Cukrowa mafia . Jak cukrowe lobby niszczy Twoje zdrowie Powiększ

Cukrowa mafia . Jak cukrowe lobby niszczy Twoje zdrowie

01555119

Autor: dr Hans-Ulrich Grimm

Wydawnictwo Vital

24 godziny + czas dostawy

24 godziny

Ocena 

Cena katalogowa:

39,30 zł

Nasza cena:

33,40 zł

Cukier to silny środek uzależniający. Często przyjmujemy go w ukrytej formie nie mając tego świadomości. Jak wykazują niezależne badania, coraz więcej osób cierpi z powodu chorób będących konsekwencją jego spożywania. Mowa o cukrzycy, nadwadze, otyłości, chorobach Alzheimera i nowotworach. Dlaczego tak poważny problem jest pomijany w głównym nurcie informacyjnym? Czy cukrowe lobby trzyma w ręku polityków? Hans-Ulrich Grimm jako pierwszy ujawnia skandaliczne związki pomiędzy państwową protekcją cukrowników i najważniejszymi chorobami cywilizacyjnymi. Ujawnia globalne powiązania biznesowe tego przemysłu, opowiada o cierpieniu ofiar oraz o tle i możliwościach rozwiązania cukrowego problemu. Uwolnij się od „białej śmierci”.

EAN9788364278174
ISBN978-83-64278-17-4
Rok wydania2014
Numer wydania1
Format14,5 x 20,5 cm
Ilość stron256
Oprawamiękka

Patronat medialny

Polecamy również

Opinie

Oceń 
2014-07-07

Miej świadomość co jesz.


Dzisiejszy rynek spożywczy trudno jest sobie wyobrazić bez słodkości. Do niedawna był popularny slogan "Cukier krzepi". Czy na pewno? Można go znaleźć w prawie wszystkich produktach konsumenckich – od jogurtów, poprzez soki owocowe aż po wędliny. Ostatnie lata w dietetyce przyniosły znaczny wzrost zainteresowania cukrem i jego wpływie na nasze zdrowie. Jest posądzany o nadwagę, cukrzycę, nowotwory. Dlatego warto poznać prawdę o cukrze i jego zamiennikach. Hans-Ulrich Grimm dokładnie zbadał przemysł cukrowniczy i swoją wiedzę przekazał w niniejszej książce. Cukrowa mafia czyli ogromne lobby branży spożywczej w przeróżny sposób sprawia, że produkty bogate w cukier są dostępne na rynku i kupowane przez konsumentów. Autor ujawnia przy tym mechanizmy, które skłaniają nas do sięgania po niezdrowe batoniki, napoje gazowane, cukierki i inne "pyszności." Jednym z nich jest oferta skierowana do dzieci, które łatwo ulegają kolorowym opakowaniom, reklamie i słodkim smakom. Okazuje się, że walkę z nałogiem łaknienia utrudnia fakt, że ma on swój początek nawet jeszcze w łonie matki. od najmłodszych lat dzieci karmione są produktami ogólnie uważanymi za zdrowe, w których znajduje się ponadprzeciętna norma cukru. Książkę powinien przeczytać każdy, by świadomie decydować o swoim sposobie odżywiania się.

Recenzja pochodzi z mojego bloga: http://ezo-ksiazki.blogspot.com/2014/07/103-cukrowa-mafia.html

  Oceń 
  2014-05-26

  Co jemy?

  Jakiś czas temu zaszedłem do sklepu garmażeryjno-wędliniarskiego. Jest to sklep sieci o bardzo dużej renomie w regionie. Słynie z tego, że jego produkty są najwyższej jakości, a w kiełbasie znajdujemy czyste mięso. Krew zmroziła mi kartka wywieszona na ladzie chłodniczej. Znajdował się na niej napis: „Te produkty nie zawierają cukru”. Pod spodem było wymienionych… pięć z kilkudziesięciu produktów mięsnych oraz garmażeryjnych oferowanych przez ten sklep. Pomyślałem sobie: po co cukier w kiełbasie, pasztecikach bądź faszerowanej rybie. Dzięki tej książce poznałem prawdę i nauczyłem się świadomie wybierać to, co wkładam do ust.


   + więcej opini - mniej opini

   Napisz opinię

   Napisz opinię
   Cukrowa mafia . Jak cukrowe lobby niszczy Twoje zdrowie

   Cukrowa mafia . Jak cukrowe lobby niszczy Twoje zdrowie

   Uwolnij się od „białej śmierci”.