Obniżona cena! Siedem duchowych praw superbohaterów Powiększ

Siedem duchowych praw superbohaterów

01001786

Autor: Deepak Chopra

Studio Astropsychologii

Tego produktu brak w magazynie + czas dostawy

Tego produktu brak w magazynie


-19,20 zł

Cena katalogowa:

29,20 zł

Nasza cena:

10,00 zł

Jeden z czołowych nauczycieli filozofii Wschodu w świecie Zachodu wraz z synem stworzył książkę, dzięki której duchowe nauki mogą dotrzeć do ludzi na całym świecie - niezależnie od płci, wieku czy kultury. Teraz każdy może zostać bohaterem czyli osobą biorącą pełną odpowiedzialność za swoje życie, akceptującą niedoskonałości i wybierającą to, co jest dla niej najlepsze. Od Buddy poszukującego prawdy po walkę Batmana z jego ciemną stroną. Autorzy prowadzą czytelnika przez siedem podstawowych praw, które rządzą rzeczywistością superbohaterów. Wyjaśniają ich rolę, znaczenie i, co najważniejsze, jak zastosować je w codziennym życiu. Dzięki nim odkryjesz wyższy poziom szczęścia, odwagi, kreatywności, współczucia i celowości naszej egzystencji. Czas uwolnić swoją moc!

EAN 9788373775114
ISBN 978-83-7377-511-4
Oprawa miękka

Patronat medialny

W pakiecie taniej

Opinie

Oceń 
2012-10-12

„Najlepsze historie o superbohaterach są jednocześnie opowieściami o nas samych. Są oni metamorfozą wyzwań i konfliktów, z którymi musimy się mierzyć w swoim codziennym życiu”


Nie wiedziałam czego się spodziewać po tej książce. Superbohaterowie, duchowe prawdy, moc. Co te wszystkie rzeczy mają ze sobą wspólnego? Zaintrygowana zabrałam się więc do lektury poradnika, którego autorem są znany na całym świecie nauczyciel i jego syn.

Deepak Chopra to pewnie znany niektórym z was lekarz, pisarz i nauczyciel nauk duchowych Wschodu, który urodził się w Indiach. Filozof ten posiada spory dorobek pisarski, gdyż jest autorem prawie pięćdziesięciu książek. Wiele z nich stało się międzynarodowymi bestsellerami. Jest on głównym autorem „Siedmiu duchowych praw superbohaterów. Obudź w sobie moc”.

Gotham Chopra to natomiast syn Deepaka. Gotham jest amerykańskim pisarzem, prowadzi własną firmę, uznaje się go za znawcę symboliki w literaturze ilustrowanej. W swojej karierze współpracował z takimi gwiazdami jak Nicolas Cage czy Guy Ritchie.

Poradnik przedstawia koncepcję siedmiu praw, jakimi kierują się bohaterowie znanych na całym świecie komiksów i nie tylko. To właśnie Deepak wprowadza czytelnika w temat duchowych praw, natomiast jego syn jest swoistym przewodnikiem po komiksach i ich superbohaterach. Wszystkie siedem duchowych praw jak na przykład prawo równowagi, kreatywności czy transcendencji popartych jest konkretnymi przykładami bohaterów, które są znane osobom na całym świecie. Od kultowego już Supermana czy Batmana po X-Mena i Iron Mana. Ale to nie wszystko. Za bohaterów uważane są również postacie religijne takie jak Jezus, Budda czy ludzie nauki Einstein i Tomasz Edison. Nawet Harry Potter znajduje się w tym wybitnym gronie. Wszyscy w swoim komiksowym, książkowym bądź prawdziwym życiu posługiwali się pewnymi prawami, które Deepak i Gotham nam przybliżają.

Do tego na końcu każdego z rozdziałów przedstawione są ćwiczenia rozwijające umiejętność korzystania z danego prawa. Ciekawym przerywnikiem w lekturze są ilustracje komiksowe znajdujące się przed każdym kolejnym rozdziałem.

Nie byłam nigdy miłośniczką komiksów, owszem przeglądałam je od czasu do czasu, gdy akurat wpadły mi w ręce. Dlatego też większości superbohaterów przytaczanych za przykłady w książce po prostu nie znam. Nie znam ich komiksowej historii ani filmów, które powstawały na ich przykładzie, oprócz oczywiście Supermana i Batmana. Ciężko jest mi więc analizować duchowe prawa w oparciu o ich historie i wybory. Łatwiej mi się przyswajało pewne informacje, gdy autorzy odnosili się do religijnych przywódców bądź przykładowo do postaci z mitologii. Na pewno czytelnikom, którzy lubują się zaczytywać w komiksach i znają większość ilustrowanych bohaterów będzie łatwiej odnaleźć sens duchowych praw.

Wiele z myśli i porad Deepaka i Gothama można równocześnie analizować bez ich odniesień do fikcyjnych postaci. Ale nie wszystkie. Na pewno intrygujący jest sam pomysł połączenia rozwoju naszej duchowości z fikcyjnym światem komiksowych bohaterów. Pomysł ten narodził się z twierdzenia, iż bohaterowie są odzwierciedleniem ludzkich postaw i zachowań. Powiedziałabym, że to odważna teza, wnosząca lekki powiew świeżości w tematyce duchowości.

W moim przypadku jednokrotne przeczytanie tego poradnika jest niewystarczające. Po upływie odpowiedniego czasu, gdy „przetrawię” to czego się dowiedziałam teraz, z pewnością sięgnę po tę książkę po raz drugi. Najlepiej byłoby polecić „Siedem duchowych praw superbohaterów. Obudź w sobie moc” miłośnikom komiksów. Ale nie jestem przekonana czy akurat ci czytelnicy będę zainteresowani połączeniem ich idoli z duchowością. Polecam więc ludziom otwartym na nowości i nie bojącym się łączyć skrajnych wydawałoby się pojęć i zagadnień ze sobą. Jesteś osobą, która lubi przekraczać granice? Jest to poradnik dla Ciebie. Ale nie gwarantuję, że przekonasz się do niego za pierwszym razem. Niech moc będzie z Tobą :)


„Twoja dusza nie jest rzeczą. Ona jest potencjałem wszystkich rzeczy”

Oceń 
2012-03-27

Deepak Chopra jest jak świeży powiew w skostniałym świecie prawd duchowych. Gdy większość nauczycieli duchowych trzyma się kurczowo starych wzorców, on stara się iść z duchem czasu i dostosowywać formę przekazu do współczesnych potrzeb. Gdy o nim myślę, wyobrażam sobie go jako nauczyciela robiącego pokaz slajdów w staromodnej brytyjskiej szkole. Nic dziwnego, że książki tego wizjonera spotykają się z tak ciepłym przyjęciem na całym świecie. Nie inaczej jest w przypadku tej publikacji. Kto, poza Choprą odważyłby się porównać Jezusa z Supermanem? A on potrafi. I czyni to, by dać czytelnikowi bardzo ważną lekcję. Kto wie, czy nie najważniejszą. Gorąco polecam osobom o otwartym umyśle.


+ więcej opini - mniej opini

Napisz opinię

Napisz opinię

Siedem duchowych praw superbohaterów

Siedem duchowych praw superbohaterów

Uniwersalne przesłania zebrane przez czołowego nauczyciela duchowego współczesnego świata.

Brak tej pozycji na stanie.

Specjalnie dla Ciebie proponujemy: