Obniżona cena! Weganizm - schudnij , uzdrów ciało, zmień świat Powiększ
EAN 9788373775466
ISBN 978-83-7377-546-6
Oprawa miękka

Weganizm - schudnij , uzdrów ciało, zmień świat

01001817

Autor: Kathy Freston

Studio Astropsychologii

Veganist. Lose Weight, Get Healthy, Change the World

24 godziny + czas dostawy

W tej książce znajdziesz wyjątkowe informacje o jedzeniu, zdrowiu i środowisku, które odmienią Twój jadłospis.

Więcej informacji

24 godziny

Do przechowalni

Kupując teraz ten produkt otrzymasz 25 punktów lojalnościowych.


Cena katalogowa:

39,90 zł

Oszczędzasz:

14,36 zł

Cena internetowa:

25,54 zł

-36%

39,90 zł

Opis

Weganin to ktoś, kto wybiera dietę roślinną i bacznie obserwuje wszystkie skutki swoich wyborów żywieniowych. Dzięki temu robi ciągłe postępy. Kathy Freston jest autorką wielu bestsellerów New York Timesa, skupiającą się na zdrowym życiu i świadomym odżywianiu. W swoich publikacjach zachęca do stworzenia bardziej pokojowego i przyjaznego świata wokół siebie. W tej książce przekazuje wyjątkowe informacje o jedzeniu, zdrowiu i środowisku. To przewodnik o dokonywaniu wyboru - wyboru, który przynosi same korzyści. Poprzez stopniowe zmiany w kierunku pełnowartościowej, roślinnej diety, stracisz zbędne kilogramy, uwolnisz ciało od tak poważnych chorób jak rak, cukrzyca czy dolegliwości układu krążenia. Teraz i Ty też możesz zrobić coś dobrego dla siebie i świata.

Fragment

Patronat medialny

Polecamy również

Opinie

Oceń 
2012-10-06

Myślicie nad tym, co jecie? Pewnie rzadko. Po prostu, rano jakieś śniadanie, potem obiad, kolacja. Zazwyczaj nie czytamy składu na etykietach, ani też nie myślimy o tym, jak coś zostało wyprodukowane. Nie patrzymy na to, jakie ma wartości odżywcze ani na to, czy jest dla nas dobre. A są to poważne błędy.

Weganizm jest formą odżywiania, która odrzuca wszelkie produkty pochodzenia zwierzęcego – łącznie z nabiałem i jajkami. Eliminujemy więc nie tylko mięso, ale także mleko i sery. Powiem szczerze, że kiedyś myślałam nad tym, jednak zostałam przy wegetarianizmie. I tak to już jestem sobie wegetarianką jakieś 8 lat i miewam się świetnie. Jednak byłam bardzo ciekawa tej książki, ponieważ po prostu leży ta tematyka w moich zainteresowaniach, więc chciałam poznać weganizm nieco bliżej. Ta książka wiele mi ułatwiła.

Zdecydowanie mogę ją zaliczyć do poradników, ale jest to także coś znacznie więcej. Książka zawiera bowiem sporo odniesień do badań naukowych oraz do historii ludzi, którzy dzięki diecie wegańskiej znacznie poprawili swój stan zdrowia i stali się szczęśliwsi. Rozdziały noszą miano dziesięciu obietnic autorki, które mają się spełnić, gdy postanowimy zmienić nasz sposób odżywiania się. Uważam to za bardzo sympatyczny i oryginalny pomysł. Książka jest napisana bardzo przystępnym językiem i nikt nie będzie miał problemów w jej zrozumieniu, a dodatkowo coś sprawia, że czyta się ją bardzo przyjemnie.

Czego się dowiemy z tej książki? No nie zdziwię was, mówiąc, że na pewno tego, czym jest weganizm. Poznamy wiele pozytywnych wpływów tej diety, nie tylko na nas samych, ale także na ludzi wokół nas i na cały świat. Autorka naprawdę przedstawiła to tak, że nie sposób Myślec o weganizmie negatywnie. Chociaż osobiście uważam, że momentami popadała w zbytni fanatyzm, ponieważ osobiście twierdzę, że lepiej zjeść batonika, jak się ma na to ochotę, niż sobie ciągle odmawiać i myśleć, żeby się go zjadło. A autorka zdecydowanie wyklucza z jedzenia wszystko to, co niezdrowe. Z tym podejściem akurat się nie zgadzam, ponieważ uważam, że jak organizm czasem się domaga czegoś innego, to powinien to dostać, oczywiście w umiarkowanej ilości.

Plusem są na pewno krótkie streszczenia na początku rozdziałów, dodatki takie jak lista zakupów czy trzygodniowe menu oraz całkowite podsumowanie książki, które mówi nam, jak zacząć zmieniać sposób odżywiania. Niestety wiem z własnego doświadczenia, że pewne rzeczy naprawdę ciężko dostać w sklepach i wbrew temu, co twierdzi autorka, są one dosyć drogie. Jednak można stworzyć menu na własne możliwości, a po prostu tylko nieco się wzorować na tym podanym przez autorkę. Był też rozdział, który mnie przeraził – mianowicie o tym, jak traktowane są zwierzęta hodowlane. Nie chodzi nawet o samo mordowanie ich, ale o warunki, w jakich są trzymane i zmuszane do większej produkcji. Ciężko było mi przebrnąć przez te strony…

Cała książka z pewnością potrafi zachęcić do zmiany diety, jest bardzo przekonująca i świetnie napisana. Poza tym jednym drobnym minusem, o którym wspomniałam, nie widzę żadnych innych. A i tak chowa się on, przy tych wszystkich plusach, które ta książka oferuje. Jestem naprawdę bardzo zadowolona, że ją przeczytałam, okazała się znakomita! A czy przejdę na weganizm? W sumie na diecie wegetariańskiej czuję się naprawdę dobrze, a nie zjadam znowu tak wielkich ilości nabiału i jajek, więc myślę, że zostanę przy tym, przy czym jestem.

  • 1 z 1 ludzi uznało tą opinię za pomocną.
Oceń 
2012-11-11

Ostatnio w moje ręce trafiła książka Kathy Freston, dotycząca weganizmu. Jako zdeklarowana miłośniczka mięsa, a w szczególności ryb, byłam bardzo ciekawa, co takiego może mi zaproponować autorka, czy jest w stanie przekonać mnie do zmiany nawyków żywieniowych.

„Schudnij, uzdrów ciało, zmień świat” to główne założenia przejścia na weganizm. Autorka już od samego początku mówi nam, że w książce tej chodzi o zwrot, o wprowadzenie zmian, w tempie nam odpowiadającym. I wcale nie chodzi jej o drastyczne zmiany, ale o wzięcie zdrowia we własne ręce. Składa nam ona dziesięć obietnic, które przybliżą nam lepiej dietę roślinną oraz pokażą, że przebudzenie jest możliwe. A co to za obietnice? Co dzięki nim zyskamy?. W dziesięciu rozdziałach autorka udowadnia nam, że dzięki przejściu na weganizm, nie tylko schudniemy, ale też obniżymy ryzyko zachorowania na raka, choroby serca, cukrzycę, zaoszczędzimy pieniądze, pomożemy zmniejszyć cierpienia zwierząt.

Niektórzy nie wyobrażają sobie życia bez mięsa czy produkty pochodzenia zwierzęcego, często nie żałując sobie tłustych posiłków. A co z tego wynika? Złe żywienie, powoduje, że wiecznie czujemy się głodni, po czym podjadamy, a to znów prowadzi do nadwagi i w konsekwencji do chorób serca. Brak błonnika i nadmiar tłuszczu zdecydowanie szkodzi naszemu zdrowiu. Błonnik nie tylko redukuje nadmiar cholesterolu i utrzymuje go w normie, ale również powoduje uczucie sytości, zatrzymuje też wodę dzięki czemu nasz żołądek jest pełny, co z kolei powoduje brak przybierania na wadze.

Ale nie tylko błonnik jest ważny, autorka udowadnia nam, że mięso i produkty pochodzenia zwierzęcego przyczyniają się nie tylko do otyłości i chorób serca ale też powodują raka (a wszystko między innymi przez kazeinę). „Poprzez zmianę diety na pełnowartościową, wegetariańską możemy zredukować szanse zachorowania na raka o 40%, choroby serca o 50% a cukrzycę o 60%”. Jedzenie pożywienia, które wyklucza niezdrowe pokarmy, może zmienić bieg naszego życia.

Oprócz zmian zdrowotnych, po przejściu na weganizm, autorka mówi nam o zlikwidowaniu cierpienia wśród zwierząt, oraz o mniejszym zanieczyszczeniu środowiska, czy możliwości wykarmiania głodujących. I tu osobiście nie do końca się zgadzam z autorką, jako zootechnik wiem, jak wygląda produkcja zwierzęca, wiem też, że nie można jej całkowicie zlikwidować.

„Weganizm. Schudnij, uzdrów ciało, zmień świat” to bardzo ciekawa książka, która może mieć naprawdę duży wpływ na nasze życie, pomoże nam zrozumieć jak ważne jest, by spożywać duże ilości pokarmów roślinnych. I choć weganką raczej nie zostanę, to w moich posiłkach na pewno więcej będzie warzyw, owoców, produktów zbożowych. Autorka uświadomiła mi jak ubogie do tej pory było moje jedzenie, jak wiele tracę, poprzez skupianie się na produktach mięsnych, jak poważne w skutkach może być nie spożywanie dużych ilości błonnika. A przede wszystkim jak smaczne mogą stać się moje posiłki :)

Polecam, to naprawdę ciekawa książka, która może niektórym przedłużyć życie!

Oceń 
2012-10-17

Ta książka zmieniła moje życie. Nigdy nie wierzyłem, że mogę zostać weganinem. A dzięki tej książce to się stało. Pomyślałem, dlaczego by nie spróbować i nie zrezygnować z mięsa i nabiału (którego i tak nie lubię, poza lodami) i żyć zdrowo nie szkodząc przy tym innym. Dodam tylko, że istniejący u mnie już od dłuższego czasu problem trawienny budzący mnie w nocy zupełnie zniknął. Zauważam obecnie tylko same korzyści z bycia weganinem. Sprawia mi to wiele przyjemności i czuję się rewelacyjnie, jakbym przeżywał drugą młodość - niesamowite.


+ więcej opini - mniej opini

Napisz opinię

Napisz opinię

Weganizm - schudnij , uzdrów ciało, zmień świat

Weganizm - schudnij , uzdrów ciało, zmień świat

W tej książce znajdziesz wyjątkowe informacje o jedzeniu, zdrowiu i środowisku, które odmienią Twój jadłospis.

W pakiecie taniej