.) i w żadnym wypadku nie pozostawiać palącego się kadzidła bez opieki.
  Proszę eksperymentować ze śladowymi ilościami, w razie potrzeby zwiększając dawki. Zbyt duże stężenie w przypadku niektórych kadzideł naturalnych może dać efekt odwrotny do zamierzonego, wręcz odstręczający. Proszę stosować dewizę "mniej znaczy więcej" - niech intuicja będzie Państwa najlepszym doradcą.
  Produkt aromatyczny, do użytku zewnętrznego!

  Informacje ogólne:
  Dym z tlących się ziół, przypraw, drewna i żywic czaruje nie tylko zapachem, wprowadza też w wyjątkowy nastrój. Już w starożytnym Egipcie kadzidła uważano za boską wonność, cenniejszą niż złoto. Receptura i jego skład były przez lata okryte tajemnicą. Dzisiaj wiadomo, że główne jego składniki to żywice kadzidłowca (Boswelia carteri) i balsamowca mirry (Comiphora abyssinica) - małych drzew, które rosną w gorących rejonach południowej Arabii. Zanim jednak te drogocenne specjały dotarły do północnej Europy, jej mieszkańcy palili żywicę oraz igły sosny, świerka, jodły, jałowca oraz rodzime zioła, jak bylice, oman, arcydzięgiel czy werbenę pospolitą. Warto przypomnieć sobie o tradycjach naszych przodków i przygotować własne kadzidło zarówno do mieszkania, jak i ogrodu.

  Indiańscy szamani i arabscy medycy uważali, że w dymie kadzidła mieszkają duchy roślin, które leczą. Spalając odpowiednie gatunki, już w starożytności stosowano popularną obecnie aromaterapię. W krajach Bliskiego Wschodu pachnących dymów używa się do aromatyzowania i oczyszczania powietrza w pomieszczeniach. Ulatniające się z dymem olejki eteryczne wpływają w różny sposób na nasze samopoczucie. W zależności od tego, jakie żywice lub rośliny położymy na węgle, rozprzestrzenia się słodki, balsamicznie ciężki lub orzeźwiający zapach. I tak np. olejki eteryczne z żywicy kadzidłowca działają dezynfekująco, łagodzą choroby skóry, reumatyzm, poprawiają też krążenie. Dym może uspokajać lub pobudzać, pobudzać lub przytępiać zmysły, pogłębiać zdolności medytacyjne.
  EAN2017660129567

  Polecamy również

  Napisz opinię
  Kadzidło sypkie Lattakasturi (Abelmoschus moschatus) - "roślinne piżmo" (50g)

  Kadzidło sypkie Lattakasturi (Abelmoschus moschatus) - "roślinne piżmo" (50g)