Nieistniejące mniejsze cmentarze żydowskie Powiększ
EAN 9788373440500
ISBN 978-83-7344-050-0
Ilość stron 146
Oprawa miękka

Nieistniejące mniejsze cmentarze żydowskie

01001626

Autor: Tomasz Wiśniewski

INSTYTUT WYDAWNICZY KREATOR

24 godziny + czas dostawy

24 godziny

Do przechowalni

Kupując teraz ten produkt otrzymasz 29 punktów lojalnościowych.


Cena katalogowa:

34,90 zł

Oszczędzasz:

5,20 zł

Cena internetowa:

29,70 zł

Opis

Holokaust nie ma chyba w Polsce człowieka, który nie znałby znaczenia tego słowa. Mało osób jednak pamięta, że pogrom ludności żydowskiej miał wymiar o wiele głębszy niż tylko i wyłącznie masowe mordy i obozy zagłady. Próbowano bowiem jednocześnie wymazać kulturę gnębionego narodu. Kulturę, która na równi stanowiła świadomość Żydów jak i Polaków. Zbrodniarzom wojennym prawie się to udało.
Książka ta stanowi hołd tym, którzy polegli. Ma ona być również balsamem na zranione dusze potomków tych, którym udało się przetrwać II wojnę światową. Zarówno Polaków jak i Żydów. Piękne, klimatyczne fotografie wprowadzą Cię w świat dawnych cmentarzy żydowskich wschodniej Polski. Cmentarzy, które stanowiły ważny element kultury i krajobrazu II Rzeczpospolitej Polskiej. Cmentarzy, o których pamięć powoli pokrywa się warstwą kurzu zapomnienia i pajęczyną czasu.

Fragment

Opinie

Oceń 
2009-07-20

Instytut Wydawniczy Kreator znów stanął na wysokości zadania. Po licznych przepięknych albumach o Podlasiu oraz książkach o II wojnie światowej i okresie międzywojennym, sprezentował on swoim czytelnikom wspaniałą pozycję poświęconą przedwojennym cmentarzom żydowskim. Znakomite fotografie. Cudowne opisy. I ten fenomenalny klimat, który wciąga szybciej niż ruchome piaski. I jeszcze trudniej się z niego wyrwać. Nigdy nie lubiłam specjalnie lekcji historii. Ale lekcje, które funduje czytelnikom Kreator to najbardziej porywające wykłady, na które grzechem byłoby się nie wybrać. A najlepsze, że jest to indywidualne nauczanie. W Twoim domu. W wolnym czasie. Z korzyścią nie mniejszą niż ukończenie studiów. Bo czyż możemy przecenić wzrost świadomości narodowej i dumę z bycia Podlasianinem?

Napisz opinię

Napisz opinię

Nieistniejące mniejsze cmentarze żydowskie

Nieistniejące mniejsze cmentarze żydowskie

W pakiecie taniej