New Brelok kotek czerwony na szczęście MANI the lucky CAT (MLCK083) Powiększ

Brelok kotek czerwony na szczęście MANI the lucky CAT

14212151

The Aird Group

24 godziny + czas dostawy

24 godziny


  Nasza cena:

  30,90 zł

  Kotek-brelotek z serii MANI the lucky CAT - kotek na szczęście w kolorze czerwonym, ozdobiony kolorowymi ornamentami. Z tym kocurkiem już nigdy nie zawieruszysz kluczy :-)

  Mani lucky cats to nowa marka na rynku polskim, nowoczesny design wzorowany na starej japońskiej tradycji kotków szczęścia - Maneki Neko, przynoszących szczęście, miłość i fortunę. Maneki-neko ustawia się w wejściach do sklepów, restauracji i punktach sprzedaży losów, gdzie mają za zadanie przyciągać klientów swoim skinieniem. Umieszczenie ich na placach targowych albo wystawach ma mieć pozytywny wpływ na powodzenie finansowe i handlowe.
  Materiał:
  Brelok wykonany jest z żywicy organicznej, odpornej na ścieranie.
  Znaki szczególne:
  Kotek jest czerwony, na lewym oku ma białą łatkę, nad prawym okiem ma kolorowy kwiat, a na łapkach białe i złote łatki.
  Wykończenie:
  Metoda tampodruku, naklejane grafiki i atrament metaliczny.
  Wymiary:
  Kotek 4 cm (wysokość), długość całego breloka 10 cm
  Opakowanie:
  Brelok zapakowany jest w pudełko wykonane są z wysoko-przezroczystej folii PCV.
  Oryginalnie orientalny prezent dla bliskiej osoby
  .

  Mityczna postać maneki-neko ma swoje źródła w chińskiej i japońskiej tradycji. Koty były odbierane niejednoznacznie - z jednej strony oddawały nieocenione usługi jako czujne zwierzęta domowe i pogromcy myszy, a więc przynosiły korzyści, z drugiej strony przypisywano im umiejętność przemiany w demony.
  Jedna z legend opowiada o grupie ciężkozbrojnych samurajów na koniach, którzy dotarli do buddyjskiej świątyni w Gōtoku-ji (豪徳寺) w pobliżu Edo (dziś Tokio), gdzie przy wejściu ujrzeli małego kota. Kot właśnie czyścił sobie pyszczek i ruchy łapkami koło uszu wyglądały jak machanie do samurajów, na co oni weszli do świątyni bez rozlewu krwi, nie czyniąc krzywdy mieszkańcom.
  Rysunkową wersją Maneki-neko jest postać „Hello Kitty“, której nazwa także nawiązuje do machającego na powitanie kotka. Maneki-neko był inspiracją także dla pokémonowej postaci Meowth.
  EAN9316188076371

  Polecamy również

  Napisz opinię

  Brelok kotek czerwony na szczęście MANI the lucky CAT

  Brelok kotek czerwony na szczęście MANI the lucky CAT