Brelok kotek czerwony na szczęście MANI the lucky CAT (MLCK083) Powiększ

Brelok kotek czerwony na szczęście MANI the lucky CAT / MLCK083

14212151

The Aird Group

24 godziny + czas dostawy

24 godziny


  Nasza cena:

  30,90 zł

  Kotek-brelotek z serii MANI the lucky CAT - kotek na szczęście w kolorze czerwonym, ozdobiony kolorowymi ornamentami. Z tym kocurkiem już nigdy nie zawieruszysz kluczy :-)

  Mani lucky cats to nowa marka na rynku polskim, nowoczesny design wzorowany na starej japońskiej tradycji kotków szczęścia - Maneki Neko, przynoszących szczęście, miłość i fortunę. Maneki-neko ustawia się w wejściach do sklepów, restauracji i punktach sprzedaży losów, gdzie mają za zadanie przyciągać klientów swoim skinieniem. Umieszczenie ich na placach targowych albo wystawach ma mieć pozytywny wpływ na powodzenie finansowe i handlowe.
  Materiał:
  Brelok wykonany jest z żywicy organicznej, odpornej na ścieranie.
  Znaki szczególne:
  Kotek jest czerwony, na lewym oku ma białą łatkę, nad prawym okiem ma kolorowy kwiat, a na łapkach białe i złote łatki.
  Wykończenie:
  Metoda tampodruku, naklejane grafiki i atrament metaliczny.
  Wymiary:
  Kotek 4 cm (wysokość), długość całego breloka 10 cm
  Opakowanie:
  Brelok zapakowany jest w pudełko wykonane są z wysoko-przezroczystej folii PCV.
  Oryginalnie orientalny prezent dla bliskiej osoby
  .

  Mityczna postać maneki-neko ma swoje źródła w chińskiej i japońskiej tradycji. Koty były odbierane niejednoznacznie - z jednej strony oddawały nieocenione usługi jako czujne zwierzęta domowe i pogromcy myszy, a więc przynosiły korzyści, z drugiej strony przypisywano im umiejętność przemiany w demony.
  Jedna z legend opowiada o grupie ciężkozbrojnych samurajów na koniach, którzy dotarli do buddyjskiej świątyni w Gōtoku-ji (豪徳寺) w pobliżu Edo (dziś Tokio), gdzie przy wejściu ujrzeli małego kota. Kot właśnie czyścił sobie pyszczek i ruchy łapkami koło uszu wyglądały jak machanie do samurajów, na co oni weszli do świątyni bez rozlewu krwi, nie czyniąc krzywdy mieszkańcom.
  Rysunkową wersją Maneki-neko jest postać „Hello Kitty“, której nazwa także nawiązuje do machającego na powitanie kotka. Maneki-neko był inspiracją także dla pokémonowej postaci Meowth.
  EAN9316188076371

  Polecamy również

  Napisz opinię
  Brelok kotek czerwony na szczęście MANI the lucky CAT / MLCK083

  Brelok kotek czerwony na szczęście MANI the lucky CAT / MLCK083